pátek 26. dubna, 02:59 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Co kvete v říjnu

Datum: 01.10.2011 17:03
 

Myslím toho ještě kvete spousta, že?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 17:00
     



    Kamu78 napsal(a):

    Holky, stříháte, prosím, astry a listopadky před zimou? Nebo až na jaře? please smiley 

    Kdo nesnese na zahradě nepořádek a cokoli, co vybočuje z řady, stříhá na podzim. Ale ono to zasněžené vypadá hezky právě neostříhané (jenže sníh už skoro neznáme), nehledě na to, že to poskytuje úkryt různým hmyzákům právě v zimě.

    Ráda bych tvrdila, že nestříhám z lásky k přírodě a všemu živému, ale podstatný podíl na tom má moje lenivost, takže na jaře narychlo stříhám, když už v tom raší nové rostlinky. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v říjnu

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 19:09
     
    p1050572.jpg
    Další fotografie:

    Já jak co. Když už je to hnusný, fiknu to na podzim. Nebo jak píše Věrka, spíš podle lenosti. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 19:11
     
    p1050610.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 21:55
     

    thumbs down musím dát šišku k macešce grinning smiley

     

    většinu stříhám až v předjaří, říkalo se, že chrání v zimě a nejde mráz do rostlin, taky listopadky dlouho kvetou a je pak zima a je lenora.... winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 22:11
     
    img_20230927_184306.jpg
    Další fotografie:

    Jo dej,klidně víc šišek.🤣

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 01.10.2023 22:14
     

    Nejdřív musím na šišky. grinning smiley Vypadá to dobře. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 08:13
     

    To mi tady zase spadla brada... thumbs down Krásně vám to kvete. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 09:01
     

    Sluší jim to dohromady. thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 09:35
     

    Gabčo máš na tohle opravdu talent. Já bych tu měla šišky i mech, vřes a macešky si můžu koupit, ale nikdy mě nenapadne to takhle zkombinovat. Musím jet někdy na dětské hřiště s nůžkami, leze tam z vedlejší zahrady panašovaný brslen...

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 10:28
     

    Gabi opravdu moc pěkné, nápadité thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 11:33
     



    Pinka napsal(a):

    Gabi opravdu moc pěkné, nápadité thumbs down

    Povedené

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 20:03
     
    dsc07272.jpg
    Další fotografie:

    Říjen je zatím u nás bohatý na kvetení, kupodivu i přes sucho. Šla jsem fotit, foťák nebyl nabit ale něco jsem stihla, tak na pokuk winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 20:15
     

    Gabča je na osázení nádob prostě jednička, nic s tím nenaděláme, můžeme jen eye popping smiley a chválit thumbs down , možná trochu závidět stydlin smiley , ale hlavně přát flower smiley aby dlouho tohle nadšení vydrželo a my se mohly kochat a inspirovat, díky Gabčo.

    Alenko, tvoje zahrada je ráj na zemi, škoda (pro mne), že jsi mimo mého dosahu, vloudila bych se a přišla "čučet jako tele".

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 20:46
     

    Elo díky. U každého v zahradě je něco pěkného. smiling smiley Na poslední foto je růžová Evy- má ji myslím i Kája, té právě vyhovuje teplo a sucho, v dešti ji špatně rozvíjejí a zahnívají poupata. Něco za něco. grinning smiley Preferuji hlavně zdraví, co se neosvědčí, odchází. Gaury se mi tu semení a nechávám a pozoruji, čemu se daří. Líbí se mi a zkoušela jsem spoustu květin, ale nebylo to vhodné pro naše podmínky. Všude jde něco jiného, jen nalést co, dá to fušku, je tolik krásných věcí.... winking smiley 

    Jo Elo, i ten popelník bych pro tebe našla... winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v říjnu

    Datum: 02.10.2023 21:52
     

    Víš, Alenko, u nás teď v zahradě moc pěkného už není, letos se moc nedaří, nevím proč ... José Carreras je ovšem bezkonkurence, stále kvete, jenže na stále vyšších prutech (já nevím jak se tomu u růží říká) teď je snad na 2 m. A samozřejmě "Betynka" Betty Prior - to jsi opravdu zaváhala - tři roky v desetilitrovém "maltovníku" ještě nepřestala od června kvést, a to nějak nestíhám stříkat odvetlíky. Taky Atrhur Bell (noo, stříh jsem nějak zprznila) kvetl letos podruhé - tohle vše v suchopárech, kdy zvládnu tak nějak zalít žrací, ze které stejně moc není.

    Gaury kvetou jako o život, jedna dokonce tak nějak převálcovala, zastínila, pokryla, moji vysněnou "fialovou" (já už jsem asi opravdu blbka, nevím přesně jak se jmenuje) - musím přemístit gauru jinam (asi se nepodaří, válcovitý silný kořen). Kvete Whisky - snad lépe než v prvním floru, kdy vypadala, že to letos zabalí - nastříhala jsem pár pro kamarádku dnes, téměř za zenitem, říkala jsem jí, že má jen na ovonění - musím zjistit, kde se sazenice dá koupit, nedaří se mi ji namnožit - možná Spomyšl - nerada, a to velice, objednávám něco co nemohu mít přímo v ruce.

    A s popelníkem, sice sice jsem fest kuřák, ale v takové kráse by mi bylo "žinantní", prostě nepřípustné , zapálit si cigaretu. Stejně tak nemám potřebu kouřit v botanické zahradě a arboretu MZLU, bazilice Nanebevzetí Panny Marie (či jak se to jmenuje na Starém Brně co je pohřbená Eliška Rejčka), památník Gregora Mendla, ZOO Brno, či jen tak zahradnictví u Kopřivů ... prostě všude tam, kde je "krásně" nebo - nejsem věřící - ale nějakou atmosféru či prostor nebo něco prostředí? opravdu mi uniká správné slovo - "znesvětit" zapálénou cigaretou.

    A Evy má Kája, stopro. Kdysi z Lídlu - já si takovéhle zbytnosti pamatuju.

    A zkoušení - zkoušíme furt všechny - abych neopomenula TAKa TAK všichni - ZZ jsou nevyzpytatelé.

    A jak se daří u tebe Perfume Kisses? U nás letos vypadala na odpis už při prvním kvetení - zlatohlávci, mravenci, přepalovací slunce, ani ne černá skvrnitost, ale přesto "holé nohy" - probrala se nějak k životu a začíná znovu nakvétat - snad nové nespalí mráz.

    Dnes mi přišel mail od Basíka - já už snad nemám ani sílu zkoušet - i když nabídka je velice lákavá.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (02.10.2023 22:27)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.