neděle 28. dubna, 05:57 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Matematický úkol

Datum: 24.09.2008 20:36
 

Mám pro vás neco na premýsleníwinking smiley

Dostal to synovec ve skole (6. trída) jako podnet k matematické olympiáde.

 

 

Petr hlídal paní Vonáskové 7 dní pejska. Jako odmenu dostal 700 KC a veliký dort.

Podruhé, kdyz hlídal pejska 4 dny, dostal 340 KC a opet stejný veliký dort.

Jakou hodnotu (vyjádreno v KC) má dort?

 

 

 

(Upozornuji, ze já to nevím a nehodlám to resit.) Je to na vás.grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 26.09.2008 23:08
     

    Hele, Didi, tak ať nám mladej občas ještě něco pošle, dokavad nebude na VŠ na matfyzu, je to pořád dobrý. (No, teda, ale kdyby tam byly na zásobě nějaké podmnožiny hruštiček a jablíček z první třídy na kompot, můj intelekt by si vůbec nestěžoval, abych to upřesnila.)

     

    PS. Mi mohlo bejt jasný, že se Majčí vytasí s geometrií, ona je totiž na ni přeborník. Ty její útvary.. winking smiley Viď, Maj smiling smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Matematický úkol

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 26.09.2008 23:08
     

    Tak Anino: jeste popíjís kafe?winking smiley Uz je asi hotovo.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 26.09.2008 23:50
     

    Ještě musím pro čisté svědomí říct, že ten první bod není zformulován správně, nejnižší číslo, které je dělitelné všemi z řady, je totiž tuším už 168, ale to není vyhovující, páč my potřebujeme součin vždy tří čísel z předloženého zadání. Čili já si ho navýším nejnižším možným dělitelem (2) na další násobek, to už podmínce vyhoví.

    Ovšem jak se na to řešení dá přijít nějak efektivně, při dnešku netuším, ona to není zrovna moje cesta, já všechno totiž tak odhadově flákám, hlavně abych znala nějaké řešení, nikoli nejlepší řešení.

    Tak kdo by věděl líp, ještě to připište. please smiley

    Hanule napsal(a):

    Hm, postup..

     

    1. přijít na nejnižší možné číslo, které bude dělitelné všemi čísly ze zadání (336)

     

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (27.09.2008 00:04)
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 00:02
     

    Hele, piškvorko Hanulko, jdi už spát. smiling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 00:04
     

    A pjoš?

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 08:33
     


    Hanule napsal(a):

    Hele, Didi, tak ať nám mladej občas ještě něco pošle, dokavad nebude na VŠ na matfyzu, je to pořád dobrý. (No, teda, ale kdyby tam byly na zásobě nějaké podmnožiny hruštiček a jablíček z první třídy na kompot, můj intelekt by si vůbec nestěžoval, abych to upřesnila.)

     

    PS. Mi mohlo bejt jasný, že se Majčí vytasí s geometrií, ona je totiž na ni přeborník. Ty její útvary.. winking smiley Viď, Maj smiling smiley.


    Hanule: díky moc, to potesí, no to vís me to ceká zanedlouho, myslím ta jablícka s hruskami u vlastního, i kdyz, kdoví, jak to tu mají. No, ale snad to nebude potreba, uz pred rokem normálne pracoval s desetinnými císly, tak myslím, ze mu to snad pujde. Rozhodne nebude po mamince.grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 09:27
     

    Připadám si jako anina v nářečové diskusi,taky vůbec nechápu o čem je tu řečeye popping smiley

     

    Hanule,Majko thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 10:14
     

    Didi, jak bys mě neznala, myslela jsem to zištně, páč kde já se k takové napínavé četbě, jakou jsou matematické cvičebnice, dostanu, že. A jablíčka a hruštičky vždycky potěší. smoking smiley

     

    Evi, z toho si nic nedělej, připadám si dočista stejně, zejména, co Didi, napsala, že jejich mladý vyplivl dudlík a na druhý den si začal pletky s iracionálními čísly. winking smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 10:30
     

    Evčo, neboj jsme dvě, tohle jde úplně mimo mně. eye rolling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 10:57
     


    Hanule napsal(a):

    Didi, jak bys mě neznala, myslela jsem to zištně, páč kde já se k takové napínavé četbě, jakou jsou matematické cvičebnice, dostanu, že. A jablíčka a hruštičky vždycky potěší. smoking smiley

     

    Evi, z toho si nic nedělej, připadám si dočista stejně, zejména, co Didi, napsala, že jejich mladý vyplivl dudlík a na druhý den si začal pletky s iracionálními čísly. winking smiley grinning smiley grinning smiley


    Hanulko, mladej vyplivnul dudlík nekdy v jednom roce, on ho nechtel, tak daleko jsem tenkrát jeste nebyli.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 11:00
     

    Haha, tomu mám věřit? smoking smiley (Jako roku věřím, ale.. grinning smiley )

     

    Jdu poprosit Majku, zda by sem ještě nehodila svůj názorný obrázek ke svému daleko schůdnějšímu řešení. Aby to bylo tip top.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 11:04
     

    No jo, nějak mě nenapadlo ho sem šoupnout. Jen nevím, zda je to dost názorné. Základem je, vytvořit pravoúhlé trojúhelníky, co mají odvěsny v celých cm.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 11:06
     

    Názorné je to akorát. thumbs down Jak už jsem ti psala, směju se sama sobě, že jsem to večer neviděla. smiling smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 11:07
     

    Tak svagrová jeste jednou nechá dekovat, ze jí to taky nejak tak vyslo. smiling smiley

     

    Pockej, cemu jako neverís, Hanule?On zacal s temi desetinnými císly az v "pul sesti " letech, protoze mel na compu takový pekny´program pro deti, kde prodával v restauraci mexická jídla a musel hostum spocítal útratu, a vydelal si jen, kdyz to dobre spocítal.grinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 27.09.2008 11:26
     

    No jó, tak prachy hýbou světem, to už věřím všemu. smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.