pondělí 6. května, 06:27 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Trvalky

Datum: 02.04.2008 09:25
 
Ještě je tu nemáme a je to hodně široká oblast, tak proč jim neotevřít samostatnou diskuzi. winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 19.01.2009 18:50
     
    Dasi...noo, ANO! - to je ona - ta posledna flower..Fakt je to mozno 12-13r. co som si kupila sacik este s tym nazvom godetia - takto to robievam obcas ked ma nieco uputa...a potom to mam roky v "zbierke semienok letniciek" - a raz za cas spitku vysejem a mam len par rastliniek..a po rokoch zase..
    Hm..takze ked zase budem chciet, tak hladam pod clarkiami( aj s nimi som sa uz stretla smoking smiley, asi to boli tie prve....)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Trvalky

     
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 21.01.2009 20:16
    Hodnocení fotografie "Trvalky": 5
     

    Ahoj osado. Na webokvách jsem zveřejnila někalik nových příspěvků opěstování trvalek a skalniček:

    Penstemon, nádherná Saponaria x olivana, devaterník, Mářinky, Ajuga genevensis. Kdo má zájem tu je odkaz.

    [skalnickar.blog.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil petrli (21.01.2009 20:17)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 10:12
     

    Hezký kvítko thumbs down

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 12:30
     
    dscf2299.jpg
    Další fotografie:

    aj mne sa moc páčia,mám tieto a ešte rúžový,ale foto sa mi niekde stratilo a chcela by som neaké modré

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 14:54
     

    anina: jen potvrzuješ, že penstemony josu prostě fantastické květiny. Mám celkem 6 druhů, ale určitě ten počet není konečný grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 15:14
     
    penstemonky1.jpg
    Další fotografie:
    Tiez patrim medzi skalnych milovnikov penstemoniek..Uz viackrat som si ich vysadila v predzahradke, lebo sa mi celkove pacia aj ked este nekvitnu. Po odkvitnuti vzdy cast zostrihavam a potom zvyknu opakovane kvitnut- sice uz skromnejsie - ale aj do mrazu - mam niekde fotografiu so snehom z novembra..Zvycajne mi vsak jedna "vysadba" nevydrzi viac ako 2-3r..
    Aj teraz mam zase novy sacik zmesi a urcite t.r. si ich zase par vysejem
    (... tiez mam radsej tie svetlejsie odtiene, ale to by som sa tiez musela viac hrabat v starych fotkach, mozno niekde este nieco mam..)
    -----------------------------
    Mam aj tu nizku "skalkovu" p. hirsutus , na tej sa mi viac ako tie svetlofialove kvety, paci celkove bordove zafarbenie rastlinky ked je chladno- lebo v skalke to posobi dost zaujimavo .. thumbs down( toto je starsia fotka - ten zahon som neskor zlikvidovala a tu cast uplne prerobila - dracik je to svetlofialove vlavo v prostriedku...)
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 15:23
     

    zkus je každým druhým rokem přesadit, třeba tak zabráníš tomu aby jsi o ně přišla. Ona vlstně všechny trvalky musíš každým třetím rokem přesazovat, aby si zachovaly životnost a kvalitu květů. Trvalka vydrží tak 3 - 4 roky, pak zmenšuje květy nebo uhyne. Skalnička vydrží na jednom stanovišti bez problémů deset 10 let. To ví málokdo, většinou se neznalí lidé sklaniček bojí. Myslí si, že to jsou choulostivé a náročné kytky. Přitom podle mě potřebují mnohem menší péči než trvalky.

    Ta skalka s tím pentemonem je moc hezká. flower smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 15:32
     
    Dasi- diiiiiik, vidis zrovna u pensemoniek ma to nenapadlo ich presadzat - pred mnohymi rokmi som dostala semienka z anglicka a tak som myslela, ze im nase zimy nesedia a v tom je ten problem.
    Pritom u mnohych dalsich trvaliek to presne takto robievam - po 2-3r. presadzam ( liatris, chryzantemy..atd.)
    .................
    smoking smiley.. k tej fotke - ono skalka je tam az teraz - vtedy to bol len okraj vacsieho zahonu - ked si lepsie vsimnes, tak tam trci kus paradajkoveho listu..
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (22.01.2009 15:35)
     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 22.01.2009 15:41
     

    jo vidím ho grinning smiley grinning smiley. No ano máš prvdu angláni jsou na penstemony pořádně ujetý, atejně tak jako američani. No mě se taky moc líbí. A vůbec , mě se líbí všechny kytky grinning smiley flower smiley

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 31.01.2009 18:46
     

    Tahle kytka mi několikrát zkřížila cestu. Konečně jsme se potkaly a snad se mi podaří v tom horším případě získat semena. Kořenová bromelie s 3 metry vysokým květenstvím. Dá se pěstovat v našich podmínkách.

     

     

     

    [krasa-netresku.blog.cz] coffe smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 31.01.2009 18:50
     

    Petrli, to je krasavicethumbs down , a ta barva je skutečná nebo ta fotka zkresluje?

    A 3m? To není žádnej drobeček co?winking smiley

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 31.01.2009 22:45
     


    gabca napsal(a):

    Petrli, to je krasavicethumbs down , a ta barva je skutečná nebo ta fotka zkresluje?

    A 3m? To není žádnej drobeček co?winking smiley

    Ta barva je skutečná thumbs down. Když jsem to viděla poprvé, tak jsem tomu taky nevěřila.

    [images.google.cz]

    Doufám že se mi podaří získat. zdroj už mám. Tři metry má v ideálních podmínkách. U nás předpokládám tak do dvou, to je jako Eremurus.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 31.01.2009 23:03
     

    Nádherná kytka. A ta se dá vážně pěstovat venku?

     
  • Status:

    Re: Trvalky

    Datum: 03.02.2009 05:23
     


    Vladka napsal(a):

    Nádherná kytka. A ta se dá vážně pěstovat venku?

    Vlaďko přes léto venku a zimování podobně jako Oleandr. Dá se zasadit jak do volné půdy, tak do širší mísy. Patří mezi bromeliovité, takže vytváří husté růžice stříbřitých listů a dostatek odnoží.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Trvalky

    Datum: 17.10.2009 11:36
     

    Hvězdo...tady... winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.