sobota 27. dubna, 18:14 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Provzdušnění trávníku (vertikutace)

Datum: 05.03.2008 15:35
 

Nezkoušel jste někdo "oživit" trávník touto metodou? U nás teď jedna firma nabízí, že vertikutátor zapůjčí a práci provedou, což by bylo ideální - mají zkušenosti, vědí co s tím, člověk si nemusí pořizovat něco, co využije tak nejspíš dvakrát do roka. Ale píšou tam, že trávník je po tomto úkonu lehce poničený, což nevím, jak by se to zacelovalo,když by po zahradě lítal pes. Nedovedu si představit, jak moc to tý trávě dá zabrat confused smiley . Ale v jednom místě, kde je hodně jílovitá půda, je ten trávník strašný. Úplně žlutý a je na něm taková plsť thumbs up

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 2 z 8
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 06.03.2008 23:16
     

    plním slíbené. Dodávám foto hrábí. Kousek cca 1,5 m2 jsem vyhrábla a ta hromádka je z toho.

    Pravdu dí Laura, je to děsná dřina. Uvažuji o koupi vertikutátoru, jen si na to musím ušetřit a to bude taky dřina.grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 06.03.2008 23:27
     

    Vcera som v TV narazila na mojho oblubeneho anglickeho zahradnika A.Titchmarsha - ked sa prave venoval travnikom .. a okrem ineho aj teme prevzdusnenia travnika..

    Na mensich plochach to predvadzal rucne :

    - dobre vyhrabal odumrete zvysky kovovymi hrablami - travnik naozaj vyzeral dost vypelichane ( moj ked vyhrabem vsetko odumrete, tak bude trava asi na 1/3 - dva psy - aj ked mali, mu dali poriadne zabrat...UFFF. je viac zlty ako zeleny)

    - ukazoval ako este tomu napomoct rylovacimi vidlami - zapichovall ich asi do polovice vysky zubov do travnika a zlahka pohol - akoby nadvihol - celym drnom, toto opakoval asi po 15cm..( hm...tak toto asi u mna neprichadza do uvahy, miestami je len 5cm vrstva hliny a dole je stavebny material, vidli nie je do coho zapichnutangry smiley )

    ...ukazovali potom zabery, ako sa krasne travnik za nejaku dobu zahustila a vyzeral super..

    Tieto ukony je idealne robit asi 2 dni po dazdi..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 08:24
     
    Tak já do toho snad půjdu!!! Já jsem spíš nešťastná z toho, že v jednom místě je úplný rašeliniště - asi je tam nějaká spodní voda bo co, prostě když hodně leje, několik dní po sobě, tak se tam normálně houpem!!!! eye popping smiley eye rolling smiley . Plně to nevysychá snad ani v létě. Nevím, co tam je. Mám v tom místě ostrůvek (když se tam nedařilo trávě) a tam několik keříků uhnilo. Teď jsem tam vybrala po poradě se zahradníkem druhy, které snášejí velké vlhko, tak uvidíme - třeba tisovec, ten vypadá, že se mu v tom daří.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 10:40
     
    Anavi a na jakým místě to máš? nešlo by to nějak využít jinak? není tam třeba nějaký pramen nebo nedej bože, ruplý potrubí. Ale jestli je tam vysoká spodní voda, tak si zkus udělat rybníček. nebo zkus bažinaté rostliny.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 12:00
     

    Hespo, co to zkusit tady? winking smiley

    [www.aukro.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 12:03
     

    Rybníček a bažinaté jsem plánovala, dokonce jsem od Basíka nakoupila za tímto účelem rostliny, jenže pak jsem to nějak stopla. Přece jen to chce nějakou údržbu a pak taky z estetického hlediska: zdálo by se mi divný mít bazén a vedle toho přírodní rybníček confused smiley , nějakm i to k sobě nejde...thumbs up

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 14:13
     


    Missi napsal(a):

    Hespo, co to zkusit tady? winking smiley

    [www.aukro.cz]

    Missinko, díky. koukala jsem, ale není to risk, že koupím nefunkční? confused smiley

    Máte někdo zkušenosti?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 14:20
     
    Mně se to tam zdá dost levné, myslela jsem, že pořizovací cena obecně je vyšší - jdu mrknout na nové.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 14:22
     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 14:24
     
    Tak jsem koukala na ceny, myslíte, že není žádný rozdíl mezi vertikutátorem za 8 tisíc a za patnáct stovek confused smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 07.03.2008 16:12
     
    Anavi, jiná cena bude určitě u elektrického a u benzinového. Já mám za pár stovek, elektriku a dělám s tím plochu cca 800m2 - bez problémů. Něco jiného je sekačka, ale toto používáš dvakrát do roka.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 23.04.2008 14:12
     
    Missi, tak můj taťka už nevydržel, vertikutátor koupil a trávník po tom zásahu dost prokoukl thumbs down
     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 23.04.2008 23:15
     
    Tak to na mě můj manžel šetřil, koupil mi jen vertikutátorové hrábě. Ale mají taky kolečkagrinning smiley Tatínkové si dcery asi víc hýčkají.winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 23.04.2008 23:16
     
    Si piš, ten můj tedy obzvlášť love smiley , fakt zlatej.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Provzdušnění trávníku (vertikutace)

    Datum: 24.04.2008 01:11
     
    Anavi, jakej máš? Nechceš nám tatínka půjčit?winking smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.