pátek 26. dubna, 14:34 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Co kvete v lednu

Datum: 02.01.2018 10:02
 
img_8598.jpg
Další fotografie:

V rámci globálního oteplování zakládám i lednovou diskuzi o kvetení na našich zahrádách i humnech grinning smiley

Ač trošku omoklé, kvete mi hledík, kalina a sedmikrásky. Kvete mi i bacopa, která v létě nevetla vůbec, mrcha, ale je tma a ona sama ještě ve větší tmě, tak se mi nezdařilo jí vyfotit aspoň trochu ostře a pro makro blesk se mi nechtělo

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 10
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 15:45
     
    img_2765.jpg
    Další fotografie:

    Čemeřice, jediné potěšení dnešního dne. Plus Žofka. Jednička potěší pravděpodobně majitele zahradnictví, dorazila v poměrně nedobrém stavu a bez květů, druhá byla záměna, takže jsem mu napsala, že jsem ochotná zasadit a vyzkoušet, pokud ovšem i druhý kultivar bude záměna nebo zajde, bude to reklamace.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v lednu

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 16:11
     

    paráda - moje čemeřice ještě spí - nebyla jsem dlouho na zahradě . pokud zítra bude slušně , vylezu na obhlídku . -

    edit - hmm , tak zítra má u nás pršet a obrátí se vítr - severozápad sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (06.01.2018 16:14)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 16:47
     

    Taky musím zkontrolovat moje čemeřice.

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 17:18
     
    img_20180102_142835.jpg

    Moje čemeřice tongue sticking out smiley na podzim sem ji přesazovala a nevypadala vůbec dobře, tak jsem ji fikla všechny listy, no a něco se klube...

    Kaaj máš úžasné Orchideje thumbs down a Regi ty zase Čemeřice thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 17:27
     

    Lusito děkuji , ale polovina těch orchidejí už neexistuje. hlavně phaleopsisy už nemám. jenom jeden . a z těch cymbidií není ta žlutá .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 17:49
     

    Mně zase přežívají a často kvetou Phaleopsis. Z venku jsem je sice přinesla na zimu dost ožrané od takových miniaturních bouďáčků, dost listů jsem musela ustříhat, některé zkrátit, ale až asi na tři mrzáčky, všechny nádherně nakvetly

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 17:50
     

    Lusito, klubání vypadá dobře. thumbs downJá měla vloni objednávací rok na čemeřice. eye rolling smiley Ale musím říct a zaťukat, zatím bez problémů. Začínají ty s tečičkami a pokvete i Merlin. love smiley

    Kaaj, to mi řekni. Phaly jsou nejjednodušší orchideje. A přitom ti kvetou poměrně složitosti.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 18:03
     

    Regi - ony asi scíply věkem - měly kolem deseti let . nepřesazovala jsem je . měly takové kmínky .byly už staré . jednoho phaleopsise tu mám . toho jsem dostala od bráchy před sedmi rokama k narozeninám . momentálně nekvete .

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 06.01.2018 19:23
     
    img_20160403_174702.jpg
    Další fotografie:

    No já měla kdysi orchidejové období, které mě vyšlo celkem draho grinning smiley a nic z toho, neumím to s něma. Takže doma už nemám ani jednu a místo nich mám fialky. Těm se daří, dokonce jsem si většinu vypěstovala jen z lístků co jsem si objednala z netu. Jinak čemeřice mám dvě, růžovou to je ta co se klube a pak bílo zelenou, tu jsem kupovala předloni, loni nekvetla vůbec. A tak jsem ji na podzim taky přesadila. Zítra se musím kouknout jak se jí daří...

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 00:56
     

    Lusito, opatrně s kůrou u čemeřic, aby ti nezačaly zahnívat. Moc vysoký mulč nemilují. Pak mají příliš mokro hlavně kolem jakoby krčku bych to nazvala.

    Kaaj, já je tak dlouho nemám. Ale neměla tu snad Vladka nebo kdo skoro třicetiletou? Nezjišťovala jsem jak dlouho žijí. A přesadit chtějí. Tak po dvou letech mívám květináček narvaný kořeny.Ale taky už jsem jich pár umořila. Hlavně když se mi dostala voda do srdíčka. Začaly uhnívat z prostředka. Už je kvůli tomu ani nestříkám.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (07.01.2018 00:58)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 07:06
     

    jo - myslím Vlaďka .to teda obdivuju -- eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 08:58
     



    kaaj napsal(a):

    jo - myslím Vlaďka .to teda obdivuju -- eye popping smiley thumbs down thumbs down thumbs down

    No vidíte ,a to kdysi před lety jeden "pan chytrý" nějaký zahradník tvrdil,že ty orchidky nepřežijí,že je to rostlina na jedno kvetení a pak vyhodit.Asi taktika,aby lidi kupovali nový.

    Čemeřice mě už taky kvete.Je to starý druh a má hodně listů,takže jsem to na zběžný pohled neviděla.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 09:28
     
    img_2777.jpg

    Bosk, ony letos vypadají tak nějak trochu jinak. Ještě nemrzlo nějak výrazně. Jindy je kolem nich vlastně takové ošklivé listí, které když člověk obere, tak jsou vlastně jen květy. Staré listí je letos v dobrém stavu.

    Vladka to je taky pěstitelka thumbs down. Někde jsem v paměti uložila, že to phalenopsisy, co vlastně doma pěstujeme, jsou už nějak pohybridované původní rostliny, aby líp snášely pobyt v domácích podmínkách. Jak jsem kdysi byla v Holandsku se zahrádkáři, tak půl dne byl program taky orchideje. Jedno byla hala s tím, co se dá běžně koupit. Tisíce květníčků. Druhé pak nějaká polosoukromá záležitost. Tam teprve šíleli ti správní nadšenci a znalci. My blbci občas koukali, co je příčinou jejich nadšení.Někdy to byly poměrně malé, nikterak výrazné květy. eye rolling smiley grinning smiley Dneska se mi otevřel aspoň k vyfocení tenhle flekáč.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 10:06
     

    Regi, já a pěstitelka? grinning smiley Na ,mně platí rčení "čím blbější sedlák, tím větší brambory" Kdybyste viděli mojí "péči". tak vás klepne

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co kvete v lednu

    Datum: 07.01.2018 10:23
     

    Jééé Regi, teď mi dokvetla stejně strakatá, ale v jiné barevné kombinaci thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.