pondělí 29. dubna, 01:40 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status:
Klikni pro filtrování

Zamioculcas zamiifolia

Datum: 16.02.2009 15:32
 

Pořídili jsme si tuhle přebornici v růstu. Nádherná nenáročná pokojovka, která v této době přirůstá 1 cm za 24 hodin. Odkaz je na článek o pěstování a o původu této pokojovky. Budu ráda, když se podělíte o svoje zušenosti.

[krasa-netresku.blog.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: Rajska
    Status: začátečník

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 23.10.2013 19:22
     

    v červenci jsem psala,jakého mám odkopka od kamarádky,dva výhony uschly,tak jsem ho vyhodila ven,

    no a to mu asi prospělo,krásně se rozjel. smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zamioculcas zamiifolia

     
     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 30.04.2014 08:39
     

    Zkoušel jsem množení listem, když se asi 3 měsíce nic nedělo a list byl přitom pořád pěkný. Zkusil jsem ho přesadit, k mému údivu dole byla hlíza skoro 3 cm velká. List jsem založil do běžné květinové země a s minimální stopkou. Píše se že je vhodné spodní teplo, může posloužit radiátou ÚT. smiling smiley

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 30.04.2014 18:43
     
    dscf0304.jpg
    Další fotografie:

    thumbs down

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 11.06.2014 12:28
     

    V dubnu jsem tady psal že list Zamioculcasu zakořenil a už má hlízu, uvšem list už uvadl a hlíza pořád nic. Přitom jsem opatrně díval a nic jí není, ani suchá ani shnilá. Tak udržuji jen vlhkost a čekám co bude. confused smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 11.06.2014 14:07
     
    dscn0390.jpg

    Já jsem jednou zapíchl do země větev a roste to jako blázen zmetek grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 11.06.2014 17:33
     

    Mám od Věrky odmladek a konečně mu vyhnal první list.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 11.06.2014 17:40
     

    Tak teď už pojede winking smiley Já je mám ve 3 květináčích, byl to opravdu obr, a pouštějí všichni už nové listy, jen se mi moc rozklesají.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 12.06.2014 02:04
     

    To vám všem gratuluji že to tak roste, já se snad také dočkám, ta hliza má asi 3 cm ale nějak se jí nechce. thumbs down

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 03.08.2014 17:08
     

    Tak v lednu jsem zasadil lístek Zamiokulkasu a nejdříve se vytvořila hlíza, potom uvadl zasazený list a teď v srpni se objevil takový malý výhonek asi 4 mm, tak jsem zvědav co to bude dělat dál. Ta doba je skutečně dlouhá. grinning smiley

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 03.08.2014 18:28
     
    p1230217.jpg

    Množení listem je hodně zdlouhavé, nový lístek začíná růst většinou po roce.

    U panašované formy naroste po roce a půl a další listy až nyní (množeno 12.6.2011). Na jedné straně bývají zelené a na druhé panašované až celé žluté nebo bílé. Množit lze je zelenými listy.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 04.08.2014 17:30
     

    Jo,tahle rostlinka nikam nechvátá. Mám jí 4 roky, co rok-to list.

     
  • Autor: vladymks
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 04.08.2014 22:59
     

    Tak děkuji za povzbuzení, musím to zkrátka vydržet. smiling smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 08:05
     



    SPIKE napsal(a):

    Tak teď už pojede winking smiley Já je mám ve 3 květináčích, byl to opravdu obr, a pouštějí všichni už nové listy, jen se mi moc rozklesají.


    taky se mi listy moc rozjížděly a vyvracely z květníku bo už byly hodně dlouhé, tak jsem rostlinu rozdělila do dvou květníků, svázala a teď čekám, co bude. Nevypadají zatím nejlíp bo jsem je dala na dvůr na déšť a pak jaksi na ně pozapomněla a teď jsou flekaté od slunka angry smiley eye rolling smiley

    myslíte teda, že když kousek toho dlouhého listu uříznu tak zakoření? ve vodě nebo rovnou posadit do zeminy??? confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 08:13
     

    Los, já ji taky rozdělila, ale v tom větším to vypadalo líp, protože listů bylo hodně, teď jich mám v každém květináči asi 5, ale už pouští nové. Myslím, že lepší je ty dlouhé ufiknout a zahodit, on si pustí z hlízek nové. Potřebovala bych nějakou úhlednou ohrádku kolem, aby to drželo trochu víc vzpřímeně.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Zamioculcas zamiifolia

    Datum: 06.08.2014 08:49
     

    Los, klidně kousel listu....mně se letos zjara jeden list v půli zlomil, vahou, dala jsem si ho do vázy a nedávno koukám a už má dole hlízu jako blázen, musím to zasadit, nebo to nevyndám z tý vázy!!! plný kořenů a hlíza jak Brno grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.