pondělí 29. dubna, 09:13 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Tipněte si

Datum: 03.02.2010 05:57
 
Anketa
Jak dopadnou mé oleandry, co jsou celou šílenou zimu venku?
Hlasovat mohou pouze registrovaní uživatelé.
V anketě již hlasovalo 23 uživatelů.
Zmrznou navždy 9
 
39%
Přežijí 14
 
61%

Co myslíte, když je tak krutá zima? Jsou zabalené v geotextílii a přes ni je ještě chvojí. Na druhou stranu tu nemáme zas až tolik sněhu. Maximálně 20 cm.

Pro ty, co nejsou moc v obraze - jedná se o 2 keře - 2 a 1,5 m vysoké. Venku zůstaly proto, že byly už druhou sezónu silně napadeny puklicí a nepomohla ani chemie ani mechanické odstraňování. Chtěla jsem je spálit, ale nakonec jsem se rozhodla, že je zasadím do volné půdy a děj se vůle boží.

A pro naprosto neznalé: oleandr je subtropická rostlina, která v našich podmínkách normálně venku nepřezimuje

Ať si typnete jakkoli, prosím, držte jim palce winking smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (03.02.2010 05:59)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Tipněte si

    Datum: 11.02.2010 02:04
     

    Néééé-to nie sú puklice. Puklice žijú prisadlé na vetvičkách,nepohybujú sa,vytvárajú malé vypuklé akoby pluzgieriky,štítky. Oni žijú ukryté pod tým štítkom,ktorý ich chrání,bohužial aj pred postrekmi. Preto je tak ťažké sa ich zbaviť.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Tipněte si

     
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Tipněte si

    Datum: 11.02.2010 09:05
     
    carlos napsal(a):

    Co jsou to ty puklice ?!? Máte na mysli ty pidi sviňuchy, co jsou za mlada bílé, a dospělci jsou černí ????? A lítaj všude a nekontrolovatelně se množí !?!?!?! Pokud jo, tak ty mě fakt se.ou angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley

    [www.skudci.com]

    ....tohle zlikvidovat...to je na metál

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Tipněte si

    Datum: 11.02.2010 10:58
     


    anny napsal(a):

    Néééé-to nie sú puklice. Puklice žijú prisadlé na vetvičkách,nepohybujú sa,vytvárajú malé vypuklé akoby pluzgieriky,štítky. Oni žijú ukryté pod tým štítkom,ktorý ich chrání,bohužial aj pred postrekmi. Preto je tak ťažké sa ich zbaviť.


    no nazdar, tohle teda doma nemáme, ale na zahradě se mě do jabloní pustil lýkovec, vypadá to že tohle bude asi jakási obdoba, jabloně jdou pod pilu a sekeru, rozrůstjí se po širém okolí, napadeným stromům už nic nepomůže, a to nám tam prosím zalítává hejno strakapoudů. Naivně jsem si myslel že na larvy a podobnou havěť, ale jen si sem lítaj louskat sousedovic mandle angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 13:49
     


    drahus napsal(a):

    Co myslíte, když je tak krutá zima? Jsou zabalené v geotextílii a přes ni je ještě chvojí. Na druhou stranu tu nemáme zas až tolik sněhu. Maximálně 20 cm.

    Pro ty, co nejsou moc v obraze - jedná se o 2 keře - 2 a 1,5 m vysoké. Venku zůstaly proto, že byly už druhou sezónu silně napadeny puklicí a nepomohla ani chemie ani mechanické odstraňování. Chtěla jsem je spálit, ale nakonec jsem se rozhodla, že je zasadím do volné půdy a děj se vůle boží.

    A pro naprosto neznalé: oleandr je subtropická rostlina, která v našich podmínkách normálně venku nepřezimuje

    Ať si typnete jakkoli, prosím, držte jim palce winking smiley

    Drahuš a proč jsi raději nevyhubila puklice, než těm chuděrkám oleandrům připravovat takovou zkoušku?

    Puklice není problém. Je potřeba trochu snahy a chemie, ale není to tak složité. Sám jsem takhle loni likvidoval puklice na sousedově oleandru. Takže jestli se někdy znovu potkáš s puklicemi. Tak nejdřív je jich potřeba co nejvíce mechanicky zlikvidovat třeba starým kartáčkem na zuby. Pak nastoupí chemický boj. Doporučuji v něm střídat Mospilan a Talstar s nějakým vhodným smáčedlem. Dá se to celé koupit v hobby balení pod názvem Puklistop. Funguje to báječně už po dvou postřicích po puklicích ani památka.

    Držím palce oleandrům.thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:16
     

    Zimovzdornost:

    oleander:

    [davesgarden.com]

    vavřín:

    [davesgarden.com]

    fíkovník:

    [davesgarden.com]

     

    Loni jsem oleandr venku měla. Nezabalený. Větve sice odešly, ale odspodu krásně obrazil. winking smileyS vavřínem jsem si to netroufla i když by měl vydrřet stejně.

    Fíkovníky, zabalené a ošetřené by vydržet mohly, maximálně nějaké nevyzrálé větvičky můžou pomrznout. Kousek od bydliště syna, mají fíkovník v předzahrádce a prdí na něj. Skoro každý rok má úrodu.

    Já mám druhým rokem v záhonu dvě aukuby a zatím vypadají, že žijí. Je fakt, že variegátní je o něco otužilejší.

    zelenolistá:

    [davesgarden.com]

    variegata.

    [davesgarden.com]

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:23
     

    Hespo, kdepak prděj na fíkovník, to mě zajímá. Nemůžeš poslat GPS souřadnice?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:33
     

    Ram - dvě sezóny jsem s puklicí bojovala všemi možnými způsoby i těmi, co popisuješ, jen kartáček na zuby ne, protože pucovat dva keře o výšce 2m a téměř stejné šířce odmítám. To je horší, než šikana na vojně, kdy bažanti myli podlahu kartáčkem na zuby.... To je radši spálím. Puklici mám totiž na zahradě na ohromné vistárii a břečťanu, který je také ohromný a roste na místech, kam ani nemám přístup. Ostatně ani vistárii nejsem schopná ošetřit z horní strany, protože to prostě není v mých fyzických schopnostech. Jenže zahradní rostliny se s ní vypořádávají celkem bez viditelných problémů. Na rozdíl od květin, které přezimují v relativním teple (bez mínusových teplot). Oleandry mely jen dvě možnosti - že je spálím nebo že se pokusí přežít zimu venku s co nejlepší ochranou. V domě být nemůžou, nechci si nakazit ostatní kytky v domě.

    Zrovna, jak na potvoru je zima krutá thumbs up sad smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:36
     

    Praha - Hloubětín.

    Je v předzahrádce na jižní straně, která je zapuštěná asi 1,5m pod úrovní chodníku. Od stěny domu ho dělí asi 3 - 4m prostoru.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:40
     

    Fíkovníky (7 kousků) jsou taky poprve venku a taková hnusná zima je angry smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:42
     


    hespa napsal(a):

    Praha - Hloubětín.

    Je v předzahrádce na jižní straně, která je zapuštěná asi 1,5m pod úrovní chodníku. Od stěny domu ho dělí asi 3 - 4m prostoru.


    Hm v Praze je přeci jen o něco tepleji. Znám případy i odjinud a fíkovníky žijí jako plevel u popelnic. (ale většinou neplodí)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:49
     

    Mně nasadily spoustu plodů koncem léta, takže z nich nic nebylo - nedozrály, ale jsou to teprve předloňské řízky, tak prý mají nárok

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:49
     

    Drahuš o fíkovníky se vůbec neboj, tak jaks je měla zazimované vydrží i atomovou válku natož tuhle zimu.

     

    Ten oleandr bych před tím bojem s puklicemi samozřejmě raději ostříhal, aby toho nebylo na drhnutí tolik. smiling smiley Hrozně důležité je v postřiku mít smáčedlo. Mělas ho tam? Jinak je to proti puklicím nanic. Třeba použij nějaký Break thru, nebo nějaký jiný. (v nouzi by možná šel použít i jar (ale to nemám vyzkoušený) Stříkat proti puklicím bez smáčedla nemá cenu.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:50
     

    Pro Amee flower smiley

    datury - durmany- brugmansia

    nemají moc možnost vydržet přes zimu. jsou to tropické rostliny pouze do zony 11 - 9.

    U nás mají možnost přezimovat od zony 6 a níže, ve vyjímečných případech ještě zona 7 . Ta se týká právě otužilejších subtropických rostlin.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 14:59
     

    Ram, ostříhané také byly, smáčedlo jsem měla u Talstaru bylo v balení. Jinak používám jako smáčedlo kapku jaru. Lihem jsem omývala a strhávala zadeklovaný potvory před aplikací postřiku. Postřik prováděla celou sezónu každou neděli (aby se mi to dobře pamatovalo) Už jsem myslela, že je vyhráno. Někde jsem se s tím tady i chlubila.... Přišly na zimu do domu a byly za chvíly obsypané, že mě málem trefilo (zimovaly v suterénu, takže jsem je nesledovala denně)

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Tipněte si

    Datum: 12.02.2010 15:02
     

    Drahuš tak to je mi moc líto. Zatím jsem s puklicemi takhle blbou zkušenost neudělal, tak drž palce ať mi to vydrží.

     

    PS A střídalas mospilan a talstarem?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (12.02.2010 15:04)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.