pondělí 29. dubna, 11:43 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Nemocenská

Datum: 23.01.2007 17:43
 
Prosím o radu. Jsem v jednom zaměstnání na O, 375 úvazek. Každý týden odpracuji jiný počet dní a jiný počet hodin. Jak je to s nemocenskou v ty dny, kdy mám zrovna volno. Dejme tomu, když minulý týden jsem pracovala v Po, út, st, a pátek a tento týden jsem pracovala pouze v pondělí. Od úterý jsem už v práci být neměla a zároveň mám od úterý neschopenku. Počítá se mi nemocenská i za ty zbylé dny do konce týdne?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 09:00
     

    Hlásím, že jsem jednomu úplně zdravému zaměstananci cvičně nahodila zdejší případ, 5 hodin odpracováno, 3 hodiny nemoc. Práci dostal zaplacenou, nemocenskou nikoli. Andora má pravdu, sypu si popel na hlavu.eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nemocenská

     
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 09:05
     

    Takže čerstvá zpráva z OSSZ.

    Otázko neboj, ani tam přesně nemají v malíčku, jak to funguje. Ale je pravda, že ze zákona vyplývá, že první den při dělené nemoci se neplatí ani teď, ani od září. Po novém roce to bude vůbec jinak.

    Příklad podle OSSZ:

    Pracovní úraz dne 29. 7.08, kdy zaměstnanec odpracoval 4 hodiny a zbytek 4 hodiny úraz.

    Do systému zadat normálně od 29. 7 , udělat to klasicky jako dělenou, ale ty čtyři hodiny úrazu neplatit a zaplatit až od následujícího dne.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 10:03
     

    Maco, díky za info. Můj mzdový program je tak chytrý, že ten první den nemoc neproplatí sám od sebe. Je na něj opravdu spoleh.thumbs down

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 11:31
     

    Tak to máš dobrý, já to nemám a musím to v programu nastavovat natvrdo!! rúčo fůčo.Hlavně nezapomenout.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 18:14
     

    Ono se asi vyplatí mít dobrý program, hlavně když se o něj programátoři starají.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 19:27
     

    Andoro, svatá pravda. Naši se starají opravdu vzorně, navíc mají skvělou hotline, každý rok v lednu dělají takový celorepublikový miniseminář kde nás seznámí i s různýma fintičkama, které program umí, a které nejsou popsány v manuálech, krásně si poklábosíme, postěžujeme na úděl a jedeme zase domů. smiling smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 20:42
     

    Můžu se zeptat co máš za program?. Ja mám tedy taky dobrou hot-line linku, kde mi vždy poradí, ale teď po reorganizaci jsem jediná, které stávající program zůstal a veškeré abgreity, zálohování, úpravy a novelizace si musím stahovat a dělat sama. Občas je to na budku.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 05.08.2008 20:54
     

    Maco:[www.flux.cz];

    Není to zrovna žádná láce, ale je s ním fajn práce. Máš to i ve verších. smiling smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 07.10.2008 17:00
     

    PRODLOUŽENÍ O PŘEKÁŽKY V PRÁCI (zkušební doba)

    Mzdovačky čtěte a poraďte:

    Smysl (účel) zkušební doby lze naplnit, jen pokud účastníci pracovního poměru mohou nabýt poznatky potřebné k rozhodnutí, zda budou chtít v pracovním poměru dále pokračovat, anebo zda jej ukončí. To je ovšem možné jen tehdy, bude-li zaměstnanec po sjednanou zkušební dobu skutečně konat práci. Jestliže tedy zaměstnanci ve výkonu práce brání překážky, je důvodný požadavek na prodloužení zkušební doby, což akcentuje zákoník práce v § 35 odst. 2: "O dobu překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, se zkušební doba prodlužuje."

    Určitý problém však stále (i po tzv. technické novelizaci zákoníku práce) představuje skutečnost, že zaměstnavatel nezapočítává (neměl by započítávat) do zkušební doby nejen překážky v práci trvající celou pracovní směnu zaměstnance, ale také překážky trvající pouze její část (určitý počet hodin);16) i to může komplikovat určení, kdy zkušební doba končí

    Jak rozumíte tomu 2. odstavci?

    Staženo na:[pravniradce.ihned.cz]

     

    dohadujeme se, jestli některá mzdovačka opravdu sčítá i hodinové překážky v práci a prodlužuje o ně zkušební dobu.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.