pondělí 29. dubna, 05:42 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Z volné přírody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! pro všechno volně žijící...ptáci,ryby,brouci.. nebo nějak uprav...
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

Datum: 14.11.2007 20:33
 
Už se začínají slétat na krmítka a do zahrad...U nás vedou sýkorky, modřinky a koňadry.No hnízděj ve stromě asi pět metrů od krmítka... Brhlík je častý návštěvník,ale zvonci ještě ani jeden. Také ledňáček září na dálku,když sedí na větvi nad vodou a loví...Je to skvělá podívaná... thumbs down A havrani dočesávají zbylé ořechy na stromě...


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 10
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 15:40
     
    spacek_obecny_autor_adolf_goebel.jpg

    stejný obrázek jsem dala o čtyři nahoru - tohle je jeho svatební šat a navíc když hnízdí , tak dokáže zpívat několika druhy zpěvu --

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.03.2018 15:41)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

     
     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 15:50
     

    grinning smiley grinning smiley Kaaj, to mi úplně ušlo. A přišlo mi, když jsem kopírovala, že je to povědomé.Zajímavá shoda. Obrázků jsou tam desítky. grinning smiley Svatební kabátek má pěkný.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 16:00
     
    dscn7399.jpg

    aspoń vidíš , že jsme na stejné vlně grinning smiley winking smiley

    a vzpoměla jsem si , že jsem ho z dálky v tom svatebím pofotila i u sebe v zahradě. ale bylo to dost daleko , tak je to mázlé -

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (19.03.2018 17:16)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 16:44
     

    Regino, ptáčata poletující po zemi nejsou opuštěná, víc jim ublížíš, když je sebereš, než když je necháš osudu. Samozřejmě pokud možno nepustit kočky z domu nebo na ně dohlédnut, ať je nepochytají...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 18:15
     

    Těch špačků je nějak moc. to budou v době úrody nálety thumbs up Jenomže je mi jich teď líto.

     
  • Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 19.03.2018 21:37
     

    Hano, tohle byla úplná holátka. To snad ani nestálo na nožkách.Když jsem je tam dovezla, říkala mi paní, že jim moc naděje nedává. Byla hodně podchlazená. Strčila je pod nějakou žárovku. Jsem se jí ptala, co s nimi bude dělat.To, co tady napůl létá a poskakuje, toho si nevšímám. To bych jezdila do záchranné stanice stále. eye rolling smiley Něco asi proselektují mackové. Něco jezevčík. Žofka neublíží ničemu.

    HanaK napsal(a):

    Regino, ptáčata poletující po zemi nejsou opuštěná, víc jim ublížíš, když je sebereš, než když je necháš osudu. Samozřejmě pokud možno nepustit kočky z domu nebo na ně dohlédnut, ať je nepochytají...

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 27.03.2018 22:03
     

    Dneska byla zahrada zase plná, už byla tma, ale kosáci se vesele honili a štěbetali skoro do 20.00

    Zase mám nové návštěvníky, minulý týden přiletěl konipas bílý a včera pěnkava jikavec. Prý létají v hejnu, ale tady byl jen jeden

    jo špačků je teď všude plno. Krásně se poznají od kosáka i tím, že nevydrží chvilku v klidu, pořád jsou v pohybu. Mladýmu jsem vysvětlila, že vypadají, jako by jim pod zadkem probíjela elektřina.

    Prý se třešně ochrání tak, že se na strom přidělá budka pro špačka. Je silně teritoriální a ke svému hnízdu cizího ptáka nepustí. A na třešně lítá k sousedům. Slyšela jsem tuto radu na schůzi jedné zahrádkářské kolonie, ale to už je dloooooooooouho stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley to mi bylo asi 10let. Ale jestli to funguje, to nevím. Strýček na třešeň budku nedal, tak mu ji dokonale obrali.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 28.03.2018 07:33
     

    Samanko, to je zajímavá teorie s tou budkou. Zajímalo by mě, co by se dělo, kdyby v té kolonii na ty třešně vyvěsili budku všichni zahrádkáři na všechny třešně grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 28.03.2018 07:51
     

    tak nevím kde ti ptáci jsou - heká tady jenom hrdlička. ty už mi několik let jdou na nervy. nějak se tady přemnožily. ostatním je asi zima- zase je pod nulou a poprašek sněhu . spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 03.01.2019 12:20
     

    Tento víkend probíhá sčítání ptactva thumbs down

     

     

    [krmitka.birdlife.cz]

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 03.01.2019 12:55
     

    U nás je není vůbec vidět a to jsem sem tam krmila i v létě! Jak kdyby zmizely neznámo kam! Včera jsem v dáli slyšela skřivana!

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 03.01.2019 15:12
     

    U nás do 1/2 hod. je krmítko prázdné. Nálety velkého množství vrabců, chodí i na ořechy pro sýkorky. Zvonků bylo taky dost, ale vrabčáci je asi vytlačili, odhánějí i sýkorky. Je to mela, když se nasypou zásoby grinning smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 04.01.2019 08:32
     

    Tak u nas taky nic. Vloni k nam letali, letos jsem.vystrcila krmitko o vanocich a nic.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 04.01.2019 13:18
     
    49300517_1822042797924029_4998408670510317568_n.jpg
    Další fotografie:

    bylo krmenííí, slétli se snad až z UO thumbs down

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Krmíte?...Aneb co vám chodí na krmítka a zahrady

    Datum: 04.01.2019 13:42
     

    To zobání vám drží v hrnku samo nebo je to zalité tukem? thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Z volné přírody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.