čtvrtek 2. května, 11:08 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kam s popelem?

Datum: 24.01.2008 17:19
 
Jak likvidujete popel z krbu či kamen? My zatím přidávali do kompostu...ale čeho je moc, toho je příliš, že jo. Abych neměla ze zahrady popeliště. Takže: může se popel (pochopitelně vystydlý) dávat do popelnice? Zatím jsem se tomu vyhýbala....
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 22:17
     
    Květo, díky za osvětlení, to bude ono, hned mi to nedocvaklo winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kam s popelem?

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 22:19
     

    Popel ze dřeva, jak říkají ostatní na zahradu, do kompostu, do záhonů, pod stromy. Popel z uhlí do popelnice. Pokud máte plastovou, je nutné zažádat o plechovou, popeláři by jí měli vyměnit. Problém je jen ve velikosti. Ty plechové jsou jen 110ti litrové.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 22:47
     

    My taky topíme jenom dřevem takže všechen popel jde do zahrádky - přirytí záhonků, zjara posypávám zbylý sníh (fofrem roztaje protože popel chytá sluníčko a hřeje) , vyplňování děr po hraboších . No prostě kam se dá ..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 25.01.2008 14:03
     
    Tak děkuji...budu trousit po zahradě. grinning smiley
     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 25.01.2008 14:06
    Hodnocení fotografie "Kam s popelem?": 5
     

    jabraka napsal(a): ------------------------------------------------------- > Už jsem myslel,že je tu téma:Kam dáte urnu,až mě > prosypou z krematoria?!!.....

     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 25.01.2008 14:37
     
    Noo....este som sa nepochvalila, ze som pred rokmi skoro podpalila nase zahradystydlin smiley . Popol vzdy z krbu davam do jednej starej plechovky s vrchnakom a tam to nechavam niekolko dni...ale vtedy ma neviem co napadlo a podvecer som to na druhy den vysypala na kompost..Este stastie, ze som isla vecer s Bibou vencit do zahrady - kompost uz tlel a dymilo sa z nehoangry smiley ..v tom suchu co bolo , by sa bez problemov mohol chytit vedlajsi zahradny domcek.. plot...UF!..odvtedy naozaj popol nechavam zas vychladnut niekolko dni!!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 25.01.2008 14:38
     
    Mě to na tu zahradu nenapadlo - a nerozfoukává to vítr?
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 09.10.2011 23:27
     

    našla jsem historickou diskusi smiling smiley

    Drahý můj už popelem z kamen podpálil hnojiště třikrát během několika let. :smajlík mlátící válečkem do hlavy: eye rolling smiley

    Pokaždé myslel, že už je vychladlý. eye rolling smiley

    Jednou se u toho namanul synovec. Hledí z kuchyňského okna a vyjeveně se ptá: To je normální, že se vám kouří z hnojiště? confused smiley grinning smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 10.10.2011 11:28
     

    To znám ...... před X lety jsme pověřili švagra vyčištěním ohniště a on odnesl ještě žhavý popel na zcela suchý kompost umístěný mezi vzrostlými smrky přímo za domem ( bylo to za krásného suchého léta ) ........ to vám byly manévry grinning smiley naštěstí jsme to zjistili velmi záhy a stihli uhasit bez přítomnosti hasičů winking smiley

     
  • Status: nováček

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 18.10.2016 14:03
     

    Zdravím, no my primárně házíme popel normálně do popelnice, žijeme na vesnici a všichni sousedi to tak dělají. Kromě toho však také používám dřevěný popel jako hnojivo, jak jste již zmínila. Inspiraci jsem našla na [homezin.cz] , kde píšou, že dřevěné uhlí má skvělé složení a je výbornou živinou pro zeleninu, cibuloviny a ostatní. Takže kromě kompostu ho dávám přímo k zelenině a dalším výpěstkům. Je určitě lepší ho využít na zahradě, než s ním vršit hromady na skládkách.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 18.10.2016 18:08
     



    PavlinaKoutova napsal(a):

    Zdravím, no my primárně házíme popel normálně do popelnice, žijeme na vesnici a všichni sousedi to tak dělají. Kromě toho však také používám dřevěný popel jako hnojivo, jak jste již zmínila. Inspiraci jsem našla na [homezin.cz] , kde píšou, že dřevěné uhlí má skvělé složení a je výbornou živinou pro zeleninu, cibuloviny a ostatní. Takže kromě kompostu ho dávám přímo k zelenině a dalším výpěstkům. Je určitě lepší ho využít na zahradě, než s ním vršit hromady na skládkách.

    Na zahradu asi nějaké příznivé účinky má, ale vzhledem k tomu,že topíme opravdu hodně v krbovýh kamnech, měla bych ze zahrady na jaře skládku popela:-) Takže také popelnice, nikdy nám nikdo nic nevytknul..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 18.10.2016 19:07
     

    já sypu popel ze dřeva po zahradě

     
  • Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 18.10.2016 19:12
     

    Všechen popel roznosím po zahradě, je to jak když plivne. Topím celou zimu jen dřevem a dřevěnnými briketami a stále je to málo.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 18.10.2016 19:24
     

    My ho sice moc nemáme,doma jenom z dílny a na chatě z krbovek,ale sypeme ho do kompostu

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 19.10.2016 00:12
     

    popel nemám, jen z venkovního krbu a ten drobet jde na kompost.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.