sobota 21. září, 02:56 Svátek má Matouš
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Papinka
Status:
Klikni pro filtrování

Kávovar a vše kolem něj

Datum: 26.05.2009 13:55
 

Ahojte všichni smiling smiley coffe smiley

 

Jelikož jsem tohle téma ještě nikde nenašla, ráda bych se vás zeptala, jestli používáte doma kávovar. Nemyslím jen na překapávanou kávu, ale mám namysli i automaty na capuccino, latte apod. Pokud bych po něm opravdu hodně toužila, rodinka je ochotná mi na něj nějakou částkou přispět na mé narozeniny. Tak zvažuji, sama nevím, jestli elvnější nebo dražší... Poradíte, s čím máte dobrou zkušenost a co třeba naopak už nikdy? smiling smiley flower smiley Moc děkuji.

 

P.S. Prozatím si vařím kafe klasicky do hrníčku, ale když je moc lidí, občas by se nějaký kávovar hodil smiling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 20
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 09:37
     

    Drahus, to sleduju.To bych já při svém počtu nedělala nic jinýho než vařila. Turka jsem v tomhle kvantu opustila, přešla na rozpustné. V případě potřeby vypiju prakticky všechno. Nemám ráda Nescafe a to už z dob, kdy se prodávalo jen v Tuzexu. Občas mě s tím někdo podaroval i v těch dobách, což byla vlastně velká škoda. Nevyhovuje mi chuťově a divně mi páchne. Ale když mi ho někdo uvaří na návštěvě, tak to prostě vypiju. Stejně většina baristů tvrdí, že žádná instantní káva není kvalitní kafe. Což si myslím, že pravda je. Je to vlastně už jednou vařené a usušené kafe. Chvíli se tu pil Davidoff. Teď poslední roky Velvet. Asi proto, že je vlastně dost nevýrazný a v tom množství moc nepřekyseluje žaludek.

    Robusta má víc kofeinu. Roste rychleji a má méně škůdců, tudíž by asi nemusela mít tolik pozůstatků z chemického ošetření než arabica. Ta je zase jemnější.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kávovar a vše kolem něj

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 10:00
     

    regi, s tou instantní je to pravda, četla jsem reportáž počínaje sklizní. Proto radši piju turka, nebo presso a rozpustné jen když nic jinýho není.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 10:11
     

    Jo, vím, že arabica jsou malé keře a choulostivější, ale stojí za to. Má menší výškové rozpětí (myslím tím nadmořskou výšku)

    A jen pro upřesnění - není přímá úměra vyšší cena = vyšší kvalita kávy. To bohužel vůbec neplatí. Dost často jsem se setkala s drahou kávou a byla kyselá a mělá "ocásek"

    Také je důležité, pro jaký trh je pražená. Němci mají kávu obecně dost kyselou. to je výrobek, který bych u nich nekoupila, ale najdou se tací, že jim to chutná. Mám raději pražení pro Italy či Maďary nebo Rakušáky. Mají podobné chutě, jako my grinning smiley ale tady, u nás, v Sudetech, často pražírny mají druhy kávy, které jsou bližší Němcům, takže nono smiley

    Koukala jsem testy běžně dostupných, marketových káv a většina jich propadla. (Davidof, Segafredo, Lavazza apod.)Úplně nejlíp vyšla kupodivu Douwe Egberts, což mě překvapilo a pak právě ta lidlovská Belladrom Dark a protože je i cena příznivá, zůstali jsme u ní. Dobrá, ale není marketová, je Rioba platinum. Mívají ji v Makru. No a Illi je dobrá, ale ta byla vždy dobrá. jenže jí kolikrát v cukrárně nebo restauraci tak dokurví, že bych jim pracky urazila angry smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (26.09.2017 10:18)
     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 10:13
     

    Pinko, v tom množství bych asi z turků měla v ledvinách kamenolom. grinning smiley Ale zase jsou tací, co tvrdí, že instantní kafe podrží nejdéle vůni. Neoxyduje, nechytá plíseň, což se může stát i u zrnkové. Nebo dlouho namleté. Ale nikde není psáno, že tu instantní nenavaří už z plesnivé. grinning smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 10:15
     

    No právě.... grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 12:48
     

    Drahuš, já kupovala ten Douwe Egberts fialovo šedý, to je úplně jemná chuť. Ale dnes si Co je pro mě nejhnusnější, je Segafredo. V práci pijeme to z Lidlu. Ale když si chci pochutnat, tak jedině vietnamská Nguyen Nr.5. Tu si ovšem musím objednávat přes net. Což mě napadá, že budu muset učinit co nejdřív.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 13:21
     

    Vietnamskou jsem měla na ochutnání od Spike a byla vynikající mls smiley Jaká konkrétně, nevím, ale chutnala velmi dobře thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 13:22
     

    Majko, kde objednáváš? Je drahá?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 20:01
     

    Drahuš, povětšinou tady [www.trungnguyen.cz]

    I když někde nabízejí i levněji, poštovným se to vyrovná. Vyzkoušela jsem i tu nižší verzi, nebyla špatná, ale ta čokoládová chuť č.5 mě dostává. Ještě chci vyzkoušet tu cibetkovou osmičku, snad nebudu zlamaná, páč ta je už fakt dražší.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 20:05
     

    Jdu se mrknout

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 20:09
     

    Jenomže nevidím nemletou, ale jen mletou

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 20:16
     

    No jo, tuhle zrovna nemletou nemají, což je škoda. Nemletá je tato [www.trungnguyen.cz] ale z té jsem zas tak urvaná nebyla.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 26.09.2017 21:02
     

    Já sice můžu použít i mletou, ale když nedám správné množství, vyhodí se do odpadu, aniž udělá kafe nebo vyhodí přebytek. To mi u dražších káv připadá, jako šílené plýtvání a nasejří to

     
  • Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.09.2017 20:16
     

    Mě cibetková nijak neoslnila sad smiley, ale nejsem žádná kafařka nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kávovar a vše kolem něj

    Datum: 27.09.2017 21:31
     

    Mě také ne a mám moc velkou představivost grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.