sobota 27. dubna, 09:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 15 z 21
  • Autor: Travnikar
    Status: nováček

    Re: Slimáci......

    Datum: 07.09.2017 20:17
     

    Ono je důležité slimáků zlikvidovat co nejvíc dřív, než nakladou vajíčka, což je přelom srpna a září. Tím se podaří pro příští rok jejich výskyt omezit. Kolegovi se taky hodně osvědčili indičtí běžci, jenom je zase nesmí odlovit liška :-).

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 08.09.2017 09:53
     

    letos díky těm vedrům nebyli moc vidět, jen na jaře a to jsem hubila co to šlo grinning smiley

     
  • Autor: Travnikar
    Status: nováček

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:24
     

    Ono asi jak kde, teď v září na ně narážím hodně. Bude to s nimi asi věčný boj. Prý jsou s jejich vajíčky dobré zkušenosti se slepicemi, ale je otázka, jestli si od slepic nechat rozhrabat zahradu winking smiley.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:37
     

    Jedna rada na závěr: Nešlapejte na slimáky!!!!

     

    Nikdy jsem to nedělala, neb při zkoušce ho takto usmrtit, jsem si tak akorát málem dala na čumák, jak se mi noha smekla.

    Ale včera mě naštval, slimák si to šinul přímo ke kozáčkovi, kterého střežím pod břízou jako oko v hlavě.

    Po ruce jsem nůžky neměla, jen plný ruce s nákupem, kabelkou, klíčema od auta. Však to znáte. smoking smiley

    Tak jsem se jala ho usmrtit zašlápnutím. Pořádně jsem se rozmáchla a ..........dup eye popping smiley , ......nepřejte si ten jeho obsah vidět, kde všude skončil. confused smiley Měla jsem ho od bot, po celé nohavici riflí, až do rozkroku. ( zvracející smajlík )

    Fááák se mi chtělo blejt Velebnosti. eye rolling smiley thumbs up tongue sticking out smiley drinking smiley

    Takže moje rada zní : Nešlapej na slimáky a nebuď líná si dojít pro nůžky. grinning smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:41
     

    Gabčo grinning smiley eye rolling smiley , asi byl po dešti hodně napitý.

    Taky nešlapu ( aspoň ne vědomě), páč to pak na podrážkách drží a člověk si to nanosí všude nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:42
     

    Gabčo, stačí klacík a napíchnout. Potom janom elegantně mávneš a on letí daleko, předaleko grinning smiley winking smiley A pozor, prý jsou kanibalové a když mrtvolky zůstanou na záhonu, prý přitahují ostatní smiling smiley To jsem někde četla nebo slyšela eye rolling smiley confused smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:47
     

    jo - jsou kanibalové - jak najdou mrtvolku - už na ní hodují. při dešti jsem jich zase pár našla. vajíčka budou určitě pod sudem s vodou . jenže je plný . spinning smiley sticking its tongue out zabíjím různě - vesměs střihnu nebo napíchnu .

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 18:56
     

    Kanibalové jsou, trvá asi 10 minut, než spořádá kolegu eye rolling smiley

     
  • Autor: Travnikar
    Status: nováček

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.09.2017 19:02
     

    S tím rozšlapáváním potvrzuji. Jednou jsem na něho najel na kole bez blatníků - no thumbs up.

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 12.09.2017 13:50
     

    Já je nedokážu napíchnou, po.lila bych se.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 12.09.2017 14:15
     

    Já tři roky poctivě připravuji slimákům osvědčenou hostinu, odpouštíme si večeře v restauraci a kupuji raději papů na jejich hody a snad se vyplatilo. Za celou letošní sezónu jsem jich našla asi pět. ale zneužívají toho bouďáci a takoví mrňaví bouďáčci mi ožrali orchideje. Ještě je nacházím i doma, po úklidu orchidejí angry smiley Už mám na jaro připravenou další baštu a jak bude potřeba provedu plošný rozhoz

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (12.09.2017 17:39)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 12.09.2017 17:21
     

    Drahuško, taky mám letos ožižlaný orchideje eye rolling smiley ( phalenopsisy ). Jako, ne, že by neměli na výběr spoustu jinýho nono smiley . A to jsem se snažila, udělala jsem komínek z přepravek a až na vrch dala orchideje eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 12.09.2017 17:43
     

    Já je zase obsypala extra granulkama, i když byly rozsypané plošně a stejně ti mrňousové se napásli na lupení. Možná jsou granule pro ně moc velké nebo tolik neholdují železu (bouďáci). Musela jsem spoustu listů u Phal zakrátit, jak byly poničené, tak jsem je aspoň stříhala do obloučku, jako by teprve rašily grinning smiley Ale teda doma v obýváku zrovna výstavní nejsou. sad smiley Spoustu vzdušných kořenů, dva, tři lístky a nic. No, začínají vyhánět na květy. Tak jsem jim dala milost smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.10.2017 19:02
     
    na?hled-42.jpg

    Jak se zbavit slimáků na zahrádce

     

    Do prázdných kartonů od mléka nalijte směs tvořenou z 1 litru vody, 250 ml piva a 3 lžiček soli. Takto naplněné kartony poté rozmístěte po zahradě. Slimáky tato past nejdřív přiláká a následně usmrtí.
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.10.2017 19:57
     

    Spike, dobrý nápad thumbs down . Mám slimáky ve skleníku , vylezou ty mrchy vždycky až v noci, tak bych jim mohla nabídnout pivčo winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.