čtvrtek 25. dubna, 10:14 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42
 
061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 14.11.2023 13:34
     

    Mam v hortenzariu zmarlicnik, ktery jsem si koupila taky hlavne kvuli vinovemu podzimnimu zbarveni... no, zadne se nekonalo, byl zlutohnedy sad smiley 

    Tak to tahle devucha asi vzala za nej, nebo nevim. Asi bych je oba mela poslat do polepsovny grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: hortenzie

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 14.11.2023 13:43
     
    img_20231028_163815.jpg

    Dubolistá hortenzie

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 14.11.2023 21:09
     



    Betas napsal(a):

    Mam v hortenzariu zmarlicnik, ktery jsem si koupila taky hlavne kvuli vinovemu podzimnimu zbarveni... no, zadne se nekonalo, byl zlutohnedy sad smiley 

    Tak to tahle devucha asi vzala za nej, nebo nevim. Asi bych je oba mela poslat do polepsovny grinning smiley

    Betas, polepšovnu vynech - je nááádherná mls smiley .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 14.11.2023 21:21
     

    Teda děvčata nádhera. thumbs down Příroda čaruje a dělá si co chce, tak to asi má být. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.11.2023 16:23
     
    img_20231127_112823.jpg
    Další fotografie:

    Když se zapomene ostříhat latnatka, tak jsem květy olámala. Byla stále tak pěkná, až mě sníh předbehl

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.11.2023 20:01
     

    Proto já každýmu radím radši před zimou ostříhat květy.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 27.11.2023 20:44
     
    img_20231127_131230.jpg



    gabca napsal(a):

    Proto já každýmu radím radši před zimou ostříhat květy.

    Mám zachumelený stůl i s ubrusem eye rolling smiley, já stříhám latnatky na podzim a to dost. Tady u té mě sníh předběhl. Nemám auto a pěšky nedojdu, stáří se hlásí sad smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: hortenzie

    Datum: 28.11.2023 07:56
     

    Tak ja jsem letos nestihla ostrihat vubec nic ani zazimovat a ani zasadit cibuloviny! sad smiley Nevim, jestli se dockam nejake oblevy, abych to dohnala, ach joooo

    Nemam ani ostrihane traviny (chtela jsem predejit bordelu po zime) a jeste jeden sud plny ledu eye rolling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.11.2023 10:12
     

    Betas, obleva je každý rok. Divila bych se, kdyby to letos vydrželo do Vánoc, natož do jara. Jestli máš cibulovin jen pár, můžeš je dát do květináče někde pod keř nebo ke kompostu a zjara rychlit. A pak zasadit normálně. Mám v pařeništi květináč s hyacinty.

    Já chtěla zkrátit růže, taky na ně nedošlo. Aby se nemlátily dlouhé výhony ve větru. Hortenzii teď ani nemám, musela jsem velkou zlikvidovat a odkopek nekvetl.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 28.11.2023 18:26
     

    Betas, buď v klidu. Nejsi sama. Chtěla jsem pokrátit a zasypat růže, ostříhat( květy )a zasypat hortenzie, shrabat listí pod lípou a nic jsem nestihla. Ani pověsit světýlka na smrček. grinning smiley No a co? Ona obleva určitě přijde, dříve či později a cibuloviny můžeš sázet, když nebude zem zmrzlá.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.11.2023 09:16
     

    No jo, zvykly jsme si, že zimy nejsou. Sousedka má do dušiček zryto a hotovo, ta překvapená není. Chtěla jsem i trochu hrabat listí, ale pořád ještě drželo. JednA paní tu dává listí z obecní lípy a javoru do pytle vedle popelnice, vždycky si říkám, co je to za blbost a svrbí mě ruka si to odvézt. Teď jsem koukala, tak pytel zapadal sněhem a žluté listí ještě svítilo na stromě. Nevím který druh lípy, takové velké listy. Jiné už holé jsou.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.11.2023 09:40
     

    Se to zvládne. Většinou po čertech je obleva. Dokud nelítají hortenzie po zahradě v lednu, tak tj. dobrý. winking smiley

    Manco, to listí v pytli bych asi taky sebrala domů. Nedaleko od nás je lípa s velkými listy taky neopadaná, asi druhem. U nás v kontejneru též poklady, listí s trávou nasypané podrcené, no kroutila jsem hlavou. Ale spousta lidiček žádné komposty, ani u nás na vesnici nedělají, vše koupí a chtějí mít čisto. Teď se zvýšil a razantně cena za odvoz pro obec..... Ale jsou to většinou naplaveniny z měst. Tím se nechci nikoho dotknou a urazit. please smiley Je to jejich volba, když neomezují a nevysírají ostatní. Ty procházky se psi tu jsou taky, vč. neuklízení po mazlíčcích, vč. na dětském hřišti, to vadí. Nj. když oni ale přijdou na to hřiště i s kočárkem a psem. Ať si chodí, nejsem vůbec proti, ale na frekventovaných místech v obci, vše pokálené, vadí moc. Na vesnici vždy zvířata byla v každém baráku, tohle je jiné. Jsem jiná generace. grinning smiley Ježíš, jsme v hortenziích, pardon. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (29.11.2023 11:01)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 29.11.2023 13:37
     
    dsc07677.jpg
    Další fotografie:

    Tak ještě k hortenziím, sluší jim to i s trochou sněhu. grinning smiley

    Panikuláty jsou hnědé, to co jsem nestihla, šmiknu v prosinci.

     
  • Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 30.11.2023 13:13
     

    Manco, to sis měla odvézt. Nedávno v nějakém díle Zahradníkova světa ukazoval Monty Don co dělá s listím. Ve všech dílech obdivuju kvalitu půdy na jeho zahradě a když něco sází tak i kvalitu namíchaných substrátů. Spadlé listí poseká sekačkou na trávu a rovnou ze sběrného koše sype do igelitových pytlů. Dole jsou odtokové díry. Pak pytle někde odstaví. Už zjara je listí dobře rozpadlé. Za rok je to už skutečně parádní substrát. Vyzkoušela jsem a funguje to. A to bylo v pytlech neposekané ořechové listí, které se rozkládá špatně.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: hortenzie

    Datum: 03.01.2024 09:35
     


    Ani já ne... ani ještě nemám zazimované nádobové rostliny... nestíháme. confused smiley sad smiley

    Betas napsal(a):

    Tak ja jsem letos nestihla ostrihat vubec nic ani zazimovat a ani zasadit cibuloviny! sad smiley Nevim, jestli se dockam nejake oblevy, abych to dohnala, ach joooo

    Nemam ani ostrihane traviny (chtela jsem predejit bordelu po zime) a jeste jeden sud plny ledu eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.