neděle 28. dubna, 18:30 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: kuratko.m
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

vánoční kaktus

Datum: 03.12.2007 13:34
 

Ahoj,

já jsem nikdy vánoční kaktus neměla - až letos.

Sem si ho koupila v obchoďáku za pouhých 39,- korun. Má hodně poupat a už se začínají malinko rozvíjet. Tak jsem zvědavá, jestli mi pokvete i příští Vánoce.

Jestli ho "neumořím" hihi.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 15.11.2012 20:27
     
    dsc_0676.jpg

    Ten můj už odkvétá. Všimla jsem si, že nějak visí, není to odkvétáním, ale přelila jsem ho sad smiley

    Teď bude mít suchý odchov, aby to rozdýchal.

     
  • Autor: Reklama

    Re: vánoční kaktus

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 15.11.2012 20:30
     

    Ty květy jsou krásné, možná že jsem takové ani neviděl ještě , nevím. thumbs down Rozdýchá to rostlina ???

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 15.11.2012 20:38
     

    Já myslím, že jo. A jestli ne, tak vedle v květináči u anturie je zapíchnutý lístek, co se před časem ulomil a vypadá, že už se zabydlel.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 06:56
     

    Františku, teda ten světloučkej je moooc krásnej!!! hezky ti to kvete

    a svěšenýmu grinning smiley přeju aby se narovnal, jinak myslím kdyby se odlámaly jednotlivé větvičky a daly do vody zakořenit, bez problému se to povede - vlastní zkušenost eye rolling smiley a uděláš si novou rostlinku, květy mají hezkou barvičku

    jakotže je tak červenej? já je mám všechny zelený, jako František...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 07:03
     

    Romi, myslím, že ten červený odstín získal na sluníčku, protože to okno je na jih a měla jsem ho tam celé léto.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 07:10
     

    aha, tak to asi jo winking smiley

    já je právě neletním, musela bych si od někoho už půjčit balkon grinning smiley grinning smiley grinning smiley můj přetejká grinning smiley

    ale mamina taky ne a má je teda uplně obalený květama... eye rolling smiley a to 3x za rok! kvetou v listopadu, pak znova v lednu a na velikonoce znova eye popping smiley eye popping smiley nechápu to, má je na okně na západ, slunko už tam moc nejde, ale světlo dobrý...nehýbe s nima, ale málo zalívá...líbí se jim tam thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Romi (16.11.2012 07:12)
     
  • Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 07:53
     



    Frantisek napsal(a):

    Dobrá, ale jako dekorace i použití je to pěkná rostlinka,odnož z kolinek by asi v bubl.obálce přežila.

    Já myslela, že ji chceš užívat jako lék. Načí fenulce před pár lety doslova zachránila život.

    V pondělí pošlu, ona sice není mrazuvzdorná, ale chladno snáší v pohodě. Je pěkná, zvláště když má dostatek světla, na sluníčku jde až do fialova

     
  • Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 07:59
     

    Tu barvu má do červena proto, že je přelitej. Taky to znám, mně se to stává někdy na terase, když je deštivo a já ho nechám stát dlouho ve vodě. Někdy stačí vysušit, někdy odlámu a znovu zasadím. Do vody já nedávám, rovnou do květináče do substrátu, chytne se prakticky vždycky a hned kvete

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 08:02
     

    chudák přelitej, červenej grinning smiley

    já zas vždy do vody, během 14 dní pustí kořínky a pak sázím...taky se to hezky chytá, je to asi fuk, roste a množí se dobře, jakkoli thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 08:10
     

    Ty tvoje už taky rostou, vypadají dobře, už se těším na kvetení. Myslím, že když je dávám rovnou do substrátu, dřív kvetou. Tím, že mají míň vody, nutí je to vykvést. Kvetou většinou tak do měsíce od sázení thumbs down . Tedy udělají se pupínky smiling smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 08:49
     

    jo, to asi jo, to sucho vyvolává násadu poupátek

    jsem ráda, že jsem ti udělala radost a snad i kaktusky ti jí udělají až rozkvetou thumbs down

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 09:10
     



    ivik11 napsal(a):



    Frantisek napsal(a):

    Dobrá, ale jako dekorace i použití je to pěkná rostlinka,odnož z kolinek by asi v bubl.obálce přežila.

    Já myslela, že ji chceš užívat jako lék. Načí fenulce před pár lety doslova zachránila život.

    V pondělí pošlu, ona sice není mrazuvzdorná, ale chladno snáší v pohodě. Je pěkná, zvláště když má dostatek světla, na sluníčku jde až do fialova


    Iviku ano je i dekorativní , ano právě pro léčivé účinky jí chci thumbs down thumbs down thumbs down Děkuji

    No já myslel že dle fota ty růžové-nahnědlé listy jsou z přelití.

     
  • Status: expert

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 09:39
     

    Ano, jsou takové z přelití, protože rostlina tím přestane přijímat vodu, takže trpí suchem grinning smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 16.11.2012 17:28
     

    ivik a co toje za bilinku?

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: vánoční kaktus

    Datum: 20.11.2012 20:21
     
    dscn8016.jpg
    Další fotografie:

    Tak snad zítra budou v plné kráse grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.