sobota 27. dubna, 05:37 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co kvete v lednu

Datum: 02.01.2018 10:02
 
img_8598.jpg
Další fotografie:

V rámci globálního oteplování zakládám i lednovou diskuzi o kvetení na našich zahrádách i humnech grinning smiley

Ač trošku omoklé, kvete mi hledík, kalina a sedmikrásky. Kvete mi i bacopa, která v létě nevetla vůbec, mrcha, ale je tma a ona sama ještě ve větší tmě, tak se mi nezdařilo jí vyfotit aspoň trochu ostře a pro makro blesk se mi nechtělo

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 10
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 10:46
     
    26167681_1687479237939631_7742893129175119072_n.jpg

    Máte krásné květy, mě letos zatím kvetou taky jen orchije. :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v lednu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 10:48
     

    jo !! to je ona . ta co ted´ začíná na okně- 85 cm výhon . kdesi mám napsáno jak se jmenuje . Arwen ty víš?

    tak jsem vyhledala na KR - tam mi jeden kolega tu orchidej určil jako MONARCH EVERGLADES měla by být hybrid mezi Miltonia a Ocidium .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (07.01.2018 11:05)
     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 11:06
     

    Cedulku jsem někde vytratila, nemám název ani u jedné z orchií, ale mě to neva. Mám radost, že se jim daří. flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 11:45
     

    Trochu jsem zapátrala. [www.ireceptar.cz] Myslím, že máte burrageara. Pátrala jsem i z osobních důvodů, abych případně objevila ve slevě. grinning smileyMám adepta v OBI. grinning smiley Měli ji sice ještě kvetoucí označenou jako Brassia. Ale to je nesmysl. Podle toho, co jsem si o nich našla.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 11:55
     

    Kájo, ten tvůj nalezeneček z bioodpadu by mohla být Colmenara( chytrá kniha říká Colmanara) JUNGLE MONARCH EVERGLADES, což je hybrid mezi rody Miltonia, Odontoglossum a Oncidium. Orchideje jakožto vývojově mladé (a úspěšné) rostliny se dokážou křížit i v rodech, to jiné rostliny běžně neumí, například jabloň a hrušeň, J.

    jsem okopírovala příspěvek - odkaz už byl nefunkční

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (07.01.2018 11:58)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 11:56
     

    [www.paramountorchids.com]

    Přidám na pokoukání. winking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:05
     

    Regi , tak z toho tvého odkazu by to klidně mohla být ta Bealleara Dancing .. ovšem mohou tam být drobné odlišnosti , taky fotky mohou klamat . takže jak píše Arwen - hlavně že kvetou . winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:05
     

    [abecedazahrady.dama.cz]

    Taky by mohla být. Tady je o ní. Srovnejte fotky. Mně přišlo, že nemáte tak hustě květy.Ale je to v zásadě nakonec fuk. Jde spíš o to, jaké podmínku ten který druh chce. Ty chladnomilné nejsou, aspoň pro mě, tak jednoduché.A že mají ve velkoprodejnách zmatek v pojmenováních, to konstatují mnohé debaty o orchidejích.A já když si najdu nějaké adepty na slevy grinning smiley, tak si musím hlavně pamatovat v čem to bylo, protože už povětšinou moc nekvete.Jak zasazené, v čem, jak velké. Někdy je jen podle listí pro mě jako laika dost těžko rozpoznatelné. grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:10
     

    jo - je to ta Colmanara - jak i kolega píše. - -- thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (07.01.2018 12:26)
     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:14
     

    Kaaj, máš dvojitou jistotu. thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:23
     
    img_20180107_122208.jpg

    Máte pravdu, je to ona. Je krásná, mám radost, že tak krásně kvete. love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 12:55
     
    img_2778.jpg

    Musím je taky vyzkoušet.Jsou parádní. Ale nemůžu se už moc rozjíždět. Takhle dopadly ty výhodné okase u phalenopsisů. eye rolling smiley Když nakvetou v zásobárně, přemístím je na pohledově frekventovanější místa. Vymyslela jsem jim vaničky a nechávám je v obalech, pak je jedno, kolik je vody ve vaničce. A zvlhčuje jim to vzduch. Na léto putují ven. Dědek už z toho má občas ujímání.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 13:01
     

    no ty bláho -- a kolik jich je nachystaných ke květu eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 13:35
     

    Kaaj, mám to i jako takovou určitou duševní obranu proti světu konzumu a namíchnutosti z něj. Zamlada jsme sháněli nějaké jiné oblečení, knížky, desky. Vždycky to byla taková malá radost. Teď se to všude valí.Na některé věci člověk peníze má, spousty je finančně nedostupných a člověk je ani nijak nepotřebuje. Není nakonec problém koupit třeba deset různých najednou. Někdy v sezoně nejsou ani ceny jedné nevýprodejové nijak závratné.Ale to není ono. Z práce jezdím skoro kolem OBI. Takže jsem se zařekla, že nějakou koupím, jen když bude ve slevě. grinning smiley A vlastně se už kytka, mnohdy odsouzená k zániku, vrátí do života.Je to jako když někdo pěstuje fialky třeba z lístků. Zatím to funguje ale už není tolik těch běžně prodávaných kultivarů. U těch vašich to bude problematičtější. Nebývají tak často v prodeji. O to větší radost. grinning smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 14:47
     
    photo4758.jpg
    Další fotografie:

    Regino,Arwen,Kaaj,máte krásné kousky.U mě rozkvetly další dvě a u sousedů jedna čemeřice.

    Budu muset jednu vyprosit,má jich tam soused asi 8 kousků.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.