sobota 27. dubna, 21:49 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Marcela
Status: začátečník

Co roste pod borovicí?

Datum: 15.07.2012 16:18
 

Poradíte, co vám roste pod borovicí?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 18:55
     

    Marcelo, bohyšky a astilbe nejsou nijak náročné, věřila bych, že se jim tam bude dařit. Jen ze začátku to asi bude chtít věnovat pozornost zálivce, ale až se ujmou, myslím, že si poradí. A ten kakost taky roste jako blázen, tomu bych taky dala šanci.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co roste pod borovicí?

     
     
  • Autor: Marcela
    Status: začátečník

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 18:58
     

    Anavi, s tím kakostem mám zkušenost, že opravdu rychle roste. Vlastně teď je pod vysokým ořechem. Se zálivkou počítám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 19:08
     

    Tak přeji "zelené" ruce a ať se dílo daří flower smiley . A pochlub se výsledkem please smiley

     
  • Autor: Marcela
    Status: začátečník

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 19:12
     

    Anavi díky, pochlubím, ale nevím, kdy se k tomu dostaneme. Je to tu děsně zanedbané. sad smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 19:54
     

    Můžu se i já přidat se svým podobným dotazem - co vysadit před kleč? Je to nejslunnější místo na zahradě a přesto mi tam skoro nic nekvete, je to pro mě záhada. A já nevím, jestli tomu právě neškodí ta kleč, že si třeba bere nějaké látky z půdy a ty uz pak nezbydou na výživu ostatních... Nebo prostě nějak moří to svoje okolí...

    Mám tam pivoňku - loni po vysazení kvetla, letos ne. (vím, že to trvá než kvete, ale je už hooodně stará a loni tam kvetla)

    Mám tam denivky - loni kvetly, letos ne.

    Mám tam mochnu - ta nekvetla skoro nikdy, jen pár ojedinělých kvítku a přitom všude jinde ji mají jak plevel.

    Mám tam šalvěj - loni kvetla krásně, letos ubohá a žlutý listy angry smiley

    Pak ještě vajgélii - loni kvetla, letos ne.

    Přesadila jsem tam od jinud kopretinu a ta už skoro zašla... Už se tam bojím cokoliv dát a přitom je to místo, které by chtělo něčím doplnit a rozjasnit.

    Jediné, čemu se tam daří, jsou bohyšky a to jsou na slunci! confused smiley

    Je to v horách, takže tam je asi dost kyselá půda, takže do každé jámy dávám nový zahr. substrát. Mám to pod textilíí a kůrou. Hnojím pravidelně. A stejně to tam živoří! angry smiley Mám to vzdát a přesadit to jinam do záhonů, kde to normálně kvete? Nebo co by tam rostlo a dělalo parádu??

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 22:22
     

    Marcelo, já bych asi šla trochu jinou cestou winking smiley . Jako první bych z borovice odstranila veškeré suché větvičky a pak bych se z ní pokusila udělat "obláčkovce" winking smiley . Což znamená některé větve odstranit celé a na ostatních ponechat obrost na koncích větví a začít zaštipovat. Tím by se pod strom dostalo víc světla, výšku by sis určila sama a navíc to je po pár letech fakt hezké.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 22:27
     

    Betas - jak je ta kleč velká-stará? Jak je místo zásobené vodou a jaká je pod klečí zemina? Chybu bych viděla v těch jámách s jiným substrátem, nemusí se to stejnoměrně provlhčovat (nebo naopak to zůstává mokré). Třeba pivoňka určitě nemá ráda textilii ani kůru.

     
  • Autor: Marcela
    Status: začátečník

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 22:59
     
    dsc01490_resize.jpg

    Missi, suché větvičky pochopitelně odstraním, jen co na ně dojde řada. Nějak je toho tady k odstraňování trochu víc, viz foto winking smiley Třeba vistárie prorostla okapem a vyšplhala až do koruny modřínu, který postupně dusila. Jak jsem vždy po vistárii toužila, tak z téhle šel až strach. eye popping smiley Nevíš o nějakém návodu na toho "obláčkovce"? Dnes byl manžel pro motorovou pilu a to to pak lítalo smoking smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 15.07.2012 23:19
     

    Návod bych musela hledat, je to o představivosti a pokus x omyl winking smiley . Koukni na inspiraci [www.bambuscentrum.cz]

     
  • Autor: Marcela
    Status: začátečník

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 16.07.2012 09:18
     

    Missi díky za odkaz.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 16.07.2012 19:16
     

    Missi, ta kleč je prastará - určitě už tak přes 30 let. Má asi tak 3m na délku. Zemina tam je asi špatná, hlavně samý kořen a pak taky žula. A do tohodle se nic sázet nedá, nebo? Proto jsem jim chtěla dát kvalitní substrát spinning smiley sticking its tongue out Tak mám počkat ještě na příští jaro, jestli to pokvete a když ne, tak to přesadit jinam? A proč ta pivoňka nemá ráda mulč? A co ty ostatní?

    A mimochodem - je šance pěstovat v horách tulipány? Těm se kyselá půda asi taky moc nelíbí, že? Díky moc.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 16.07.2012 21:11
     

    Marcelo, zde je názorný příklad, co roste pod borovicí, za předpokladu, že i když prší či neprší, musíš občas lítat s konvema. Mě pod borovicema roste už řečené kapradí a dále:

    Pachysandra terminalis [www.katalog-rostlin.cz],

    další nezmaz kterému to celkem nevadí je

    barvínek - Vinca minor [www.havlis.cz]

    Hosty ano, ale jen ty velké odrůdy, vyrostou maximálně do velikosti středních.

    Docela pěkně tam rostou i

    Heuchery -[www.google.com]

    Rodgezie ( i když se divím) - Rodgersia podophylla - [botany.cz]

    Kokořík - [botanika.wendys.cz]

    Vrbina tečkovaná (Lysimachia punctata) rozlejzá se, ale zatím se dá ukočírovat [cs.wikipedia.org]

    Pod jinou borovici jsem dala keře- Tavoly [fotogalerie.atlasrostlin.cz]

    A protože o moje borovici mi tak moc nejde, naopak, nejraději bych je sundala, tak jsem z jedné z nich udělala podpěru právě pro Wistárii a ke druhé jsem přisadila Trubač - Capsis [www.ceskestavby.cz]

    To je tak všechno, co jsem si vzpomněla, že mi tam roste. je to džungle, říkám si, že se to lety vyselektuje samo.

    Jo a Astilbe mi nejdou, všechny odešly do věčných lovišt. Možná, že je to taky složením půdy, vychází mi, že ji mám spíš neutrální až alkalickou. Hortenzie mi všechny zrůžovatěli.



     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 16.07.2012 21:13
     

    Betas, podle toho v jakých horách, v jaké nadmořské výšce. Některé holky na horách myslím tulipány mají.

     
  • Autor: Marcela
    Status: začátečník

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 17.07.2012 20:54
     

    Hespo, díky moc za foto pro inspiraci. Tvoje osázení se mi líbí moc. Něco takového se tam pokusím vytvořit. thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co roste pod borovicí?

    Datum: 17.07.2012 21:48
     

    Marcelo, tu zarostlou zahradu závidím stydlin smiley . Důkladně zvaž, co opravdu odstraníš a čemu jen upravíš vizáž - ať tě to časem nemrzí!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.