pátek 3. května, 08:53 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Tiramisu po česku

Datum: 21.02.2010 11:32
 

Tak mě navnadila suee a zakládám téma věnované přímo této dobrotě.

Existuje spousta receptů, tak mě zajímá, která z vás má ten nejlepší winking smiley

Zítra sem hodím ten můj...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: Rejka
    Status: nováček

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 03.09.2010 15:45
     

    Tiramisu jsem ještě dělat nezkoušela, ale jak to tady čtu, brzo se na to vrhnu - už teď se mi sbíhají sliny smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tiramisu po česku

     
     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 21.03.2013 19:26
     

    Pročítala jsem si to tady, protože bych chtěla zkusit udělat tiramisu. ...došla jsem k tomu ale úplně z opačného konce...Včera jsem vyzkoušela recept, jak si doma vyrobit Lučinu ( kterou, jak jsem četla, používáte jako náhražku za mascarpone).

    Musím říct, že domácí lučina je fantastická a navíc vyjde podstatně levněji, než mascarpone nebo pomazánkové máslo nebo kupovaná lučina.

    Použila jsem : 4 velké ( ty největší) kelímky bílého jogurtu ( 10- 18% tuku- běžně se prodává v Lídlu))

    1/4 l smetany nebo šlehačky ( zakysanou smetanu ne)

    V kastróle všechno promíchat, malinko osolit a to je vše. ....stačí už jen nalít do cedníku , který vyložíme řidším plátýnkem a necháme přes noc odkapat. Z tohoto množství je úplně plný cedník lučiny.

    Protože pravé mascarpone je hodně tučné, musí se použít hodně tučný jogurt a smetana. Je to vynikající ...

     

    No a kdo má rád Lučinu a nechce dělat Tiramisu, může jogurt po smíchání se smetanou trochu více osolit a přidat cokoliv, na co máte chuť: česnek, na jemno nakrájenou cibulku, čerstvou pažitku nebo čerstvou nasekanou bazalku ( vynikající).

    A kdo to chce mít nízkokalorické, použije pouze 3% jogurt a plnotučné mléko... a k tomu četstvý chleba....mňam...

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 21.03.2013 22:47
     

    Marjánko, to je náhoda- právě mi v kuchyni odkapává. Jestli se povede, jistě si to zopáknu, jelikož Lučinu mi hodně chutná

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 09:11
     

    tak přidám se se svojí troškou do mlýna:

     

    já ho dělám taky a u nás mizí závratnou rychlostí, je to rychlý a v létě moc osvěžující moučníček atady dávám nás recepis:

     

    2 x almette bez příchutě

    2 x šlehačka na šlehání

    podle chuti trochu moučk.cukru

    vše společně v míse vyšlehat do krému (vše najednou)

     

    cukrářské piškoty - namáčím v hodně silné kávě s velikánským panákem rumu - nesladím, naskládám do dortové formy, na to dát vrstvu krému, zase namočené piškoty v kávě s rumem, trochu je rukou umáčknu, zase krém, zase piškoty a nakonec krém, uhladím a popráším kakaem. Dát do lednice aspon přes noc uležet. Krásně voní smetanou, kakaem, kafíčkem a rumíčkem. Nedělám to moc sladké, my to rádi trochu navinulé tím smetanovým almettovým krémem, ale kdo rád sladší, přisladí si.

    Je to výborný!!! mls smiley mls smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 17:39
     

    Lučinu taky dělám mls smiley a taky už mě napadlo použít jí na místo mascarpone. Ale zatím dělám z jogurtů 3,5% a smetany 12%. Mažeme to na pečivo, tak aby to nebyla zas až tak velká kalorická bomba.

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 18:40
     

    Já jsem ho zkoušela víckrát ale moc se mi nepovedl.Asi ho neumím.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 18:56
     

    Já jsem jednou dělala poctivé tiramisu podle Itala, dětem to moc chutnalo, mě to moc neoslovilo.

     

    [www.toprecepty.cz]

     

     

     

    Jinak dělám to tzv. falešné tiramisu, což mi chutná asi víc (no nejsem z Itálie, tak mám jiné chutě)

     

    [www.week.cz]

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 19:19
     



    SPIKE napsal(a):

    Já jsem jednou dělala poctivé tiramisu podle Itala, dětem to moc chutnalo, mě to moc neoslovilo.

    [www.toprecepty.cz]

     

    Věrko, tohle tiramisu je v naší rodině nej dezert , dělám ho min. 2x do roka .

    Přijde mě oproti těm "falešným" takové nadýchanější, lehoučké mls smiley mls smiley Já jsem ho objevila přímo na webu u Itala , to tvé z topreceptů je to samé.

    Ale chápu, každému chutná něco jiného...

     

    Ale pokud někdo nechce zkusit z Mascarpone kvůli ceně, tak si nemyslím, že ta jiná tiramisu vyjdou až tak levněji, Když čtu dvě šlehačky, lučina nebo x smet. sýrů , pomazánkové máso - nebo tvaroh a já nevím co ještě, tady se koupí dvě krabičky Mascarpone á 37 Kč a 5 vajíček . smoking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 19:38
     

    Já dělám z tučné zakysané smetany a když narazím na výhodné mascarpone tak ho koupím. ale bez vajíček, to pomyšlení na syrová vejce v tom, by mi to kazilo eye rolling smiley ale jinak tiramisu milujeme, většinou se chladí jen par hodin grinning smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 19:56
     

    No upřímně jsem ze syrových vajíček měla strach, ale vyšlehaný vaječný žloutek s cukrem v dětství byla ta nej pochoutka mls smiley a i sníh z bílků není nic nezdravého spinning smiley sticking its tongue out

    Ale dala by se vajíčka vyšlehat a přejít varem nad parou, to samé bílky. smoking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 20:00
     

    Když to už by byla zase práce navíc winking smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 22.03.2013 20:33
     



    suee napsal(a):

    Když to už by byla zase práce navíc winking smiley

    Proto to nedělám a pevně doufám, že že salmonela z vajec je už vymýcená smoking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 31.03.2013 18:33
     

    Dělala jsem tiramisu z doma dělané lučiny a je to skvělé. O ceně ani nemluvím - 2 ks 0,5 kg jogurty ä 10,- Kč, jedna šlehačka 33% do lučiny k jogurtům a jedna ušlehaná potom k hotové lučině. Takže 0,5 kg náplň vyšla na necelých 50,- Kč.

     
  • Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 31.03.2013 18:45
     

    Já koupila v akci italské za 60,- 2X a vykašlala jsem se na dělání. Můj čas je dražší než koupit hotové grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Tiramisu po česku

    Datum: 04.04.2013 19:08
     

    Iviku, vždyť udělat Lučinu je záležitost 5 minut. A mascarpone za 30,- jsem u nás nikdy neviděla ani náhodou. Máte kliku, že se u vás dá tak dobře nakoupit thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.