úterý 27. října, 18:15 Svátek má Šarlota / Zoe
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

hortenzie

Datum: 15.06.2007 19:42

061507174318mm.jpg

Takhle nádherně a vícebarevně mi letos vykvetla má jediná hortenzie. Evidentně jí svědčí polostín a časté přetečení sudu na vodu.

Nejznámější druhy

hortenzie stromkovitá (Hydrangea arborescens) vzpřímeně rostoucí keř původem ze Sev. Ameriky; výška 1–3 m; bílé květy v červenci až srpnu; plnokvětý kultivar ’Grandiflora
hortenzie drsná (Hydrangea aspera) vzpřímený keř až stromek původem z jihových. Asie, výška 1–4 m; v létě bílé květy
hortenzie velkokvětá (Hydrangea macrophylla) nejčastěji pěstovaný druh; vzpřímený keř, květy bílé, modré nebo růžové; často i jako přenosná rostlina
hortenzie latnatá (Hydrangea paniculata) vzpřímený keř původem z vých. Asie; výška 2 m; bílé až růžové květy v srpnu; plnokvětá odrůda ’Grandiflora
hortenzie řapíkatá (Hydrangea petiolaris) popínavý keř, původem z vých. Asie, výška až 15 (20) m; bílé květy od června do července
hortenzie dubolistá (Hydrangea quercifolia) vzpřímený výběžkatý keř původem ze Sev. Ameriky; výška 2–2,5 m; bílé až načervenalé květy od července do srpna
hortenzie Sargentova (Hydrangea sargentiana) vzřímený keř původem z Číny; výška 2 m; bílé květy

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (05.09.2015 18:31)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: kordula

Re: hortenzie

Datum: 11.09.2020 14:28

img_20200908_092539.jpg

Ono je těch červených a růžových tolik druhů

• Autor: Reklama

• Autor: bosk

Datum: 11.09.2020 19:25

Máte je všechny nádherné thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

Datum: 13.09.2020 21:16

received_901644963656742.jpeg
    Další fotografie:

Na dobrou noc

• Autor: gabca

Datum: 13.09.2020 21:21

Škoda, že nemáš kvalitnější foťák, to by bylo teprv poňuchňáníčko. grinning smiley thumbs down thumbs down thumbs down

Ale i tak je to nádhera. thumbs down Tvoje LL a moje, to se nedá srovnat. thumbs down love smiley

Datum: 14.09.2020 07:32

dsc_9761.jpg

gabca napsal(a):

Škoda, že nemáš kvalitnější foťák, to by bylo teprv poňuchňáníčko. grinning smiley thumbs down thumbs down thumbs down

Ale i tak je to nádhera. thumbs down Tvoje LL a moje, to se nedá srovnat. thumbs down love smiley

Gábi,nefotila jsem to já , i toto je fotka z velmi kvalitního foťáku, je prostě nefotitelná

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 14.09.2020 20:53

Jen si vemte, jaká je výdrž těch květů hortenzií. To růže bohužel nedají, i když některé prokvétají dost. Raději tahám konve, ale tu radost z květů si nenechám ujít. Letos, že nejsou takové hicy, tak je to lepší, i když jsem dnes opět musela prolít. Kordul, u tebe to je neskutečné, nádhera. thumbs down Za paniculaty by měl dostat metál každý šlechtitel. winking smiley

• Status: expert

Datum: 14.09.2020 21:47

Me na těch panikulatach vadí jen ta zněna barev, raději bych byla kdyby zůstaly bílé.

Datum: 15.09.2020 07:00

jaja99 napsal(a):

Me na těch panikulatach vadí jen ta zněna barev, raději bych byla kdyby zůstaly bílé.

......to já také thumbs down

Datum: 15.09.2020 07:15

dsc_9763.jpg
    Další fotografie:

gabca napsal(a):

Gábi, toto fotila návštěva / zrcadlovkou, ? prostě kvalitním foťákem, řekla bych , že i ty předtím......

Datum: 15.09.2020 13:00

kordula napsal(a):

gabca napsal(a):

Gábi, toto fotila návštěva / zrcadlovkou, ? prostě kvalitním foťákem, řekla bych , že i ty předtím......

Tyhle fotky už jsou mnohem povedenější. V první sérii se nepovedla 2 a 3 fotka.

Mám vyzkoušeno, že je lepší fotit, když je pod mrakem. Vyniknou mnohem víc barvy a vůbec. Máš je nádherný thumbs down love smiley ,

u mě už začíná být vidět na listech podzim.

• Autor: Anavi

Datum: 15.09.2020 13:59

to já taky smiling smiley, ty bílé květy večer krásně v zahradě svítí. Ale k tomu podzimu to "červenání" a bordó barva patří. thumbs down

jaja99 napsal(a):

• Autor: Anavi

Datum: 15.09.2020 14:01

ty poslední fotky se mi moc líbí thumbs down

Ona kvalitní fotka udělá opravdu hodně.

Kamarádka má docela obyčejnou (ve smyslu, že není nijak výjimečná ani okázalá) zahradu, ale umí ji nafotit tak, že vypadá jako park. thumbs down

kordula napsal(a):

Datum: 19.09.2020 09:27

received_762250961008821.jpeg
    Další fotografie:

Fotila návštěva

• Autor: alenak
    Status:

Datum: 26.09.2020 18:55

Kordul nádhera, mají u tebe ideální podmínky thumbs down . Nemáš náhodou paniculátu Polestar, je do květináče, koupila jsem si u Žižků, tak co od ní čekat, ona má i jiné listy, drobnější, ne jak hortenzie. V květináči to snad uzalévám. grinning smiley

Datum: 26.09.2020 19:04

Kordulka je má výstavní.👌

Alenko, neznám. Když je už tolik druhů......

Podobné příspěvky
Diskuze: Sukulenty kaktusy Jídlo jako národní vlajka

Kdysi přivezl muž z burzy takové mrňousky. Dnes už jsou celkem narostlé. Jedná se o: Euphobia aphylla, Senecio artuculatis, Aeonium lindley ,Sedum mor

Autor: Mona - 17.12.2006 13:56
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 85

za dva měsíce vyrostli o dvacet centimetrů je to dobře ?

Autor: HANA15 - 15.03.2007 21:13
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 109

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 11:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.