sobota 11. května, 06:57 Svátek má Svatava
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Plumerie

Datum: 03.02.2012 10:23
 

Ty tu chyběly smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 13.10.2012 22:38
     

    grinning smiley Tušila jsem, že tě pobavím grinning smiley

    Teď vážně, pokud v té tvé lokaci je v lednu v noci 10C, tak můžeš směle naprat ty tvoje masivní semenáčky do země, asi k tobě budu jezdit na návštěvy a vysadíme ti tam pěkný hájek Plumerií winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plumerie

     
     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 14.10.2012 20:42
     



    vyrkaz napsal(a):

    grinning smiley Tušila jsem, že tě pobavím grinning smiley

    Teď vážně, pokud v té tvé lokaci je v lednu v noci 10C, tak můžeš směle naprat ty tvoje masivní semenáčky do země, asi k tobě budu jezdit na návštěvy a vysadíme ti tam pěkný hájek Plumerií winking smiley

    Beru tě za slovo, místa tam sice nebude nazbyt (jenom asi 300m2), ale zase aby jsme se neudřely spinning smiley sticking its tongue out Zatím je to tam taková pustina, jenom trochu plevele tam je, ale ani toho moc ne grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 20.10.2012 19:34
     

    Ivi, taky zjisti, jestli plumka je v té tvojí španělské zóně není braná jako invazivní rostlina grinning smiley Ty podmínky, cos popsala, jsou pro ní totiž jako dělané grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 21.10.2012 10:57
     

    To určitě není, přes ty holé skály se nikam určitě nedostane. Patří to tam mezi nejsušší oblasti ve Španělsku, s nejvíce svitem a nejmenšími srážkami. Na koupání super smiling smiley, zahrada musí mít závlahu grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 23.10.2012 19:05
     

    Ty bláho, Ivi, to zní fakt lákavě, hooodně lákavě, jak často se tam chystáš pobývat? smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 23.10.2012 21:30
     

    Jak se bude chtít, to víš, my důchodci- jak si to uděláme, tak to máme smiling smiley Víc sz

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 28.10.2012 00:06
     

    Pardon za zpoždění, ještě pořád jsem po přestěhování ku Praze ve stádiu vybalování...a podle rychlosti, jakou ubývají krabice, bych řekla, že mám co dělat až do Vánoc grinning smiley

    Ivi, tak ti tu miniálej Plumerek zasadíme grinning smiley , podle konzultace s amíky to vypadá, že trpaslíci (raději semenáče) by byli schopní s kořeny ve volné půdě dosáhnout i na dva metry výšky (prostě takové vyšší křovíčko grinning smiley ), média i na pět metrů, tak si rozmysli, jak bys je chtěla vysoko, v jakých barvách a vybereme kultivary winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 28.10.2012 11:16
     

    Toto mě čeká osázet prakticky dokola, tam se toho vejde, je to asi 20 x 20m

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 29.10.2012 20:46
     

    Ivi thumbs down thumbs down thumbs down to bude pěkná hacienda grinning smiley a na tom placu okolo se můžeme pěkně rozšoupnout grinning smiley

    Amíci se ještě pídili, jakou tam máte průměrnou vlhkost vzduchu smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 30.10.2012 13:59
     

    Četla jsem teď, že je tam 50 - 60%. Tak nevím, je to moc nebo málo?, ale jsou tam teď třicítky, i víc. A to řádění ráda přivítám thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 30.10.2012 21:11
     

    Vlhkost celkem nízko, Plumky jsou původem z Mexika, v Mexiku se za den na jednom místě můžeš dostat od 40 na 90%, ale jestli budeš mít v zahradě závlahu, tak lokálně by se měla zvednout vlhkost, takže pohoda grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 30.10.2012 22:41
     

    Závlaha tam bude muset být, je to místo s asi 320 dny slunečního svitu. Takže ten zbytek je na zamračeno a vyjímečně déšť. Trocha srážek je tam právě na podzim, ale opravdu velmi málo. Bez závlahy by se zahrada těžko založila. Později už je to lepší, obvyklé buginy, plumbaga a jiné už si vodu vytáhnou, ani jí tak moc později nepotřebují. Myslím, že plumerie by to tam mohla dobře zvládat, pokud zvládne ochlazení. Normálně tam zima není, ale loni i tam na pár dní bylo k nule. Ale bylo sucho a rostliny to krátkodobě většinou zvládnou, když nejsou přemokřené. Třeba i takové orchidee, které se pěstují třeba v 15st, krátkodobě zvládnou i nulu. Nesmí být ale přemokřené. Takže vyzkoušíme, čemu se tam bude dařit smiling smiley Oni tam moc o zahrady nestojí, dělají bezúdržbové, buď dlažbu nebo kačírek, štěrk, ale velká terasa musí být, aby bylo kde posedět a pít kafe, vínko thumbs down

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 01.11.2012 10:04
     

    jj, velkou terasu pro posedávání a konverzace chápu, že se v takovém vedru nikomu nechce makat na zahradě taky chápu, ale počkej, až ti tam vykvete první plumka grinning smiley ony totiž voní! a hodně! a některé hodně netradičně, když jsem oprndovala u amíků, tak jsem myslela, že je za rohem cukrárna - trefila mě do nosu směs vanilka, čokoláda, a pak jsem zjistila, že to byl semenáč z kultivaru Chocco Delight, prostě ten kultivar nedostal jméno jen po hnědém štráfu na petalech grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Plumerie

    Datum: 01.11.2012 11:12
     

    Už se moc těším, jak se to tam zazelená, probarví a provoní. Ono to tam poroste mnohem rychleji než tady, to sluníčko dělá divy. Už aby bylo jaro, dřív už se tam nedostaneme (stejně bude kolaudace až v prosinci). Ale pak to vypukne smiling smiley Takže naplánuj, co by se tam hodilo. Já mám stejně pocit, že jsem tam nějaké v zahradnictví viděla, jenom to bylo v době, kdy jsem je nějak blíž neznala, nevěděla jsem, jak vlastně rostou, že jsou to vlastně keře.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Plumerie

    Datum: 02.11.2012 21:12
     

    Pokud by byly místní produkce a nějaké slušné kultivary k tomu, tak by to bylo nejlepší, naturalizované by prostě byly báječné. Přednost bych určitě dala spíš semenáčům, protože roubovanci, zvláště ti na řízcích, jsou významně choulostivější grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.