sobota 27. dubna, 23:29 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Citrusy, pěstujete také?

Datum: 21.06.2007 16:43
 
_mg_3780.jpg
Další fotografie:

Pěstuji jen jednu okrasnou mandarinku a jeden roubovaný citronovník

1.) mandarinka květ

2.) mandarinka malý plod

3.) citrón květ a mini plod

4.) citrón začínající plod

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 12
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 01.01.2011 22:25
     

    Drahuško, krása, no já v od října nehnojím, je fakt jak jsem psal,že ani nestřihám, mám jí na parapetu stále , jak v zimě,tak v létě. Leontynko a nedusí se ti,- trocha zeminy, písku a perlitu mám v květniku. Je taky pravdou, že mě loni, vlastně předloni odpočívala,tedy bez plodů, resp. měl jsem jich pouze 8-10 k,ostatní květy jsem otrhal ,abych jí ulehčil, což se správně má.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citrusy, pěstujete také?

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 07.01.2011 22:04
     

    Jak jsem slíbil tak jsem jí našel, ta je někdy z října-listopadu t.r.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 07.01.2011 23:07
     

    Prosím o radu please smiley

    hledám květiny do nevytápěné verandy, v zimě je tam k nule, občas i trošku pod nulou + mrazivý průvan když jde někdo ven.

    Je to vhodné místo pro citrus nebo to je už moc studené?

    Dík flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 08.01.2011 07:05
     

    Hani, já osobně bych řekla, že je to už moc chladné místo thumbs up

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 08.01.2011 10:02
     

    Je to už dost chladné místo, ale nejvíce bude vadit ten mrazivý průvan thumbs up !! Ten bude vadit všem rostlinám thumbs up

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 08.01.2011 11:15
     

    Hani citrus nevím, ale mám tam muškáty a oleandr. Tomu obzvlášť se tam moc daří.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 08.01.2011 13:31
     

    Dík smiling smiley , muškáty jsem si až zas tak neoblíbila, ale oleandry si pořídit chci. thumbs down

    (uvažuju, že jim na zimu naaranžuju nějaký závěs nebo tak něco)

     
  • Autor: lada2
    Status: nováček

    Re: Citrusy, pěstujete také? po návratu z chalupy se objevily na listech mandarinky kapky snad vody nebo něco podobného. I když prohlížím listy nemůžu najít původ tohoto jevu . Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji.

    Datum: 10.02.2011 12:02
     

    Citrusy . Ponávratu z letnění se nyní na listech z horní strany objevily kapky snad vody nebo něco takového. Začátkem ledna jsem omýval listy proti puklici mýdlovou vodou a přidal jsem trochu sava.Listy jsou krásně zelené. Má někdo podobnou skušenost a zná příčinu? Děkuji.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 10.02.2011 12:23
     

    Kapičky jsou většinou nějakých hmyzáků. Takže omýt pečlivě lístek po lístku jarovou vodou nebo, když je velká rostlina tak přípravkem proti hmyzu. Savem bych se bála. To spíš lihem

    Nakonec, když je rostlina suchá, postříkat rozžeděným řepkovým olejem. Aspoň mně se osvědčilo proti puklici

    Jde vlastně o mechanickou ochranu Listy jsou krásně lesklé, ale trošičku lepí a ty mrchy nemůžou po stoncích a větvičkách vylézt ze zeminy za samičkou, která se schovává pod pukličkou právě na větvičkách a spodních částech listů

     
  • Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 10.02.2011 13:03
     


    HanaK napsal(a):

    Prosím o radu please smiley

    hledám květiny do nevytápěné verandy, v zimě je tam k nule, občas i trošku pod nulou + mrazivý průvan když jde někdo ven.

    Je to vhodné místo pro citrus nebo to je už moc studené?

    Dík flower smiley

    U citrusů záleží na podnoži, na které jsou naroubovány. Potom snáší teplotu i pod nulou, ani ten průvan by jim neměl vadit. Koukněte se na citrusy.cz, tam je spousta informací od úspěšných pěstitelů.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 10.02.2011 14:25
     

    Děkuju flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (10.02.2011 14:25)
     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 09.03.2011 22:01
     

    Ahojky, blíží se jaro, a já budu své citrusy stříhat.

    Jsou to ještě mrňousi, ale chci jim udělat radikální sestřih, aby zhoustli. Máte s tím někdo zkušenosti? kam až můžu jít? Stačí, když jim původní větve nechám cca 10 cm? už začínají rašit a obrážet, takže si musím pospíšit...

    P.S. dají se ty odřezky použít na roubování, i když jsou celkem tenké? Pokud ano, mám citron, mandarinku, kumkvát a panašovaný kalamondin, pokud byste někdo měl zájem...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 10.03.2011 07:53
     

    Oni se mají stříhat? Moje okrasná mandarinka přirůstá tak pomalu, že se mi jí stříhat moc nechce. Ale jestli jí to prospěje, udělám to. Je jí kolem třiceti let ±, jestli se nemýlím

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 10.03.2011 18:59
     

    Co jsem měl mandainky a citrusy/ mám již pouze jednu mandarinku, ostatní u dcer/, tak jsem střihal pouze větvičky co šly dovnitř, aby tam /do středu/ šlo světlo. Nikdy jsem nerouboval, ale jde to na semenáče ,zejména z pomerančů , na dvouleté se dá roubovat. když kvete v květnu červnu, je lepší květy odstranit, plody již do vánoc nebudou, nebo nedozrají. [www.citrusy.cz]

     
  • Autor: martin16
    Status: nováček

    Re: Citrusy, pěstujete také?

    Datum: 21.07.2011 17:19
     

    Hana: ak chceš mať citrusy na tej verande tak musíš vyberať odrody ktoré sú viac odolné proti chladu (väčšinou krížence mandarín unshui) a musia byť zaštepené na podnoži "PONCIRUS TRIFOLIATA"... trifoliáta má mrazuvzdornosť cca do -18 stupňov a vysádza sa u nás ako okrasný ker... dá sa kúpiť v záhradníctvach alebo niekde zožeň plody... jej plody su nejedlé (kôli vysokému obsahu priskyríc) a každý plod obsahuje 10-40 semien, takže ak niekde uvidíš plodiaci ker s dozrievajúcimi plodmi, tak požiadaj domácich či ti nejaké nedajú... zožen niekde podnože (alebo si ich sama vypestuj) a zaštep vybrané odrody...

    Leontynka: ak by sa dalo tak by som mal záujem o ten panašovaný kalamondin... ale až na jar lebo na tento rok mi došli podnože...

     

    citrusmi sa zaoberám už cca 2 roky (takže nič moc) a zatiaľ mám 7 odrôd, a som dohodnutý s jednou pani z citrusy.cz že mi na jar pošle nejaké štepy (vrúble)...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.