pondělí 29. dubna, 13:48 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Plůtky kolem okrasných záhonů

Datum: 09.02.2008 14:18
 
Chtěla bych vás poprosit - kdybyste někde narazily, třeba při prohlížení jiných stránek nebo někde na procházce - na hezký plůtek, který by šel dát kolem záhonků, dejte mi sem tip nebo přímo odkaz. Asi nevydržím a něčím ty záhony "obeženu", ale chci, aby to k něčemu vypadalo a nebyla to nějaká provizorní hrůza. Musí to být trochu vyšší, i když - metr to taky nechci, že jo smiling smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 11.02.2008 13:47
     

    Anavi, obávám se, že opečovávaná zahrádka a pes velikosti malého koně prostě nejdou dohromady.

    Nevím jak velikou zahradu máte. Jestli by se tam třeba nedalo vymezit území pro psa a území pro trochu té krásy.

    Z tvých příspěvků jde vyčíst, že tě zahradničení moc baví, ale zkus pouvažovat trošku dopředu.

    Nepůjdeš do práce ? Pak to bude kolotoč, že ti třeba na tu zahrádku čas ani nezbyde a budeš ráda, že je uzpůsobena víceméně pro psa.

    A taky když bys šla do práce, tak co se psem ? Ten bude asi venku, ne ? Jak pak bude zahrada vypadat.

    A taky, nevím, nezlob se. Byla to dobrá volba plemene ? Máte čas ho vytížit v pohybu tak, že se svalí a je rád že leží ? Chrt je chrt a vím, že to dá děsnou fušku. Taky se nám kdysi moc líbil, ale právě tohle nás odradilo.smiling smiley

    Prostě si myslím, že ho nějaký metrový plůtek neodradí v tom, aby se podíval někam, kde původně (nyní) chodil. Taky když něco občurá, tak to asi stojí za to.

    Anavi taky jsem se takhle bezvýsledně pinožila, pořád se vztekala. Vymýšlela fígle, které nezabíraly. A to jsem už dopředu se psem počítala, takže k plotu jsem nic nesadila. Ale stejně si na zahradě hospodařil po svém. grinning smiley

    Takže jsme ji rozdělili. Naštěstí se dalo. Největší kus mají psi. Já mám takovou větší předzahradu a pak vzadu menší půlku zahrady. Psi mají ve své zahradě ovocné stromy a živý plot dál od pletiva, aby tam mohli běhat, prostor před garážema a hotovo.

    V diskuzi o psech jsem dala pár fotek, tam jde kousek zahrady vidět. Taky jsme si teď pořídili plemeno, které se zrovna nepřetrhne. Šetří pohybem.grinning smiley

    Když jsem venku, tak můžou všude, ale když jdu domů, tak buď jdou se mnou nebo zůstanou venku. Tím pádem zavřu vrátka a jsem v klidu. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

     
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 11.02.2008 17:56
     
    Libi thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 11.02.2008 19:16
     
    Anavi, jo je to práce přítele, ale dost podstatně i moje - šmirglovala jsem, brousila, pokoušela se i frézovat, předvrtávala jsem díry na šrouby, natírala jsem winking smiley , jestli ho dokoupu k tomu zábradlí na terasu, tak holt v té pomoci budu muset pokračovat winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 11.02.2008 21:19
     
    Jste šikovníthumbs down
     
  • Autor: danah
    Status: začátečník

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 20.02.2008 09:16
     

    Libi, to je zahrádečka pro trpaslíčka, úplně ho tam vidím, tam by patřil a nebyl by rozhodně kýčem.

     

    Anavi, kdysi kdesi jsem viděla, jak na docela malé zahrádce vyřešili soužití se dvěma chrty a se spoustou zeleně. Kvůli psům prý postupně udělali vyvýšené záhony, vypadalo to trochu zvláštně, ale rostliny aspoň měly šanci. Pohledám v časopisech, co mám doma, myslím, že to bylo v nějaké NKZ.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 20.02.2008 12:57
     
    danah, viděla jsem. Ale bohužel až někdy nedávno. Vidět to dřív, určitě bych nad takovým řešením popřemýšlela thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 20.02.2008 14:44
     
    Další fotografie:
    Danah, trpaslík tam není, ale zato kočka winking smiley - sice je to mimo téma, ale kousek plotu tam vidět je grinning smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 20.02.2008 14:44
     

    Anavi, nezvažovala jsi sprejový obojek? Pokud výchově psa věnuješ cca měsíc, tak máš po problému. Jen budeš muset co nejčastěji hlídkovat u okna, zda vykonává nežádoucí činnostwinking smiley . Kámoška měla podobné problémy a nyní má skoro vzorného psathumbs down . Navíc v dnešní době se dají již koupit na inzerát za slušnou cenu (kolem 3 tis.) a po výchově ho zase prodat. Psa to nijak v pohybu neomezuje, není to bolestivé jako elektrické obojky. Náplň stojí pár korun.

    Pouze musíš dát pozor, aby ti s tím neskočil do rybníkagrinning smiley .

     

    Sprejový obojek - k výchově bez trestání
    MasterPlus se skládá z obojku, na kterém je připevněn zásobník na rozprašovanou kapalinu a přijímač, který je schopen přijímat signál do vzdálenosti 200m od vysílače ukrytého v naší dlani. Při zmáčknutí tlačítka na vysílači uvolní přijímač na obojku sprejový vodní střik, který přeruší nežádoucí činnost našeho psa.


    Okamžik překvapení:
    Koná-li pes činnost, která se nám nelíbí a nereaguje-li na naše povely, přerušíme jeho „lumpárnu“ sprejovým impulsem. Hlasité a viditelné rozprášení vodní (studené) mlhoviny v oblasti čenichu spolu s náhlým ochlazením psa překvapí.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 20.02.2008 17:25
     
    Missi, tak o elektrickým obojku jsem četla i slyšela, ale sprejový obojek slyším poprvé winking smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 09.04.2008 19:05
     
    tak tady jsou ty další fotky mojí pidizahrádky, já jsem věděla, že jsem je někam šoupla winking smiley , no nic tak tu budou dvakrát na dvou místech
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Lidka

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 13.04.2008 15:57
     

    Dobrý den,

    moc se mi líbí váš plůtek.Můžete mi prosím sdělit,zda je kupovaný, nebo dělaný na zakázku?

    Moc děkuji za odpověď.Lída

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 13.04.2008 16:02
     

    Lído, jestli myslíš ten můj, tak ten jsem sama truhlala s přítelem na míru té naší pidizahrádce grinning smiley , ještě ti sem dám odkaz na jednu diskuzi, kde jsou fotky oken - dělali jsme na ně v podobném stylu plůtky [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Libi (13.04.2008 16:04)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    šárka

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 05.04.2009 17:02
     

    thumbs down velice se mi líbí tento typ plůtků prosím o sdělení kde je možné tento typ koupit.dík

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 08.04.2009 21:22
     

    Šárko jestli myslíš ten dřevěný, tak jsem psala už výše, že kupovaný není, že jsme ho s přítelem truhlali spolu winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Plůtky kolem okrasných záhonů

    Datum: 09.04.2009 08:20
     

    Libi, rozjeďte velkovýrobu winking smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.