pátek 26. dubna, 18:39 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 09:15
     

    555, a podělíš se o recept? Já to s mátou totálně posr..., protože jsem ji dala navolno mezi ostatní bylinky a levanduli. Od jara škubu a škubu i s kořeny thumbs up . Nechce se mi to celé vykopávat z kačírku, to bude práce pro vraha. A to tam má úpal a sucho, nezmar

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 09:32
     

    Denisko, uklidním tě, dala jsem ji do velké nádoby a zabudovala do země. i tak je všude smiling smiley. Holky mě varovaly, myslela jsem,že hluboký květináč bude stačit... kdepak. eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 09:51
     

    [www.recepty.cz]

    Denisko, dělala jsem podle tohoto receptu. Příští várku zkusím z blogu "mlsná kočka"- nápoje a tam je rcp. na mátový sirup i další.

    Jinak mám hlášku, že v nedalekém zahradnictví mají ananasovou a jablečnou, tak pokud se tam dostanu, koupím je taky. Ty prý nerostou tak invazivně, tak taky přijdou na balkon - aby byly pěkně při ruce grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (19.05.2014 09:52)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 10:08
     

    nedávno měli tyto "s příchutěmi" i v OBI, myslím i čokoládovou. Ale tu mám já už od loňska a nějak výrazně jiná mi nepřijde, jen má pěknou barvu winking smiley ,do čokoládova smiling smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 10:12
     



    Anavi napsal(a):

    Denisko, uklidním tě, dala jsem ji do velké nádoby a zabudovala do země. i tak je všude smiling smiley. Holky mě varovaly, myslela jsem,že hluboký květináč bude stačit... kdepak. eye rolling smiley

    tak to je dobré vědět thumbs down

    Já mám máty dvě: Marokko a Granada. Ta první je naprosto šílená, keř jako blázen, druhá se drží nesměle u země, ale je dekorativnější - vybarvené a hladké listy a příchuť pomeranče, žádná kopřiva :-).

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 10:22
     

    jé, přehlídla jsem recept. Moc děkuju, vypadá, že bych ho mohla zmáknout please smiley . A kolik hmoty se z toho vyprodukuje, jedna láhev?

    555 napsal(a):

    [www.recepty.cz]

    Denisko, dělala jsem podle tohoto receptu. Příští várku zkusím z blogu "mlsná kočka"- nápoje a tam je rcp. na mátový sirup i další.

    Jinak mám hlášku, že v nedalekém zahradnictví mají ananasovou a jablečnou, tak pokud se tam dostanu, koupím je taky. Ty prý nerostou tak invazivně, tak taky přijdou na balkon - aby byly pěkně při ruce grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 10:29
     

    Denisko, myslím, že toho bylo cca 0,7 l.

    Jo a já jsem použila třtinový cukr, což sirup dost prodražuje. Ale klidně se může dělat z krystalu.

     

    Anavi, čokoládovou jsem taky očuchávala (měli jí), ale nějak mě nezaujala. Jestli mě u toho regálu někdo pozoroval grinning smiley . Každý lístek od každé jsem promnula mezi prstama..............

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 10:42
     

    Tak to já dělám, Heli, běžně smiling smiley. Mnu lístky každé bylinky, co vidím, až do zblnutí a pak si očichávám prsty smiling smiley.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 12:02
     

    super, sedmičku mám uzavírací flašku thumbs down . Tak snad se povede, moc děkuju za rady flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 12:46
     

    Před chvílí jsem koupila tu jablečnou. Je to pěkná rostlinka za 38,- Kč. Bohatá. A je mi moc příjemná na očuch. Držela jsem v ruce tu ananasovou, ale nějak mě neoslovila. Je ale docela hezká - má panašovaný list. Ale kvůli omezenému místu jak na zahrádce tak na balkonu už jsem jí nebrala. Ještě čekám od Krulichů tu lemon a meduňku.

     

    Denisko, držím palce, ať se dílo podaří. Ta voda s cukrem by se měla vařit dost pomalu a dlouho, aby se vytvořila hustější tekutina - sirup. Myslím, že té vody jsem dala asi 0,7 l - počítala jsem s tím, že se něco odpaří.

    A jestli máš dost citronu, nešetři s ním. Já jsem druhou várku trochu ošidila a není tak dobrá jako s větším množstvím citronu.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 12:57
     

    no, akorát jsem ohlížela citrony, že by se měly zpracovat, to je znamení, že nemám otálet grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 13:40
     

    Dej vědět, jak chutnalo. A vy s manželem použijete na mochito - ne ? grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 13:50
     

    Tady jsem našla recepty na nejrůznější sirupy [ladyrovena.blog.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 14:36
     

    Věrko, taky jsem na tyhle stránky narazila. Trochu mi vadí při postupech, že se mají byliny povařovat. Podle mě se tím ztrácí cenné látky confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.05.2014 14:44
     

    To už jsme někde probíraly u pampeliškového medu :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.