pátek 3. května, 16:40 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 3.5

Ostrožky

Datum: 11.06.2010 15:09
 
11.6 022.jpg
Další fotografie:

eye popping smiley My ještě nemáme diskuzi o ostrožkách?? Tak sem s nimi...už začínají. winking smiley love smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 25.06.2014 15:25
     

    Kaaj tak to taky zkusím, dík za radu thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ostrožky

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.06.2014 19:56
     



    iriska napsal(a):

    Kaaj to kvetou už z letošních semínek? Nebo je to letnička. Já to nepoznám stydlin smiley

    Irisko, ty letničkový mají takové " koprovité " olistění.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.06.2014 20:00
     
    dsmc02684 (43).jpg
    Další fotografie:

    Kájo, už se mi taky ty letošní ze semínek trochu rozrůstají. Obsypala jsem je granulema proti slimákům, moc jim chutnaj. thumbs up

    Ta na druhý fotce je koupená minulý týden, bylo to překvapení, a líbí se mi.

    Propadla jsem jim vloni, jsou to krasavice a neměly by chybět v žádné zahradě. flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.06.2014 20:22
     
    p6280058.jpg
    Další fotografie:



    gabca napsal(a):

    Kájo, už se mi taky ty letošní ze semínek trochu rozrůstají. Obsypala jsem je granulema proti slimákům, moc jim chutnaj. thumbs up

    Ta na druhý fotce je koupená minulý týden, bylo to překvapení, a líbí se mi.

    Propadla jsem jim vloni, jsou to krasavice a neměly by chybět v žádné zahradě. flower smiley

    Gábi nádhera a ta fiálková love smiley , to by byl boj, koupit - nekoupit winking smiley

    ....SOS nevíte proč ta č. 2 udělala toto confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (29.06.2014 20:28)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.06.2014 20:23
     
    dscn3566.jpg

    že jo ?? taky se mi moc líbí - a udělají hodně pardy .. jenže dnes v noci v té vichřici jich hodně polámalo . ale už jsou odshora odkvetlé . modré asi ošmikám .ostatní nechávám prvě kvůli semínkám .. jsem rád a, že tš ly vypěstovat .. zakrývám truhlík potravinářskou folií . udrží s etak vlhko a slimáci nemají šanci .. nechávám venku v polostínu .. ty hajzlíky jsem ted´ zase vychytala . dávala jsem sud do sběru a pod ním jich bylo jedenáct . a už pěkně velkých . sousedovy slepice se měly .

     
  • Autor: lulu
    Status: nováček

    Re: Ostrožky

    Datum: 03.07.2014 09:48
     

    Jsou nádherné

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 28.07.2014 23:08
     

    Prosím o radu. please smiley

    Mám na nově vysetých ( od jara ) ostrožkách asi padlí ( bílé skvrny na listech ). Mám to i na jedné růři. Můžete mi doporučit něco, co máte vyzkoušený? Kájo a spol, poraďte. flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 28.07.2014 23:51
     

    stačí se mi rozmnožit samovýsevem? Nebo musím nějak pomoct?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 06:39
     
    dscn1458.jpg

    tak já stříkám růže i ostatní čímkoliv co je fungicid - třeba Dithane . je to prakticky houba . ale musí se to hned od začátku - ne jak už je rostlina bílá .letos jsem to taky trochu zanedbala .. ostrožky , floxy , pozdnější klematisy -Jackamnii - taky sad smiley . dokonce ten klemík má plíseň na květech . nebyla žádná zima - tak ty choroby řádí. konkrétně ostrožky jsem ostříhala a oškubala jim listy už jsou odkvetlé a na nějaké opakované kvetení moc nevěřím .

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 06:42
     

    Mě letos ostrožkyy vypekly, lehly chytily padlí a byly ošmikány velice brzo. Taky se jim v tom suchu opakovat nechce, komu by se chtělo.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 06:55
     
    dscn2868.jpg

    já jsem letos měla vydařené - byly nádherné . no ale jak začaly opadávat květy , tak už měly na listech povlak .. nechala jsem některé kvůli dozrání semen - ale už isou ošmikané všechny ..

    tak takovou měli v Anglii - jenže ještě neměla semena spinning smiley sticking its tongue out

    samovýsev confused smiley - no nevím . lepší je nasít do truhlíku a zabalit do igelitu . aby měly vlhko - nechávám na zahradě .. do zabalených truhlíků se slimáci nedostanou

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (29.07.2014 06:59)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 08:01
     

    Kaaj, máš je nádherné. U mě se jim nedaří. Letos sice odkvetly, ale pak celé stonky nějak úplně odešly a musela jsem je ošmikat. O dalším kvetení nemůže být řeč. A ani trsy nepřibývají. Mám je 3. rokem a pořád jsou stejně ubohé. Naopak, některé po zimě ni nevylezly.

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 08:03
     

    Helenko a vápníš jim, třeba máš na zahradě hodně kyselo a nelíbí se jim to. Kaj vápnit nemusí, ale já bych je bez vápnění neudržela naživu. To je půdou:-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 08:10
     

    no jo - já mám lom na vápenec před oknama spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Ostrožky

    Datum: 29.07.2014 08:12
     

    U tebe mají vápenný ráj, já mám kyselo musím jim přilepšovat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.