neděle 28. dubna, 18:48 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Pes a hrabání děr

Datum: 16.03.2008 08:15
 

Třeba bude někdo mít ze zkušenosti radu, zakládám na to nové téma, a´t pořád nechodím do "nadávací" diskuze winking smiley

 

Něco jsem našla v "psí poradně" na netu:

7.11. 2005

Dotaz:


Dobrý den,

v červenci jsme si pořídili šesti týdenní štěně křížence ( ani matku, ani otce jsme neviděli, ale bylo nám řečeno, že je to kříženec jezevčíka s kokrem). Nám však připomíná vzhledem ričbeka menšího vzrůstu, protože krátké nohy jako jezevčík rozhodně nemá. Je to pejsek.

Ale abych přešla k jádru věci, tedy spíš problému, který je pro mne opravdu velký, a to hrabání děr na zahradě. Celý den je pejsek na zahradě. Má svojí boudu, hračky, přes den, když jsme v práci, se nudit nemůže, protože si může hrát s jezevčíkem a kocourem, které ještě máme a s kterýma je velký kamarád. Pokaždé, ale, když
se vrátíme z práce nebo ráno, když vyjdeme ven, jsou na záhonech vyhrabané díry - ďuzny.

Nepomáhá ani, když ho pokaždé k díře přivedeme a vyhubujeme- teď už spíš jen zvýšeným tónem, protože dát mu na zadek nepomohlo.Vždy, když někde něco vyhrabe, tak ví, že to neměl (podle jeho výrazu a strachu, že dostane), ale příště to udělá zase.

Poraďte mi prosím, co mám dělat a jak ho to odnaučit, protože mě opravdu nebaví ho stále kárat. Je to stále dokola a pak se jen bojí. Když jsme s ním, tak to samozřejmě neudělá, je moc hodný a poslušný. Ale ráno a odpoledne, když s ním nejsme, alespoň dvě tři díry vždycky jsou.

Velice děkuji za odpověď.

J.F.

Odpověď:

Dobrý den,

pes se nudí. To že si vy myslíte, že si může hrát s jiným psem nebo kocourem není pravda. Pes, v momentě kdy zůstává sám na zahradě-opuštěn lidskou smečkou a když není naučen v tomto období spát, tak dělá binec - honí myši, hrabe díry, okusuje stromky, vytrhává drny trávy.

Já bych doporučovala upravit pro psa, na období kdy je sám - koteček, stačí cca 2x2 m s boudou, tam mu dejte hračky, kousací kosti a zavírejte ho, když opouštíte dům. Předejdete tomu, že najdete "tankodrom" a pes nemusí být hubován za něco, co nechápe.

Držím palečky,

Hana

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 10:46
     
    Evano, velkou smiling smiley, ale je tam teď nataženej a půlka předsíně je "zalehlá" grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Pes a hrabání děr

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 10:54
     

    Takže už jsi zahájila smírčí jednání, jo? grinning smiley Tak to jsi na dobrý cestě .. a jak to vypadá? Krom toho, že tedy zabere místo .... je spokojenej?

    Jak se hafrda jmenuje, ať ho můžu řádně oslovovat?

     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 12:27
     

    necháme ho někde uprostřed pole a odcházíme, on leží, ani se nehne.

     

     

    No a co dál ? Vidí na vás pořád ? Vracíte se k němu ? Dáte povel a on letí za váma ?

     

    Pokud manžel není pro kotec, tak je dobré trénovat odložení právě třeba v té předsíni.

    Jdeš vynést odpadky - necháš ho tam s nějakým povelem. Pokud nic nezničí, následuje pochvala nebo odměna.

    Odskočíš si "schválně" někam na pár minut a zase to samý. Pes zůstává s nějakým neměnným povelem.

    Až si zvykne, že pořád někde trajdáš a pořád se vracíš.

    Já to sice dělala tak, že se jako nic neděje, ale s pochvalou a pamlskem je to asi rychlejší.

    Pak ho tam necháš kdykoliv, na zahradu jedině s váma a máš klid. winking smiley

     

    Kotec není špatnej, jak tu navrhovala Missi a Drahuš, ale mě přijde, že je tam pes tak separovanej. V té předsíni je tak nějak pořád se svou smečkou.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 12:44
     


    Kofila napsal(a):

     

    Kotec není špatnej, jak tu navrhovala Missi a Drahuš, ale mě přijde, že je tam pes tak separovanej. V té předsíni je tak nějak pořád se svou smečkou.

    Kotec má jednu obrovskou výhodu, psa můžeš "odložit" - přijde ti řemeslník do bytu, doktor k dítěti, návštěva,...a u toho není asistence psa žádoucí. Pokud si pes zafixuje, že kotec je jeho místo, klidně ten čas prochrní. Psa v kotci nesmíš nikdy uhodit, potrestat či nechat děcka, aby ho obtěžovala - prostě ten je JEHO. I v době, kdy budete na zahradě by kotec měl být otevřen, aby si tam pes mohl v případě zájmu zalézt.

    Odsuzuju majitele, kteří psa mají v kotci celý den a jdou s ním 2x denně na procházku. Ale na nutné odložení je ideální.

     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 14:22
     

    Missi my kotec máme taky, i když tomu se asi ani kotec říkat nedá. Je to prostě velký prostor kolem hospodářské budovy, končící brankou. Pes se tam dá zavřít.

    Když jsme měli minulého psa (Hovawart 55kg/70cm v kohoutku), tak ho téměř nevyužil.

    Měli ho velmi dobře zvládnutého, takže návštěvy neobtěžoval, řemeslníkům dal pokoj, protože jsme je na dvůr pustili my a vůbec vše podnikal s námi a my mu důvěřovali. Prostě nebyl důvod jej zavírat.

    Proto chápu manžela od Anavi, že se mu nějaký kotec příčí.

    Já vím je to jednodušší. Psa zavřu a hotovo. Mít dobře zvládnutého psa dá holt práci, ale jde to.thumbs down My máme druhého psa v bytě a pokud přijde návštěva, která psy zrovna nemusí, tak ho jednoduše pošlu na místo. Nevidím zde žádný problém.confused smiley

     

    V jednom případě se ale kotec hodí a to pokud vlastníš pastevecké plemeno. Ten sice tebou vpuštěnou návštěvu toleruje, ale nikdy nevíš, kdy si ho někdo náhodou nebude chtít pohladit nebo popleskat nebo se zničehož nic rozesměje nad únosnou míru a přitom tě bude chtít plácnout po rameni nebo něco na ten způsob. To by už neustál a šel tě bránit.

     

    Ale Vlkodav je přátelské plemeno a pokud jej dobře zvládnou ........ ale to je jen na nich.winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 14:49
     
    kotec.jpg
    Anavi, takovýhle podobný kotec mají ti naši známí na toho svýho hafana.
     
  • Status:

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 15:40
     
    Anavi,tak to by bol frajer ten váš havino,keby mal takú obývačkugrinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 16:03
     

    Pokud je pes zvyklý venku, je kotec nutností, ale jak to tady čtu, začínám mít pocit, že je pes venku jen na noc nebo jak?

    Jestli může být v předsíni, je to fajn, protože mu většinou stačí páníčky slyšet.

    Naše ovčanda, když byla ještě v kotci a dobrouš šel k ní do boudyy, (líbilo se mu tam - chviličku) , vždy si stoupla před vchod a nepustila ho ven. Vrčela a chňapala po něm. Museli jsme jí odvolat, aby mohl ven. Jako by mu chtěla říct: "Zkus si to taky zkus" Je jim samotným opravdu smutno.

    Naši mají taky výcvik, včetně zkoušek a vím, že když jsme chodili cvičit, byli potom utahaní, jak psi smiling smiley Taky vhodný před zavřením do kotce. Nemusí se cvičit, jako naši ani by to nebylo vhodné, ale poslušnost je důležitá u všech psů. Takže zabiješ dvě mouchy jednou ranou grinning smiley pes bude stopro poslouchat a zvykne si na kotec grinning smiley thumbs down

    Sem to vymyslela grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 16:35
     
    Amee, krásnej. Jen se musím smát, protože takhle velkou má ten náš boudu!!! grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 20:16
     
    basszus.jpg

    drahus, není to jen venkovní pes, může domů, leckdy se i natáhne na gauč vedle páníčka, to zas jako my nejsme žádní takoví, co by ho nepustili přes práh.

    Můžu bejt ráda, že nemám doma tohle, že jogrinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 20:20
     
    Trochu odbočím, ale věděla jsi, že prasata, když jsou držena v čistotě, nemají osobní pach lidským nosem postižitelný? Nedávno o tom mluvili v TV. Nevěděla jsem to eye rolling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 20:22
     
    drahus, známí kdysi chovali to čínské prase - takové malé, taky v bytě a prý bez problémů, ale očichávat jsem to tam nebyla, takže ruku do ohně za to dát nemohu grinning smiley:
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 20:36
     
    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Anavi napsal(a):
    Amee, krásnej. Jen se musím smát, protože takhle velkou má ten náš boudu!!! grinning smiley
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 17.03.2008 21:00
     
    Fakt ta Ivča je humor sám - a já bejvák. eye rolling smiley grinning smiley

    Amee napsal(a):
    grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Anavi napsal(a):
    Amee, krásnej. Jen se musím smát, protože takhle velkou má ten náš boudu!!! grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Pes a hrabání děr

    Datum: 18.03.2008 13:57
     
    p1090342.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem vám to blejskla - jakože fakt neke winking smiley grinning smiley (má to dokonce dvoupokoják - předsíň a obývák smiling smiley ):

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.