pátek 26. dubna, 15:35 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Choroby a škůdci na rostlinách

Datum: 07.01.2007 18:46
 

Tak mě napadlo, že by bylo dobrý, mít po ruce odkazy na stránky,kde najdeme informace,co si počít s nemocnými kytičkami.

 

[www.zahradkarskepotrebypavlik.cz]

[www.lovela.cz]

[www.agromanual.cz]

[dendro.mojzisek.cz]

[eagri.cz]

[eagri.cz]

svaz-skolkaru.cz 

eagri.cz

[www.skudci.com

motyli.kolas.cz

Další chytrůstky přidávejte.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 7 krát. Naposledy upravil LadaB (08.06.2022 11:03)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 23.06.2020 18:46
     

    prý začínají hniloby na česneku, z moc vody, hlásí vodu, tak muž stříknul rajčata, cibuli stihnul před deštěm, tak snad dobrý. Ale česneky prý špatný.....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 23.06.2020 23:29
     

    Aleno, já jsem v poho tongue sticking out smiley ... cibuli nemůžu v plevelu ani najít, natož stříkat, česnek jsem sázela hlavně kvůli dědovi (manželovi) a ten mne dnes natolik vytočil, že mi může česnek třeba shnít (ovšem škoda mojí práce) ... rajčat mám "zásobních" dobře 150 ještě ve sleníku ... samo, že mi, nejen ony, ale i cukety, papriky, hokaida, celery aj. zabírají místo tak z 1/3, kterou bych potřebovala dorýt a dosázet, ale .. kamarádka má nějakou depku, nemá chuť sázet, a nejmladší synátor ještě nemá na rajčata a okurky ani poryto eye rolling smiley ... že já se s tím mrcasím od půlky února (papriky) a starám se doteď aby to vypadalo apoň trochu k světu ... asi jsem měla být úplně v jiné dikuzi stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 23.06.2020 23:34
     

    O česneku mi říkal kolega v práci. Už ho má prakticky k ničemu. Sázel podzimní. Já jarní, protože se dědek na podzim k ničemu neměl. Nevypadá k ničemu. eye rolling smiley Ale mečíkům se zatím daří výborně.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 23.06.2020 23:44
     

    mám 1 keř černého rybízu, dnes jsem koukala, že začíná zrát a popraskané bobule od hodně vody...

    česnek sázíme taky jarní, už hodně let, vychází nám líp. brácha měl krásný podzimní, no co jsem viděla tak hrůza...

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 08:02
     
    img_20200526_093404_burst004.jpg

    my máme podzimní česnek pěkný,ale zase odešly ve skleníku všechny okurky-hadovky,už velký a plodící rostliny.Vůbec nevíme proč,škůdci tam žádní nebyly angry smiley. Foceno před měsícem a ted thumbs up

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 08:26
     

    Bosk, okurky jsem sela 2x, letos v okolí skuhrají na okurky že nejdou a doma taky nic moc, už jsem zasela salát, výborný je celoroční Bremex, nevybíhá a chutově dobrý, křehký.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 08:30
     

    Okurky nakladačky na záhoně jsou zatím dobrý ,skleníkový manžel znovu vysel,uvidíme,co z nich bude.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 08:45
     

    Elinko smiling smiley, tys měla přispívat do diskuze Potřebujete si zanadávat? winking smiley grinning smiley love smiley

    babkaela napsal(a):

    Aleno, já jsem v poho tongue sticking out smiley ... cibuli nemůžu v plevelu ani najít, natož stříkat, česnek jsem sázela hlavně kvůli dědovi (manželovi) a ten mne dnes natolik vytočil, že mi může česnek třeba shnít (ovšem škoda mojí práce) ... rajčat mám "zásobních" dobře 150 ještě ve sleníku ... samo, že mi, nejen ony, ale i cukety, papriky, hokaida, celery aj. zabírají místo tak z 1/3, kterou bych potřebovala dorýt a dosázet, ale .. kamarádka má nějakou depku, nemá chuť sázet, a nejmladší synátor ještě nemá na rajčata a okurky ani poryto eye rolling smiley ... že já se s tím mrcasím od půlky února (papriky) a starám se doteď aby to vypadalo apoň trochu k světu ... asi jsem měla být úplně v jiné dikuzi stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 08:49
     

    Regino, vyndáváš mečíky na zimu? Já je nepěstovala právě kvůli tomu vyndávání na zimu, před 4 roky jsem ale nějaké dostala. Na podzim jsem je nevyndala, že je nechám klidně zmrznout. Od té doby se množí a žijí si svým životem grinning smiley smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 22:07
     

    Ivo, vloni je vyndali, nebyla jsem doma. Ale co se někde zapomnělo nebo zůstalo, tak vyrazilo a nezmrzlo. Už o tom vážně uvažuju, že při těhle zimách je nebudu vyndávat. Buď vydrží anebo případně koupím jiný. V Lidlu mívají ta velkobalení a nejsou to žádné velké peníze. V záhoně až tak moc parády nedělají, to jsou další kytky, které řežu do váz a nechávám je venku.

    Nejsem žádný zeleninář. Ale letos se jen divím. Okurky nelezou. Se sousedkou vylezlo třetí setí, to jsme si poctivě rozdělily. eye rolling smiley Česnek jsem už komentovala. Snad rajčata vypadají tak nějak normálně.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 22:20
     

    Bosku, okurky už jste měli parádní, pokud je nenapadla sviluška, odešly patrně na "vadnutí okurek" , někdo radí Previcur, já mám dobrou zkušenost při sázení nebo po vzejítí vysetých použít Polyversum, údajně má pomáhat i proti jiným houbovým chorobám. JanaV - vimrová, ho používala snad na vše, i růže .

    Anavi, jj měla jsem být v nadávací, ale nakonce moje rodina a jiná zvířena jsou taky škodná. A kamarádka dnes s velkou slávou konečně dorazila a větší část odvezla, konečně. Ještě kdyby se uráčilo i synátorovi. Pedpoklad je, že stále dost sazenic poletí na kompost, njn , když mám vždycky strach, že se na všechny nedostane.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 24.06.2020 23:06
     

    teda Elo, ty jim sloužíš......nemáte někdo zkušenosti s česnekovou dýmovnicí do skleníků a foliovníků - dnes jsem ji v krabici našla, tak nevím, zda to ted vyzkoušet preventivně......

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 25.06.2020 08:44
     



    alenak napsal(a):

    teda Elo, ty jim sloužíš......nemáte někdo zkušenosti s česnekovou dýmovnicí do skleníků a foliovníků - dnes jsem ji v krabici našla, tak nevím, zda to ted vyzkoušet preventivně......

    Aleno já měla ve skleníku na všem mšice, tak jsem asi před měsícem dýmovnici koupila.

    Máme skleník z polykarbonátu, musí být všude utěsněno. Já jsem při zapálení zjistila, že dým utíka střechou.

    Sice nebylo ve skleníku přes dým vidět, ale mšice tam jsou stále.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 25.06.2020 22:20
     

    dík, dýmovnici mám od zimy koupenou, tak to vypálíme, moc se mi nelíbí okurky.....

     
  • Status: expert

    Re: Choroby a škůdci na rostlinách

    Datum: 26.06.2020 12:24
     

    Letos je to s listokazy na hlavu, jiné roky létají pár dní, dejme tomu týden, letos jim to vydrželo už tři týdny, hrůza. Radovala jsem se když vyrazili brzo, že od nich bude pokoj a oni si to natáhli. Hrůza, sežerou každý květ který se tu objeví.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.