pátek 26. dubna, 21:45 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Thajsko
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Za exotikou > Asie > Thajsko
Diskutujte! Podělte se se svými přáteli o zážitky z cestování, a nebo naopak získejte cenné rady před caší cestou!
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

EXOTICKÉ PLODY

Datum: 01.03.2009 10:48
 
Další fotografie:

Kešu oříšky jsem takhle viděla v Thajsku. Rostou na velkém stromě a původně se prý jedla ta dužnatá hrušička. Teprve později lidé zjistili, že jedlé je i to semeno dole a že je výborné. Věra

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:10
     

    Holky jak se správně jí mango já si to nějak zamazala tou kůrou a chutnalo jak když jím borovou šišku grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: EXOTICKÉ PLODY

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:17
     



    Majka napsal(a):

    Já těžce ujíždím na kaki, ale prodávaj to čím dál menší a čím dál dražší. angry smiley

    Ty taky? eye popping smiley Já tu mám poslední 4 kousky čerstvé a asi ze 2 sušené plátky mls smiley (ty právě jím u počítače). No a konec a budou zase až kolem listopadu. Hele já je kupuju většinou v Kauflandu když jsou v akci a to nejsem líná vstávat tak, abych tam byla na 7 ranní. stydlin smiley No a vezmu třeba dvě lísky (když dělaj cavyky kvůli počtu, tak jdeme s Oldou třeba dvakrát stydlin smiley ) a suším si je na topení. To je lahůdka. mls smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:25
     

    Já vždycky vzpomínám, jak je tu prodávali 5 kaček za kilo za totáče. A na intru nám to dávali občas ke svačině a pak toho byly plné odpadkové koše, páč to nikdo nenechal dozrát. A dnes to vyvažujou zlatem, nechápu.

     
  • Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:30
     

    Majko, pamatuju jak jsem si to prvně koupila mohl být tak rok 83, fůůůj nezralý nepoživatelný, koupila jsem to ještě jednou a nechala zrát, zase shnilo. Loni na podzim mě to Missi naučila jíst mls smiley, ono to naštěstí u nás není, tak mám klid, ale fakt dobrota.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:37
     

    Majko, já to taky pamatuju za 5,-Kč kilo. V té době se sem ale vozily jen odrůdy, které jsou v nezralosti nahořklé. Nyní se sem již vozí převážně ty sladké odrůdy a tak nemusíš čekat, až to bude jako blátíčko mls smiley .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 16:56
     



    jaja99 napsal(a):

    Holky jak se správně jí mango já si to nějak zamazala tou kůrou a chutnalo jak když jím borovou šišku grinning smiley

    S mangem je někdy kříž - když je utržené hodně nezralé, tak pak už doma nedojde. Nechávám ho doma dozrát, pak oloupu keramickou škrabkou a odkrajuju plátky podél pecky. Od pecky nejde vyloupnout, musí se to okousat (a děsná jsou ta vlákna, zadřou se mezi zuby a nejde to ven). Ale ráda si na něm pochutnám. Jo a ještě jeden detail - některé se dozráváním trochu zbarvuje do žluto růžova, ale některé je docela brčálově zelené, ikdyž je už měkké a zralé.

    Missi, sušené kaki jsem tedy ještě nezkoušela. Kupuju ho, když mají pěkné plody v akci. Je to dost drahé a musí se to pak sníst ryhle, aby to neshnilo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (15.08.2015 21:48)
     
  • Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 17:36
     

    něco k tomu mangu: [www.toprecepty.sk]

     

    na kaki také ujíždím, o sušení jsem ještě neslyšela - budu muset vyzkoušet thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 17:45
     

    ejko děkuju :-)

     
  • Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 17:56
     

    nemáš zač Jájo

     

    tady ještě něco pro ty, kteří kaýdé semínko píchnou do zeměk, jsou tam typy na pěstování a fotky rostlin v různých stádiích růstu [ovoce.smejkalovi.cz]

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 18:10
     

    Věruš, aby shnilo se mi fakt nestalo. Ono tak někdy vypadá, ale to je právě ta největší dobrota, kdy už jdou oddělit jakoby měsíčky od sebe a zprůhlední. Jenže do tohoto stádia já to nikdy nevydržím stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 02.02.2014 18:32
     

    Ejko, to je zajímavé. Koukám, že rajčenku jsem kdysi pěstovala, ale plodů jsem se nedočkala.

    Jáje, jsem zapomněla napsat tu konzumaci manga "na ježka". Podává se tak často, že se seřízne i se slupkou z obou stran pecky a pak nakrájí na ježka, aby se to dalo vykusovat. Doma mi ale vyhovuje víc, když si ho nejdřív oloupu.

    Majko, mně chutná kaki ještě trochu nezralé. To hodně zralé měkké se mi zdá už jen sladké a bez nakyslé příchuti, kterou tam právě oceňuju.

     
  • Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 29.10.2014 18:26
     

    Máte někdo avokádo vypěstované z pecky?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 29.10.2014 18:29
     

    No jasně! Každou pecku hned dám do květináče, tak mi pořád přirůstají nové rostlinky. Ale bohužel neplodí grinning smiley

    Musíš hlavně trpělivě vydržet, trvá to dost dlouho, než začne vykukovat rostlinka.

     
  • Status:

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 29.10.2014 19:47
     

    dala jsem do hlíny pecku, půlkou do hlíny a půlkou ven, praskla a už leze rostlinka, zatím cca 5 cm winking smiley Roste rychle? Jak velká vyroste?

     
  • Status: expert

    Re: EXOTICKÉ PLODY

    Datum: 29.10.2014 19:53
     

    Mě začala růst kurkuma, co jsem si přivezla z dovolené, ale trvalo jí to.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Thajsko (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.