pátek 26. dubna, 06:04 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Studená kuchyně
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Studená kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Co z rajčat?

Datum: 31.07.2007 12:44
 

Rajčata dozrávají a je jich plná mísa, tak poraďte, jak je likvidovat smiling smiley.

Největší část půjde do kečupu, ale máme rádi i různé zeleninové saláty, kam je přidávám.

 

Něco sem hodím, přidejte další osvědčené recepty.

 

Asi nejoblíbenější (to do sebe právě láduju):

nakrájet rajčata a přelít jogurtovo-majolkovou omáčkou

Omáčka:

1 malý bílý choceňský jogurt

2-3 velké lžíce majolky (Hellmans) - nebo můžete i víc, to záleží, jestli chcete víc jogurtovou nebo majolkovou omáčku smiling smiley

1 lžička hořčice

špetka soli (nebo spíš víc, já solím opravdu málo)

mletý pepř

(někdy ještě zředím mlékem)

promícháme, polejeme, konzumujeme smiling smiley.

 

 

Další jednoduchý salát:

rajčata na menší kousky

okurky na malé nudličky na WS krouhači - kdo nemá, tak to prostě nějak napižlá smiling smiley

cibulku nakrájet nadrobno

a posypat směsí Italských bylinek.

Je to fakt jednoduchý, přitom to s těma bylinkama chutná i vypadá dobře (je to takové pikantní).

 

A ještě jednoduší - třeba jen k masu:

rajčata, okurky - nakrájet a posypat bylinkovou solí

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: alca
    Status: začátečník

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 31.07.2007 14:27
     
    Taky máme jeden oblíbený salát, kdysi jsem ho vyčetla na Liv.
    Rajčata nakrájet na kousky
    nastrouhat libovolné množství tvrdého sýra
    rozmačkat libovolné množství česneku - co kdo rád a co kdo snese
    přidat přiměřené množství majolky.

    Můžeme se užrat.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Co z rajčat?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 31.07.2007 17:59
     
    Jeden z rajčat a jeden z toho, co zbyde smiling smiley
    Pro 4 osoby
    Plněná grilovaná rajčata
    8 pevných rajčat ještě se zeleným listovým věnečkem nahoře skrojíme (poklička) a vydlabeme malou lžičkou.
    1cibuli rozkrájíme a zesklovatíme na trošce másla (sádla)
    8. nožiček větších žampiónů pokrájíme na drobno a přihodíme k cibuli na pánev a osmahneme
    3 vejce rozklepneme a přidáme na pánev a umícháme míchanici,
    kterou okořeníme dle chuti a trošku víc osolíme. Může se přidat i trošku vydlabaného vnitřku rajčat, ale ne všechno. Koření je lepší ostřejší, nejí-li to děti Každopádně je fajn, máte-li čerstvou bazalku, tu pak pokrájíme a dáme jí pod "pokličku" do naplněných rajčat
    Naplněná rajčata grilujeme. Podáváme s grilovanými žampionovými kloboučky viz níže a pečivem.
    Plněné žampionové kloboučky na grilu
    8 větších žampionových kloboučků naložíme na půl hodiny do:
    8 stroužků česneku rozmačkáme lisem na česnek, dáme do misky
    3 lžíce obyčejného olivového oleje dáme do misky
    1 polévkovou lžíci citronové šťávy dáme do misky
    sůl, pepř
    Všechno smícháme a vložíme po jedné, hlavičky žampiónů a pěkně je vyválíme v marinádě a nakonec do každé dáme vždy trošku česneku s marinádou, aby byly celé popatlané (hlavně uvnitř). Za půl hoďky je také můžeme ugrilovat. Podáváme s grilovanými plněnými rajčaty a pečivem nebo se také mohou dávat jako příloha ke grilovanému masu
    Taky jsem je dávala na špíz s masem, jako jednu z ingrediencí a nemá to chybu! I ta rajčata winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 01.08.2007 13:17
     

    alco, to zkusím, vypadá to zajímavě.

     

    drahus, ta rajčata na gril dáváš v alobalu?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 01.08.2007 23:48
     
    Anavi, ne, nedávám ani houby ne. Buď je dám na alobalové grilovací tácky nebo přímo na mřížku.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 03.08.2007 09:22
     
    Neděláte některá takový ten klasický rajčatový salát(co dělají ve školních jídelnách smiling smiley ) - rajčata, cibule, octový nálev? Mě to moc chutná, ale neumím ho, měla jsem ho moc kyselej sad smiley., i když jsem ho přisladila.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 03.08.2007 09:53
     

    My děláme rajčatový s vejci. Nezdravé, ale dobré.

    rajčata, cibule, vejce natvrdo, majolka (nebo bílý jogurt). winking smiley

     

    Nebo dělám rajskou z rajčat. Nebo již zmíněné kečupy. No a když přesto zbyde, pokrájím, zamrazím. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 11:22
     

    Teď v poslední době miluju tenhle.

    Rajčata nakrájím (nejlépe bez slupky) na menší kousky. Dám do misky a přidám cibulku. Osolím, opepřím, kápnu oleje a přidám perličkovou mozarellu.

    Ta jde s rajčaty úžasně dohromady. Mňam !

     

    Anavi zkus jen nakrájet rajčata, přidat cibuli a osolit, lehce opepřit, kápnout oleje. Trošku cukru a jen malinko octa. Toho cukru taky trošínku.

    Měl by to být on ! winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 11:44
     

    Anavi já ho dělám,ale těžko ti řeknu přesně,dělám ho od oka a navíc já si ještě na vše přilévám na své porce ocet grinning smiley Klasika rajčata,cibule,pepř, sůl,cukr,ocet, olej..vše přiměřeně podle chuti.Někdy do něj přistrouhám okurku. Raději dej toho octa míň a podle chuti přikapávej...Když to hodně překyselíš,tak to cukrem nesrazíš..jedině dokrájet rajčata a udělat ho dvojitou porci.. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 13:03
     
    Lado, voda se tam vůbec nepřidává? a toho oleje asi decentně,co?
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 13:17
     

    Ivčo, nedělala jsem ho věky a nemám zrovna po ruce ocet, abych ten nálev zkusila nanečisto, takže možná budou poměry úplně mimo realitu - ale u nás se vždycky dělal tak (princip), že se do misek nakrájela rajčata na půlměsíčky, k tomu na velmi jemno cibulka, kdo chtěl, ten si to opepřil, a nálev se dělal zvlášť do hrnečku, jen se to pak zalilo.

    A teď plácám docela od oka, když tak si to ozkoušej a vylij - do hrnku (asi tak ten čtvrtlitrák, třídecák) tři polévkové lžíce cukru, půl soli (nebo kávová lžička, co já vím), tři octa, dolít vodou, ochutnat - odsouhlasit nebo opravit. Nakonec ještě jednu PL oleje.

    Fakt se omlouvám, jestli jsou ty poměry nesmyslně, lovím tu z hlubin paměti akorát mlhavou vzpomínku smiling smiley, jen co bude ocet, ozkouším to a opravím.

    Každopádně jestli je to ten salát, který máš na mysli, můžeš takhle vedle natrénovat tobě na chuť akurátní poměry jednotlivých složek. Když se rajčata s cibulkou přelila, ještě se to nechalo chvilku odstát, ono se to prostoupí, pokud bylo nutné narychlo, pak je dobré použít vychlazenou nejen zeleninu, ale i vodu.

     

    Dej vědět, pokud to vyzkoušíš dřív jak já, znáš mou maličkost, ta než se k něčemu dokope, bude třeskutá zima.. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 13:23
     
    Hanule, já teď momentálně zas nemám po ruce rajčata, takže taky nevyzkouším, jen tak se mi ta octovoda zkoušet nechce.winking smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 13:24
     
    Taky tak nějak, jak popsáno výše a je vynikající olivový olej a nasekanáčerstvá bazalka. To nemá chybu! mls smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 13:30
     
    Nóó, tak o rajčatech ani nemluvím grinning smiley grinning smiley. Zato mám papriky, což mi připomíná, že při přebytku domácích výpěstků rajských jablek jednoznačně preferuji plněné papriky na omáčce rajčatové mls smiley - (nevím, jak vám, ale mně připadne, že to taky spolehlivě spolkne solidní díl úrody - pokud tedy nemáte plantáž! smoking smiley )
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Co z rajčat?

    Datum: 18.08.2007 19:13
     
    Anavi,já vodu většinou nedávám,maximálně lžíci,podle druhu rajčat.Nemám ráda když je tam hodně vody.Oleje jen kapku...Ale Hanule už napsala,to je vlastně klasiská zálivka co se dělala i na salát.Poměry si nepamatuju,taky dělám od oka..
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Studená kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.