pondělí 29. dubna, 13:54 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Status: expert

Vychytávky pro kočky

Datum: 14.11.2011 10:04
 

Místečko kde si předat zkušenosti s vynálezy pro kočky a jejich pány



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: Lapacla
    Status:

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 09:09
     
    Nevim, ale kocky zavirat do kleci ci volier se mi zda trochu prehnane. Bud je kocka domaci a patri domu nebo venkovni a ta by mela mit volnost pohybu. My mame kocky tri, pohybuji se ruzne venku a kdyz se jim zachce, dokazi se vetrit I dovnitr, chvili si pohovi a zase jdou po svem. Neumim si predstavit, ze bychom je zavreli do nejake klece, byt pohodlne.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Vychytávky pro kočky

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 09:17
     



    jaja99 napsal(a):

    kordulo a proč by nemohly mít plotové pletivo??? Je drahé? Krásně by je uneslo a vydrželo by leta, nedeformovalo by se. Mě tedy klec pro kočky přijde ujetá, proč by ti zdrhaly, jinde by se neměly jak u tebe:-)

    ......Jájo Čenda 3 roky neutíkal, v loni začal chodit k silnici válet se v prachu, jezdí tam jedno auto za druhým, i kolem zahrady je provoz. Myslela jsem , že ho to přejde, ale nepřešlo, když jsem mu zabarikádovala branku, to jste měli vidět jak vyváděl. Kevin ten zase zdrhá na druhou stranu, za plot , na střechu , kam já se nedostanu, leží tam a má ze mě prdel, sice se oba zatím vždy vrátili, ale ty nervy, ne, ne půjdou do klece. Můžou být i v chatě, na střídačku. Soused lítá všude možně a je to také láká.

    ... zítra jdu k doktorovi, tak skočím do kovomatu a omrknu ta pletiva, když něco potřebuju, tak na to koukám z jiného pohledu, to znáte. Jinak ochotníku na volieru už mám dost winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 09:50
     



    Lapacla napsal(a):
    Nevim, ale kocky zavirat do kleci ci volier se mi zda trochu prehnane. Bud je kocka domaci a patri domu nebo venkovni a ta by mela mit volnost pohybu. My mame kocky tri, pohybuji se ruzne venku a kdyz se jim zachce, dokazi se vetrit I dovnitr, chvili si pohovi a zase jdou po svem. Neumim si predstavit, ze bychom je zavreli do nejake klece, byt pohodlne.

    Jenomže někde prostě venku být bez dozoru nemůžou. U nás třeba je před domem velký provoz a Kordula zase číči vozí na chatu, kde je nemůže nechat, jak chtějí, aby je dostala zpět domů, až se bude vracet do paneláku.

    Přehnané to jistě není. Chce mít zvířata u sebe, když je na chatě delší dobu. Přece je nenechá samotné doma? To mi spíš přijde nezodpovědné....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 09:52
     

    Naše vetka říká, že u nás je životnost venkovní kočky, necelé dva roky....

     
  • Autor: Lapacla
    Status:

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 10:32
     

    ouhlasim, neni zodpovedne nechavat je samotne doma, ale to nic nemeni na mem nazoru. Bud mam kocku mazlicka, prevezu ji v prepravce a pustim na miste domu nebo mam kocku obycejnou a ta potrebuje volnost. Sama se rozhodne co chce a co ne. Bohuzel (a patri to k tomu) je spousta "rizikovych" mist, ale to neznamena, ze musi do kleci.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 11:05
     

    To je tvůj názor. Podle mne je lepší mít kočku pár hodin v kleci, než jezdit s polomrtvou kočkou po veterinách. A je naprosto fuk, jestli je to kočka křížená nebo s PP. Obě mají stejné potřeby. Nechápu, proč by měl v nich být rozdíl. confused smiley Možná, jen co se týká vztahu? Že by na "obyčejné" kočce nezáleželo? To snad ne! confused smiley

    A mezi námi, psa taky nenechám lítat po celém městě bezprizorního a je to také zdomácnělá šelma, jako kočka. Nevím, jak by se lidem líbilo plné město, volně se potulujících psů, protože přece ti psi potřebují volnost.

    A psi jsou zvířata, která potřebují daleko víc pohybu, jak kočky, takže by to bylo logičtější...

    Každopádně je to každého volba a za mne přijatelnější, než sbírat zvířecí mrtvolky u krajnice

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 11:46
     
    nalezena.jpg
    Další fotografie:

    Drahuš má pravdu, na prvním místě je bezpečí zvířátek........ Zrovna včera jem našla majitelku, která měla ten blbý nápad, nechat kočky " venčit " u bytovky s vodou a bedýnkou, jinak spaly v posteli, prostě bytové, to je vidět i na rase. /. Dva dny dobrý a třetí den kočky pryč angry smiley jedna se nenašla vůbec a ta drudá nyní - od ČERVNA a je ÚNOR , přežila jen díky dobrým lidem, kteří ji našli na vánoce v těch mrazech a postarali se o ni. Každý kočka, pes má právo na bezpečný život, dítě bych také nenechala se motat na silnici.

     
  • Autor: Lapacla
    Status:

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 11:54
     

    Ano, je to opravdu vec nazoru. Pohybuji se kolem zvirat odmala a mam je rad, ale je treba trochu rozlisovat. I mezi starostlivosti a prahnanou peci. Je to kazdeho vec, ale proste selmy I kdyz zdomacnele, do klece nepatri.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 12:12
     



    Lapacla napsal(a):

    Ano, je to opravdu vec nazoru. Pohybuji se kolem zvirat odmala a mam je rad, ale je treba trochu rozlisovat. I mezi starostlivosti a prahnanou peci. Je to kazdeho vec, ale proste selmy I kdyz zdomacnele, do klece nepatri.

    ......řešíme tady bezpečnost, tak se to toho nemontuj thumbs up

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 12:14
     



    Lapacla napsal(a):

    Ano, je to opravdu vec nazoru. Pohybuji se kolem zvirat odmala a mam je rad, ale je treba trochu rozlisovat. I mezi starostlivosti a prahnanou peci. Je to kazdeho vec, ale proste selmy I kdyz zdomacnele, do klece nepatri.

    Až jednou svého kočičího miláčka budeš ještě teplého ale rozsmašírovaného a mrtvého sbírat na silnici, tak svůj názor změníš. Mohu tě ujistit, že to budeš mít před očima hodně dlouho.

    Pokud je kočka odmala naučená na bydlení v kleci, tak jí to vůbec nevadí. Moje kočky bydlí v kleci i uvnitř domu. Přes den jsou puštěné, ale večer si vlezou samy do klece kde jsou přes noc zavřené. Zrovna tak je zavíráme pokud musíme z domu odjet a nijak jim to nevadí.

    Pochopitelně by se jim asi líbilo víc žít svůj život nadivoko, ale ony nic jiného neznají a tak jim to nevadí.

     
  • Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 12:21
     

    Kordul, souhlas a hlavně bys vůbec nic neudělala a stále lítala za kočkami. Mám macky v posteli a chodí ven. Ale jsou mezi zdmi, nikam nemůžou. A pomaloučku od malička vycházeli. Nejdřív se popelili jen kolem baráku, pak dál. A ještě je hlídali a naháněli naši psi. Herculovi to zůstalo dodnes. Když volám macky k jídlu a nejsou náhodou doma, už rejdí zahradou a pokud na nějakého opozdilce narazí, nahání ho domů. thumbs down

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 12:27
     

    Já s vámi taky souhlasím,když je Kordulka chce vozit na zahradu,tak je zabezpečit tak,aby se jim něco nestalo.Běhat pořád kontrolovat,kde jsou a co dělají je na houby.Naše sice chodí ven jak chtějí,ale jsou většinou v zahradě,jsou zvyklí,ale před časem jsem viděla našeho Mikeše u domů naproti přes ulici.Nevěděla jsem,jestli mám na něj zavolat,nebo pro něj jít.Je tady docela velký provoz.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 13:22
     
    p2132543.jpg



    bosk napsal(a):

    Já s vámi taky souhlasím,když je Kordulka chce vozit na zahradu,tak je zabezpečit tak,aby se jim něco nestalo.Běhat pořád kontrolovat,kde jsou a co dělají je na houby.Naše sice chodí ven jak chtějí,ale jsou většinou v zahradě,jsou zvyklí,ale před časem jsem viděla našeho Mikeše u domů naproti přes ulici.Nevěděla jsem,jestli mám na něj zavolat,nebo pro něj jít.Je tady docela velký provoz.

    ......i když je na vodítku kouše a chce být v záhonku, tam ho těžko hledám a navíc Čenda mě mate s tím svým ocasem , leknu se, že je to zmije grinning smiley ...... prostě ne a když vezmu jednoho, hruhý doma řve , zahrada je veliká, neuhlídám je a vůbec průser je, když někdo přijde, to je musím zavřít do chaty

     
  • Autor: Lapacla
    Status:

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 15:00
     

    Missy, samozrejme vse chapu a take znam. Venkovnich kocek jsem choval spoustu, odchoval kvanta kotat a prozil I nekolik Vami popsanych pripadu. Nikoho za nic neodsuzuji, jen jsem si dovolil napsat svuj nazor. A ten ma kazdy svuj a kazdy se snazi pro sve zviratko udelat to nejlepsi. Jen jeste k tem klickam - je neco jineho dat tam kocku mladou a neco jineho "zavrit" starsi. Pokud jsem se tim zde nekoho dotkl, omlouvam se, ale muj nazor zustane stejny.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vychytávky pro kočky

    Datum: 13.02.2017 15:20
     



    Lapacla napsal(a):

    Missy, samozrejme vse chapu a take znam. Venkovnich kocek jsem choval spoustu, odchoval kvanta kotat a prozil I nekolik Vami popsanych pripadu. Nikoho za nic neodsuzuji, jen jsem si dovolil napsat svuj nazor. A ten ma kazdy svuj a kazdy se snazi pro sve zviratko udelat to nejlepsi. Jen jeste k tem klickam - je neco jineho dat tam kocku mladou a neco jineho "zavrit" starsi. Pokud jsem se tim zde nekoho dotkl, omlouvam se, ale muj nazor zustane stejny.

    ......není to klícka, ale VOLIERA , tak ve VOLIEŘE budou jen příležitostně , když budeme na zahradě. Bude dostatečně velká, aby se tam cítily dobře, prolejzačky, hračky atd,... mimo jiné, kočka většinu dne kočka prospí.

    Ten Váš názor s klíckama by se hodil někde na množírnu, tam jsou zavřený v kleci, malé kleci a většinou někde ve smradlavým sklepě.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.