pátek 26. dubna, 19:57 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 17
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 29.10.2011 00:50
     

    To já nějak vůbec netušila, žes tam udělala takové ostrůvky eye popping smiley. Pěkný. thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 26.12.2011 22:40
     

    Prohlížím zapadlé diskuze a Jájo, ty šutry jsou prostě boží thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 12.03.2012 22:47
     

    Tak zítra jedu do lomu pro kameny do zahrady ( 12 tun)- vůbec si nedokážu představit, kolik toho bude, no ale protože kamení je těžké, tak to asi žádná sláva nebude..

    Chtěla bych nějaké drobnější jako obrubu kolem thují a hlavně do vřesoviště,,a ještě kdyby tak byly šlapáky mls smiley. Jsem zvědavá, co přivezeme...Líbil by se mi i jeden větší solitér, no ale kdo by ho dokoulel na místo, to nevím, tak si na něj asi budu muset nechat zajít chuť...Zítra nahodím foto, co nám dali.....

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 08:27
     

    Marjanko držím pěsti ať ulovíš něco parádního. Já bych taky potřebovala auto drobnějších, ale kde ho vzít. Kolik takový kámen stojí?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 11:12
     

    Marjanko, tak držím pěsti, abyste byli úspěšní a přivězli něco pěkného. Pak už to půjde samogrinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 13:55
     

    No tak byla to teda rychlovka...Přijel známý kluk s náklaďákem, vjeli jsme do lomu, nabrali jsme 1,5 lžíce větších šutrů a 2 lžíce menších. Jsou světle šedé ( žula), ale líbí se mi.

    Čuměla jsem na to z náklaďáku, ani jsem nevystrčila nos ven..byl to hrozný fofr...Z toho náklaďáku mi ty větší šutry ani nezdály být tak velké, ale až jsme to vysypali před barák a já jsem vylezla ven, tak jsem zjistila, že jsou to šutry jak kráva....nevím, kdo to bude tahat. Pak jsem hned mazala do práce. Jak přijdu odpoledne domů, hned hodím foto...

    Jinak je toho asi kolem 13 t, ale cena byla slušná- paní na pokladně říká- tak tam napíšem 6t, ano? thumbs down. Samozřejmě jsem souhlasila a vyplázla jsem 935 Kč ( od dubna bude 1t stát 900 Kč eye popping smiley !). Za dopravu jsem zaplatila 2000 Kč, a to si myslím, že to bylo polacinu....Doprava je vždycky nejdražší a tu jsem měla taky po známosti. Tak se těším, jak budu o víkendu makat, má být krásně.

    První musíme udělat "obrubu" před thujema, některé jsou špatné, jsou poblíž ořechu a ten jim bere veškerou vodu. Tak bych tam chtěla udělat takový ovrubník, abych to mohla zasypat kůrou..No a za barákem máme novou "zastřešenou pergolu" a u ní mám na plánu vřesoviště-asi 4x6m, tak musím makat, brzo bude nutné sázet. Ještě bych chtěla sehnat někde od rybníka nějaký velký "klacek" nebo něco jako pařez, nebo prostě dřevo...dát to na to vřesoviště mezi ty kytky a kameny...už to vidím v "růžových pastelkových" grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley. A pak už jenom v pergole u grilu a kafíčka se kochat barevným vřesovištěm...To byl vždycky můj sen love smiley. No nic, odpoledne hodím foto těch šutrů...a v pátek nebo v sobotu jedu koupit kůru a rašelinu....

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:02
     


    Marjanka napsal(a):

    No tak byla to teda rychlovka...Přijel známý kluk s náklaďákem, vjeli jsme do lomu, nabrali jsme 1,5 lžíce větších šutrů a 2 lžíce menších. Jsou světle šedé ( žula), ale líbí se mi.

    Čuměla jsem na to z náklaďáku, ani jsem nevystrčila nos ven..byl to hrozný fofr...Z toho náklaďáku mi ty větší šutry ani nezdály být tak velké, ale až jsme to vysypali před barák a já jsem vylezla ven, tak jsem zjistila, že jsou to šutry jak kráva....nevím, kdo to bude tahat. Pak jsem hned mazala do práce. Jak přijdu odpoledne domů, hned hodím foto...

    Jinak je toho asi kolem 13 t, ale cena byla slušná- paní na pokladně říká- tak tam napíšem 6t, ano? thumbs down. Samozřejmě jsem souhlasila a vyplázla jsem 935 Kč ( od dubna bude 1t stát 900 Kč eye popping smiley !). Za dopravu jsem zaplatila 2000 Kč, a to si myslím, že to bylo polacinu....Doprava je vždycky nejdražší a tu jsem měla taky po známosti. Tak se těším, jak budu o víkendu makat, má být krásně.

    První musíme udělat "obrubu" před thujema, některé jsou špatné, jsou poblíž ořechu a ten jim bere veškerou vodu. Tak bych tam chtěla udělat takový ovrubník, abych to mohla zasypat kůrou..No a za barákem máme novou "zastřešenou pergolu" a u ní mám na plánu vřesoviště-asi 4x6m, tak musím makat, brzo bude nutné sázet. Ještě bych chtěla sehnat někde od rybníka nějaký velký "klacek" nebo něco jako pařez, nebo prostě dřevo...dát to na to vřesoviště mezi ty kytky a kameny...už to vidím v "růžových pastelkových" grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley. A pak už jenom v pergole u grilu a kafíčka se kochat barevným vřesovištěm...To byl vždycky můj sen love smiley. No nic, odpoledne hodím foto těch šutrů...a v pátek nebo v sobotu jedu koupit kůru a rašelinu....

    Tak oprava: právě mi přítel sdělil, že vycítil, že se po něm bude chtít práce, tak že tahání šutrů, rašeliny, kůry atd. je pro něj tabu a bere jen ten gril s kafíčkem..nejsou ti chlapi nějak vyčůraní??? confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:02
     

    Cena úžasná jak já bych to brala, my na šutry koukali dva roky 100m oknem, ale byly stavby, tak jen slzy kanuly, Pak jsem jeden dostala :-) ten výš vyfocenej, za láhev slivovice od Pospíška a láhev od Lostris. Taková to byla luxusní slovovice, ale šutr je šutr. Jim se ten můj nehodil protože měl takovej členitej tvar a oni z nich stavěli opěrné zdi a potřebovali je pěkné pravidelné. Dovezli mi ho chlapi bagrem a položili podle instrukcí přesně do záhonu mezi kytky.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:11
     

    Marjánko, tak se těším na fotky. Vyfoť, prosím, celou kupu, pokud to půjde. Já když se koukala po kamenech, tak si vůbec nedovedla představit, jak velká kupa kamenů může být tuna, tak ať mám trochu představu.

    Já už bych taky tak stavěla ty své zídky, ale zatím nemám z čeho. Budu muset sehnat další kameny, doufám, že se zadaří.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:20
     

    Marjánko, je tu někde vlákno "zahrda před, při a po.....tak pak můžeš dát fotky ještě z doby před kamenem a po kamenigrinning smiley , těšíme secoffe smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:33
     


    555 napsal(a):

    Marjánko, je tu někde vlákno "zahrda před, při a po.....tak pak můžeš dát fotky ještě z doby před kamenem a po kamenigrinning smiley , těšíme secoffe smiley

    Jasně!!! všechno budu monitorovat, hlavně pracovní kázeň toho piče ( pijana) kafe grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 14:41
     

    Také prosím o detajlní foto - čeká mi nákup šutrů a též nemám představu, co může vážit velkej šutr. Líbil by se mi ale tak šutřík o rozměru 1x1 metr winking smiley .

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 16:49
     
    13.3.2012 001.jpg
    Další fotografie:

    Tak posílá fotky té hromádky šutérečků.. winking smiley. Některé jsou skutečně velké, tak že nevím, jak s tím pohnem...musím sehnat nějakého blbého a silného- nejlíp alespoň 4. Jinak po bližším ohledání jsem zjistila, že nejsou jen šedé, ale i do žluta, do hněda a sem tam jsem tam viděla něco do růžova. Nevím, jak to vidíte na monitoru, ale já mám na noťasu ty barvy syté, ale ve skutečnosti jsou o něco světlejší. V lomu přes okno ( špinavé grinning smiley ) náklaďáku to vypadalo všechno šedě...

    Sice tam nejsou žádné šutry vyloženě tvaru kulatých valounů, ale když jsem to ohledala ze všech stran z blízka, tak některé mají skutečně zajímavé tvary a myslím, že se s tím dá hodně "laborovat"- ovšem myslím si, že až to dovalíme na místo, tak se nám laborovat asi nebude chtít a budeme toho mít plné zuby... angry smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 16:50
     

    Jinak se omlouvám za kvalitu fotek, ale už se začíná smrákat, tak je to jakési tmavé....

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 13.03.2012 19:59
     

    Marjanko, tak to si mákneš, než to všechno přemístíš. Nezávidím, ale potom asi nebudu sama, kdo bude tu krásu závidětsmiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.