neděle 28. dubna, 23:26 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Sbírky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Sbírky
Diskutujte! Sbíráte něco? Podělte se s ostatními.
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Sbíráte něco?

Datum: 22.07.2007 00:41
 

Sbírali jste jako malí něco?

Pamatuji si, že já toho sbírala moc. Ubrousky - ty jsem pak dala jedné sběratelce na inzerát, pohledy zvířat, nejvíce psi, koně, kočky - ty mám, tuším, někde u našich dodnes, klidně bych je věnovala,kdyby to někomu udělalo radost.

Pak jsem sbírala propisky, papírové tácky pod pití, jo a taky céčka!!! winking smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 17
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 17:19
     

    Těch je.Pěkná sbírka. love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sbíráte něco?

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 17:42
     

    Jarko, parádní medvědárium! winking smiley

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 20:43
     
    img_20170308_165714.jpg
    Další fotografie:

    Můj manžel sbírá obaly od žvýkaček eye rolling smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 20:45
     

    To mu zůstalo od dětských let, kdy jsem sbírali obaly od žvýkaček nebo čokolád (ev. i pivní tácky nebo etikety) snad všichni?

     
  • Autor: draga
    Status: nováček

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 21:05
     



    SPIKE napsal(a):

    To mu zůstalo od dětských let, kdy jsem sbírali obaly od žvýkaček nebo čokolád (ev. i pivní tácky nebo etikety) snad všichni?

    Jj má jich 4 alba a ještě spoustu nezařazených no kdo si hraje nezlobí smiling smiley winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.03.2017 21:08
     

    Drago, jestlipak má hýbací obrázky, které ve žvýkačkách bývaly? Prodávalo se v Tuzexu, dva takové ty polštářky naplocho položené, na nich maličký obrázek a zabalené v celofánu?

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 03.04.2017 11:03
     
    100_2358 (1).jpg
    Další fotografie:

    Momentálně ujíždím na porcelánu, rozprodávám sbírku cukřenek a zaměřila jsem se na keramiku Ditmar Urbach, je to dost drahé, tak zatím nic moc nemám. Vajíčka jsem sbírala před několika lety, mám jich už jen asi 50. Už je nekupuju, ale nějak je mi jich líto se jich zbavit úplně.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 03.04.2017 12:10
     

    Andoro, jaká to je keramika ? ..... už jsem se mrkla na strýčka Googla, mám spoustu keramiky, něco jsem rozdala před rekonstrukcí, která se nakonec nekonala a vypadá to u nás že nás někdo vykradl eye rolling smiley

    ta obaly od žvýkaček s kačerem jsou úžasný, připomnělo mě to dětství thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (03.04.2017 12:17)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 10.08.2017 12:26
     
    p8083477.jpg
    Další fotografie:

    našla jsem tento talíř confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (10.08.2017 19:43)
     
  • Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 10.08.2017 13:11
     

    Kordulko, nevidím úplně přesně. Je to určitě Ditmar Urbach. Mám doma knihu se značkami porcelánu, je tam i nějaká keramika. Ditmar Urbach, chvíli jsme porcelán sbírali, dělala hodně pro méně majetné vrstvy repliky toho, co měli ti majetnější v porcelánu. Dá se někdy určit i roky, kdy bylo vyrobeno, někdy firma tlačila rok výroby, někdy užívala určitý typ značky v určitém časovém rozmezí. Schválně na to doma kouknu, jestli se dá ještě něco vyčíst o tom talíři..

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 10.08.2017 14:27
     

    tak tyhle talíře jsem kdysi měla. ale nebyl to porcelán- keramika.. -

     
  • Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 10.08.2017 14:34
     

    Kaaj, porcelán býval drahý. Proto se tahle firma částečně specializovala na repliky porcelánového v keramickém provedení.Byla to taková lidová značka. Na mytí to bylo těžké.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 10.08.2017 16:27
     

    vím , že poslední jsem kdysi měla jako podmisku pod květináče, ale to už je pravěk- ani nevím kdy jsem to vyhodila.

     
  • Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 12.08.2017 12:11
     

    Na značku jsem konečně koukla. Co jsme dohledala já a uvádí kniha Kouzlo keramiky a porcelánu. Datuje po roce 1945 resp. po roce 1958. Píše tam o znárodnění po roce 1945 a o přechodu pod jiné ředitelství v roce 1958.A s tím asi změna značky. Takže nejspíše je po roce 1958. Vysvětlení k 79 jsem nenašla. Někdy čísly značili serii, nebo rok, pokud firma užívala stejnou značku dost dlouho.A docla zajímavé je, že i po znárodnění zůstal ve značce kus symbolu z prvopočátku. Původně měli jasnou labuť.Tady aspoň stylizované křídlo.

    Je to někdy zajímavé, když se člověk může alespoň částečně dopátrat minulosti nějakého předmětu.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Sbíráte něco?

    Datum: 13.08.2017 02:46
     

    Jedna z nejznámějších "novějších " věcí je popelník "Lední medvěd "podle 1. lední medvědice dovezené do tehdejšího Československa, Nory. Mmch Nora byla matkou 1. uměle odchovaného ledního medvíděte ve světě. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Sbírky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.