sobota 27. dubna, 08:27 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Příroda a květena
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Příroda a květena
Diskutujte! Vše o přírodě kolem nás. Kytičky, parky a další..
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Živá zahrada

Datum: 22.05.2008 10:31
 

Chci vás pozvat do soutěže o živou zahradu. Já se jí zúčastňuji už několik let. Je to docela zajímavé. Zde je odkaz na ČSOP, kteří soutěž pořádají. Jedná se vždy 2x do roka o pozorování všeho živého na zahrádkách a vyplnění a odeslání dotazníku.

[www.csop.cz]

 

 

Soutěže se mohou zúčastňovat i děti a školy.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.05.2008 10:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 19:47
     
    001.jpg
    Další fotografie:

    Ještě k čmeláčím predátorům.

    Pokud někdo má čmelín bez ochranných prvků, tak pouze napomáhá k rozmnožování predátorů a likvidaci čmeláčí populace. Nejhorší je zavíječ čmeláčí (noční motýl, který nemá nepřítele) = pěknej ksindl. Přiláká ho pach hnízda, naklade vajíčka, z nich jsou larvy asi 3 cm dlouhé a ty vyžerou čmeláčí buňky. Zlikvidují v pohodě celé hnízdo. Minulé 2 roky jsem vchod chránil klapkou z průhledného lehkého plastu. Tu si čmeláci dokážou nadzvednout, ale měl jsem špatně utěsněnou střechu a dostal se tam tudy. Když se larvy nažerou a chtějí se zakuklit, tak vylezou pod střechu. Tam jsem je sezbíral (asi 40 ks). Čmeláci byli nas-aní, že se jim hrabu ve hnízdě a dost na mě doráželi - tydýti. Kdyby raději kousli do larvy, ale to né, té si ani nevšimnou i když je kolikrát ve spánku okusují sad smiley(čmeláky). Několik jedinců přežilo a sezónu v hnízdě dosloužili. Druhý čmelín byl zlikvidovaný komplet.

    Já jsem z větracího otvoru vytvořil zároveň past na mrchy predátory = 2 v 1 - viz. foto:

    1/ čmelín s uzavřeným větracím otvorem (pastí). Do čmelína vede husí krk asi 1,3 m dlouhý s průhlednými okny pro snadnější orientaci a u vchodu jsou větrací otvory v husím krku překryté kovovou síťkou, aby se predátor přilákal a nemohl vstoupit.

    2/ otevřený větrací otvor s víčkem s dvojtou síťkou a trubičkou

    3/ hrdlo větracího otv. zakončené kovovou síťkou

    4 a 5/ víčko vkládané do hrdla otvoru.

    Predátor vleze trubičkou do pasti přilákaný pachem hnízda a už nenajde cestu zpět. Nazývám jí - kupředu pravá i levá, zpátky ni krok.

    Čmelíny mám na severní straně s celodenním stínem

    Až bude obydleno, tak dám video smiling smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Živá zahrada

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 20:35
     

    Čmeláci jdou trubicì a falešný otvor je past na toho previta?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (28.02.2019 21:29)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 20:48
     

    Ano, čmeláci vcházejí a vycházejí (po modré winking smiley ) dlouhou chodbou (černý husí krk). Přímo na čmelíně je větrací otvor, past, nebo-li falešný vchod osazený trubičkou o světlosti 5 mm, aby tudy neprolezli čmeláci.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 21:32
     

    thumbs down

    tak63 napsal(a):

    Ano, čmeláci vcházejí a vycházejí (po modré winking smiley ) dlouhou chodbou (černý husí krk). Přímo na čmelíně je větrací otvor, past, nebo-li falešný vchod osazený trubičkou o světlosti 5 mm, aby tudy neprolezli čmeláci.

    thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 28.02.2019 22:20
     

    Taku, máš to opravdu vychytané thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.06.2019 22:24
     

    v devět hodin sedím ještě na zahradě....je příjemně. O dva baráky dál mají jezírko, nekoupací, a v něm kvákaj žáby druhý den jak o závod. Nevím, zda si je tam nasadili schválně, či se tam vyskytly. Dva metry ode mě v klidu proběhla kuna velká jak kráva. A když jsem se zvedla a šla domů, za plotem mezi barákama běžel zajíc. Asi bydlím v ZOO či co. eye popping smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 01.06.2019 22:51
     

    Mě včera zase přinutil náš pes, abych za ním šla na zahradu s baterkou. Objevil tam ježka a vytrvale štěkal. Musela jsem ho násilím odtáhnout domů.

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 07:31
     

    :-) taky bydlím asi v ZOO, všechny velkokvěté růže jsou ožrané od všech poupat. I popínavky na domě a kůlně jsou v dosahu od poupat hola obrané. Musí se tu prohánět stádečko, jedna by to nezvládla.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 07:55
     

    Jájo na to stačí jedna srna s mládětem thumbs up . Naučí ho na poupata chodit a je průser, no a pokud máš růží málo, tak zlikvidují i měkké stonky a z růží jsou bonsaje. Tak jsem dopadala na chatě já.

    Irisko, žáby maj na jezírka snad radar v hlavě. Od jara jsem jich v jezírku chytila 9, hnědý a zelený skokany eye rolling smiley . Hlavně se jim nesmí podařit naklást vajíčka, protože pak máš místo jezírka žabinec. Momentálně tam mám 2 malé, rychlé potvory angry smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 09:01
     

    Růží mám hodně, bonsaje mám ze všech.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 13:37
     

    já jen čekám, kdy ho jeho soused pošle s tím kvákáním do někam. Kvákaj i přes den angry smiley

     
  • Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 20:43
     
    dscn0185.jpg
    Další fotografie:

    .. ani netuším, copak je to za návštěvníka winking smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 21:06
     



    jarka.666 napsal(a):

    .. ani netuším, copak je to za návštěvníka winking smiley

    Myslím, že je to Otakárek ovocný.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 21:52
     
    img_20190602_105909.jpg

    Obrovský čmelák úplně zblblý z květů pivoněk, ten kdyby bydlel u Taka ve čmelině tak se tam už jiný nevejde

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Živá zahrada

    Datum: 02.06.2019 21:56
     



    kordula napsal(a):

    Obrovský čmelák úplně zblblý z květů pivoněk, ten kdyby bydlel u Taka ve čmelině tak se tam už jiný nevejde

    Myslím, že to není čmelák, ale drvodělka.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Příroda a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.