pondělí 29. dubna, 09:04 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Tipněte si

Datum: 03.02.2010 05:57
 
Anketa
Jak dopadnou mé oleandry, co jsou celou šílenou zimu venku?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 23 uživatelů.
Zmrznou navždy 9
 
39%
Přežijí 14
 
61%

Co myslíte, když je tak krutá zima? Jsou zabalené v geotextílii a přes ni je ještě chvojí. Na druhou stranu tu nemáme zas až tolik sněhu. Maximálně 20 cm.

Pro ty, co nejsou moc v obraze - jedná se o 2 keře - 2 a 1,5 m vysoké. Venku zůstaly proto, že byly už druhou sezónu silně napadeny puklicí a nepomohla ani chemie ani mechanické odstraňování. Chtěla jsem je spálit, ale nakonec jsem se rozhodla, že je zasadím do volné půdy a děj se vůle boží.

A pro naprosto neznalé: oleandr je subtropická rostlina, která v našich podmínkách normálně venku nepřezimuje

Ať si typnete jakkoli, prosím, držte jim palce winking smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (03.02.2010 05:59)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: ivetas74
    Status: začátečník

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 19:35
     

    Ahojte, brouzdám tu po weeku, a tipla jsem si, že oleandr tuto zimu nepřežije.. nemyslím to špatně, ale viděla jsem je v Chorvatsku v létě smiling smiley A jsem zvědavá, jestli tuto zimu vůbec něco přežije, natož oleandr... smiling smiley Doufám, že se pak na jaře dozvím výsledek smiling smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipněte si

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 19:37
     

    Jasně, že dozvíš. Já si taky tipla, že mi nevydržej. Zima je moc krušná thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 19:38
     

    Už mlčím a nečtu mezi řádky grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 19:39
     

    Drahuš. Držím mu všechny palce, ale jestli nevyrazí z kořenů, tak mu taky moc nevěřím.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 19:46
     


    jaja99 napsal(a):

    Už mlčím a nečtu mezi řádky grinning smiley


    Jájo, chraň pámbu, já ti v tom nijak nebráním. Ale nechápu, co tam někteří čtou, když já tam nic nepíši...grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 20:05
     

    Kořeny mají nastlaný cca 20cm koňským hnojem

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 20:21
     

    To by je mohlo zachránit. Stejně budu držet palce a myslet na ně.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 20:25
     

    Drahuš neboj, věřím, že vyrazí. Loni byl kolem vánoc a pak větší mráz a skoro na sucho. Bylo kolem -20°C. A nebyly ani přikrytý ani neměly takový kožich jako ty tvé. A ten hnůj jim kořeny zahřívá. I kdybys měla o ten vršek přijít od kořenů chytí. jen pak na něj nesmíš spěchat.

     

    Jáji, na puklice koukej tam kde jsou hodně peckoviny, třeba švestky nebo broskvoně. Ty na ně taky hodně trpí.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Tipněte si

    Datum: 13.02.2010 21:27
     

    No tak moje polovička dnes oškubala balkonový oleandr až na "kost", tak jsem se vsadil že obrazí (máme ho už dobrých deset let). Všechny zimy dosud přežil bez úhony, ale těch pár dnů letošních mrazů mu děsně pokroutilo listy ..... tak šly dolů i s výhony eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 13.02.2010 22:21
     

    drahu, já bych ti tak moc přála, aby to zvládly!!! Bylo by jich škoda sad smiley

     
  • Autor: hanach
    Status:

    Re: Tipněte si

    Datum: 13.02.2010 22:42
     

    Já tedy za sebe bych se přikláněla k názoru,že oleandr určitě nevydrží,ale to bude asi tím,že žiji na Vysočině a tady vydrží máloco.Dnes ale manžel házel sníh v místech,kde se nehází pravidelně,takže ta vrstva sněhu je o něco vyšší a zem pod sněhem tam byla úplně měkká.Takže jestli nepříjdou mrazy až nebude sníh,myslím,že oleandr obrazí od kořenů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 13.02.2010 22:48
     

    Holomrazy jsou horší, myslím, že pod sněhem je kytičkám dobře.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 17.03.2010 19:56
     

    Asi zítra budu rozbalovat - možná..... ani se mi do toho nechce eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 17.03.2010 20:32
     

    Nech je prý je jarní sluníčko horší než mráz, třeba růže je potřeba chránit hlavně až teď

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 17.03.2010 21:28
     

    Drahuško, kolik vrstev na nich máš? Porozbal je , ale ještě ne úplně, aby si zvykly na světlo, ale slunce je nespálilo. Jsem taky zvědavá jak přezimovaly. Každopádně nezoufej, věřím, že obrazí odspodu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.