pátek 26. dubna, 06:15 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Dekorativní kameny

Datum: 21.04.2007 22:08
 

Kde sháníte kameny do vašich skalek a záhonů? Já pořád toužímpo nějakých světlých a oblých, aby se to trochu hodilo k bílým kamenům, které máme kolem domu...

Dneska jsem našla toto:

[eshop.bobr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 17
  • Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 24.02.2011 09:41
     


    HanaK napsal(a):

    samy o sobě jsou ty šutříky moc pěkné, ale v české zahradě si je představit nedovedu confused smiley, řekla bych, že by se k nám nehodily

    Máš pravdu, zahradu sice nemám, ale koupený kameny bych si tam nedal. Rozhodně by tam byly nějaký šutry ke kterým bych měl nějaké vzpomínky. Měl jsem takovou malou sbírku malých kamenů. Pár kamínků jsem dokonce i pašoval z Mongolska. Kdyby je u mě našli, byl by průser. Jsou součástí země a zem je posvátná. Proto také nosí botky se špičkama zvednutýma nahoru, aby nekopali do země. Pár valounků bylo z řeky Otavy , něco z Bajkalu, něco z Issyk Kulu, něco z Tater a pod.

    Sbírka se potratila při stěhování a dost mě to mrzí ještě teď.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dekorativní kameny

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 08.06.2011 22:24
     

    Tak jsem se rozhodla natahat na zahradu šutry eye rolling smiley . No ale jednoduché to tedy není-myslím to shánění. Někde v OBI- to bych se nedoplatila. V okolí baráku není ani fň. sad smiley

    Tak jsem našla na internetu, že asi 10km od baráku máme kamenolom ( moc to tady neznám, bydlím tu teprve rok.).

    Dle informací se v tomto lomu těží jen narůžovělá žula. Sice nevím, jak to vypadá, žul a ještě k tomu narůžovělých je tolik, že mi z toho jde hlava kolem. Nedokážu si představit, jestli se to do zahrady vůbec hodí confused smiley. Zajedu se tam podívat smoking smiley.

    Nevíte, hodí se to do zahrady?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 09.06.2011 04:12
     

    Marjanko, já myslím, že ta žula se do zahrádky klidně hodí. Důležité je, kolik si jí tam dáš (vždycky je lepší, když je toho víc nebo velký soliter) a jak to začleníš do zeleně zahrady. Ona ta růžová nebude žádná "cukrátková" barva, ale jen odstín. U nás se setkávají dvě velké žíly různých nerostů - jedna je černomodrý tvrdý kámen a druhá červenorůžový rulový typ. A oba jsem viděla v zahradách začleněné dobře i úpně nevhodně. Přeji šťastnou ruku při výběru i umístění v zahradě, Věra

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 09.06.2011 20:22
     


    SPIKE napsal(a):

    Marjanko, já myslím, že ta žula se do zahrádky klidně hodí. Důležité je, kolik si jí tam dáš (vždycky je lepší, když je toho víc nebo velký soliter) a jak to začleníš do zeleně zahrady. Ona ta růžová nebude žádná "cukrátková" barva, ale jen odstín. U nás se setkávají dvě velké žíly různých nerostů - jedna je černomodrý tvrdý kámen a druhá červenorůžový rulový typ. A oba jsem viděla v zahradách začleněné dobře i úpně nevhodně. Přeji šťastnou ruku při výběru i umístění v zahradě, Věra


    Děkuji za povzbuzení. Taky si myslím, že to nebude jak cukrová vataeye popping smiley . Zítra se tam zajedu podívat.

    Vzhlede k tomu, že budu takhle zařizovat zahrádku poprvé v životě, tak věřím tomu, že asi udělám spoustu chybsad smiley .no ale snad to nějak dopadne. Ještě se v ničem nevyznám- v kytkách, názvech, odrůdách atd.Tak sbírám informace, kde se dá. Ovšem protože mám hlavu děravou, tak si nic nepamatujuangry smiley . Pokud narazím na nějakou kytku, která se mi líbí, zjistím si, jaké potřebuje podmínky. A pokud si to nezapíšu, tak za chvilku si pamatuju jen to, jak vypadala, ale název-ani omylem...angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 19.10.2011 18:00
     
    pa190115.jpg
    Další fotografie:

    Nevydržím to a musím se pochlubit, mám kámen :-), krásný místní, ještě neobrostlý. Jsem jak o Vánocích.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 19.10.2011 18:13
     

    eye popping smiley tyyyjo ten je.....kdo hrbil?grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 19.10.2011 18:58
     

    V košíčku jsem si ho nepřinesla, musel bagr love smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 19.10.2011 23:31
     

    Jájo ten je thumbs down mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 07:30
     

    Jájo, tak ten ti opravdu závidím. Zespodu je plochý - to by byl šlapáksmoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 07:51
     

    Heli on není plochý, má tvar palcátu, musela bys ho hoooodně zakopat do země a stejně by to nebylo ono je to soliter.

    Míšo je, bez težké techniky bych ho neměla hiii na klečku bych si ho nedovezla.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 09:13
     

    Jájo, je fakt povedenej - bude na tom záhonu nebo samostatně?

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 15:02
     

    Už je tam co je nikdo by s ním nepohnul :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 16:20
     


    Marjanka napsal(a):

     

     

    Ovšem protože mám hlavu děravou, tak si nic nepamatujuangry smiley . Pokud narazím na nějakou kytku, která se mi líbí, zjistím si, jaké potřebuje podmínky. A pokud si to nezapíšu, tak za chvilku si pamatuju jen to, jak vypadala, ale název-ani omylem...angry smiley angry smiley angry smiley


    tak ji pak vyfotíš nebo dáš nějaký obrázek a my ti určitě někdo poradímeflower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 16:23
     

    jájo, je parádní, jen - vůbec se nemůžu zorientovat, v jakém místě jeconfused smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dekorativní kameny

    Datum: 20.10.2011 17:40
     
    p8010014m.jpg

    Před barákem jak se parkuje :-)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (20.10.2011 22:28)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.