sobota 27. dubna, 08:51 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.06.2022 19:43
     

    dnes jsem po x letech narazila na velkého , dospělého budkáče eye popping smiley jinak plno malých španěláků . ještě jsem nedala granule - a dobře jsem udělala . v těch lijácích by to bylo k ničemu . dostanou papání až bude stálé počasí ..

    už zase lije.. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.06.2022 20:01
     

    Letos jsem neuhlídala jiřiny, ty mě teda štvou, protože je s nima tolik práce.... angry smiley

    Nejvíc jim chutnají astry a třapatky. Teda aspoň u nás. No a hosty a jo a taky listy rebarbory jsou jak řešeto. grinning smiley

    Zapomněla jsem dnes koupit granule, zítra už musím. Zatím stříhám.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.06.2022 20:15
     
    285619650_10218619055821796_4960360625370451093_n.jpg

    Nejvíc mi slimáci okousali lupinu. Už jsem kolem ní sypala granule a slimáků tam rádno bylo dost. Zatím spíš menší, asi se nedávno vylíhli. Kupodivu hosty jsou ok, ale taky jsem je už obsypala granulemi. A těch pár slunečnic, co si zaseli ptáčci pod krmítkem, má ožrané horní křehké listy. angry smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.06.2022 22:17
     

    Mně letos sežrali do mrtě jiřiny angry smiley a to je každý den ráno a večer sbírám. A přesto jich jsou kvanta. Jinak jdou na kosatce, poděnky, hosty a hortenzie a taky usychající listy narcisů

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.06.2022 22:36
     

    Já to nechci nějak přechválit ale není jich tu moc. Ono taky v suchopáru co je, to pro ně není jednoduché. Ale vídám zase docela hodně bouďáků.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 08:38
     

    Kájo, granulím Ferramolu déšť nevadí, takže já prosypávám průběžně, ale je fakt, že to jsou snad nejdražší granule, dost to leze do peněz.

    No a bouďáků máme letos extrémně moc, ale ti mi nepřipadají tolik škodliví, tak je nechávám a doufám, že se nakrmí vajíčky španěláků a trochu je zredukují.

    kaaj napsal(a):

    dnes jsem po x letech narazila na velkého , dospělého budkáče eye popping smiley jinak plno malých španěláků . ještě jsem nedala granule - a dobře jsem udělala . v těch lijácích by to bylo k ničemu . dostanou papání až bude stálé počasí ..

    už zase lije.. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 09:24
     

    Žerou taky granule a zdechaji, mam všude plno prázdných budek.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 09:44
     

    Letos je tu boud´áků víc než slimáků, na velkého španěláka jsem ještě nenarazila, jen malé vylíhnuté. Takže podobné jak u vás.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 11:05
     

    to mě mrzí, ale to už opravdu zařídit neumím, aby je to "sejmulo" taky... bezdomáči jsou ve značné přesile confused smiley angry smiley

    jaja99 napsal(a):

    Žerou taky granule a zdechaji, mam všude plno prázdných budek.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 11:36
     

    Co mi došly granule, je to tak dva týdny, tak to všechno jen mizí. Hvozdíky jim nechutnají, růže a rozrazil taky ne. Ale nasázela jsem verbenu, tu by nemuseli najít. S tu poslední dýni na kompostu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 12:13
     

    Jo, jo, já zapomněla posypat kolem paprik a do rána jen stonky. Takže když už se s tím člověk od března "crcá", tak už holt do těch granulí investuji. Jinak pak člověku zbyde jen to naříkání.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 10.06.2022 19:26
     

    Sešli jsme se se sousedkou na zahradě , a obě jsme vypouštěly hrozná slova. Tohle počasí jim nahrává. ,

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 13.06.2022 08:54
     

    Občas pro slimáka není na trávníku kam šlápnout. confused smiley thumbs up angry smiley

    Paní v čekárně u doktora to řešila s nějakou druhou paní, že plevelu si nevšimnou, ale po salátu jdou.. no je to zajímavé, jak si vybírají ty ušlechtilé plodiny, ale třeba ten hnusný šťavel nebo svlačec jim nejedou. To by je člověk i cíleně vypouštěl. winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.06.2022 08:56)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 29.06.2022 17:24
     
    20220629_143135.jpg

    Přistižen při činu angry smiley, byla to lilie angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (29.06.2022 17:26)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 29.06.2022 22:10
     

    Já jich nemám kvanta, ale stačí toho zlikvidovat dost. Dokonce okousali malou cuketu! ta je ale křehká, spíš mě překvapilo, že žrali i ty tuhé drsné listy cuket.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.