čtvrtek 2. května, 16:44 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Listnaté stromy

Datum: 15.08.2007 08:16
 

Tak jsem se zamilovala do gleditsie smiling smiley. Moni, třeba by se ti tenhle strom "hodil" místo akátu.

 

[havlis.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: manka69
    Status: začátečník

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 03.06.2013 09:43
     
    dsc00241.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý den,

    včera jsem u nás na sídlišti vyfotila tento strom a hledání jeho názvu mě zavedlo do této diskuze, tak ho sem přidám. Tulipánovník (aspoň doufám, že jsem název našla dobře) je tam už moc moc let, ale nikdy jsem si nevšimla, jak kvete. Květy jsou sice nenápadné, ale krásné. Jenže lidi si toho už taky všimli, větve dole jsou samozřejmě orvané, já bych jim pazoury utloukla.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Listnaté stromy

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 03.06.2013 12:37
     

    Manko, máš pravdu- má krásné květy. A nenechavce bych taky praštila přes prsty.

    Pěkná fotka thumbs down

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 03.06.2013 14:29
     

    manko, to musím očíhnout ten náš z práce jestli už se taky chystá na kvetení.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.06.2013 19:36
     

    tak jsem viděla v lese javor klen s jednou větvičkou se skoro bílými listy a s jednou panašovanou, už spřádám plány, že se naučím roubovat grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 09.06.2013 19:45
     
    023.jpg
    Další fotografie:

    chráněný strom...zámecký park Horšovský Týn. Asi jím projel blesk, jinak si to nedovedu vysvětlit.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 12.07.2013 21:47
     
    kytky 206.jpg
    Další fotografie:

    Do Buchlovic jezdím taky kvůli úžasným stromům, které rostou v zámeckém parku

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 12.07.2013 23:18
     
    s6303292.jpg
    Další fotografie:

    Lostris, stromy jsou tam opravdu úžasné thumbs down . Já tam byla loni a taky se mi líbily love smiley .

    Ta poslední třešeň je u nás téměř za humny - obávám se, že teď bude jedna z prvních na řadě angry smiley .

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 31.08.2013 14:11
     

    ahoj všichni, včera jsem zakoupila 2 stromy - svitel latnatý a převislou břízu, příští týden mi je dovezou ... oba stromy budou v trávníku, chci totiž mít v létě nějaký přírodní stín .... a mám na vás prosbu, mohli byste sem dát fotky vašich stromů, které jsou v trávníku? myslím tím, jestli máte klem stromů jen trávník nebo jste kolem něj udělali menší prostor, který jste ještě kolem stromu osázeli nějakými keříky, trvalkami apod. .... u té břízy toho asi moc neosázím, časem budou větve až u země, toho by moc vidět nebylo ... ale u toho svitelu by se možná něco hodilo .... celou zahradu mám takovou spíše venkovskou, moderní styl žádný

     

    snad mi rozumíte, tak budu moc ráda za fotografie z vašich zahrad, díky moc :-)

     
  • Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 31.08.2013 18:43
     

    Nemám ráda podsázené stromy. Strom v trávníku je "čistý" thumbs down winking smiley, podsázení je už navíc nono smiley grinning smiley, tu čistotu tak nějak degraduje. Ale to je pouze můj názor, mé cítění winking smiley

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 31.08.2013 18:56
     

    iviku, krásně jsi to napsala :-) ... díky za názor, v podstatě s tím souhlasím .... ono to bude i nejjednodušší :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 01.09.2013 23:39
     

    Tak já pro změnu nemám ráda stromy v trávníku vůbec smiling smiley Když vidím někde trávník, ve kterém je sazeno třeba patnáct keřů nebo stromů, říkám si, že se tam asi někdo hodně nudí, když se mu s tím chce obsekávat. Mě by zaručeně šlehlo. stydlin smiley

     

    Naprosto podepisuji níže uvedený bod 4:

    [hobby.idnes.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (01.09.2013 23:41)
     
  • Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 02.09.2013 14:31
     

    Ivčo, ty píšeš (odkazuješ) o něčem jiném. Já jsem její dotaz pochopila trochu jinak. Chce zasadit do zahrady solitérní strom kvůli stínu. Tedy proto píši bez podrostu. A takový strom se sází pouze do velké zahrady. A pokud se pod ním osadí třeba lavička, má to svůj půvab. Chaos na zahradě je něco jiného. Pokud bys takový strom zakomponovala do výsadby kolem plotu, strom nevynikne. Stejně tak se to řeší na větší ploše trávníku např tím, že osadíš velký soliterní kámen (to že okolí upravíš tak, aby se sandno sekal trávník, je samozřejmostí). Abys tu velkou plochu trávníku něčím rozbila. Člověk by z jednoho místa neměl přehlídnout celou zahradu (snad jenom pidizahrádečku), vždy by tam měla být skrytá zákoutí, která objevuješ až zahradou procházíš winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 02.09.2013 14:42
     

    jo, tak to potom ano, to se mi líbí naopak moc thumbs down

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 02.09.2013 16:08
     

    anavi, rozumím, jak to myslíš, ale ivik to pochopila přesně, jak jsem myslela :-) ... nemáme na zahradě žádný přírodní stín, celá zahrada je orientovaná od východu na západ, první stín se nám dělá kolem 15.hodiny od střechy terasy, jinak výheň .... takže jsem se rozhodla, že nějaký ten strom nutně potřebujeme .... a když ho zakomponuju do záhonu, tak budeme moct stín toho daného stromu využít jen po krátkou dobu, proto musí být v trávníku :-)

     

    a iviku, přesně, ta lavička ... na tu se mooooc těším, ale než nějakou pořídím, tak to bude trvat ještě hoodně dlouho, mě trvá vždy dlouho než se rozhodnu, co přesně se mi líbí, vše u mě potřebuje čas :-)

     

    až budou stromy v zemi, dodám fota :-)

     
  • Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 03.09.2013 11:06
     
    Autor: mismar
    Status: začátečník

    anavi, rozumím, jak to myslíš, ale ivik to pochopila přesně, jak jsem myslela

     

    To bude tak trochu profesionální deformace grinning smiley Občas zákazníci sami neví co chtějí, dokud jim to nenapovím spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.