pátek 3. května, 10:50 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

Datum: 08.01.2007 20:16
 
Pište co se sní i s hrncem? thumbs down
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.01.2007 21:38
    Hodnocení fotografie "Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP": 5
     
    Aní, dovol, to není bulharská, ale SRBSKÁ sarma. Pro pořádek! (nebo budu žalovat!) grinning smileygrinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 04.02.2007 12:38
     
    Kashiko,zhodnime sa na BALKÁNSKEJ,jo?
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 08.06.2007 19:59
     
    Já mám nejraději svíčkovou. A vůbec omáčky a knedlíky. A taky vepřovou se zelím a bramborovejma. Českou kuchyni, jednoduše řečeno grinning smiley
     
  • Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 09.06.2007 05:55
     

    Doma jsou všechny jídla super, neb si vařím sám. Je však jedno jídlo, ktrerý doma nikdy nuvařím. Zlaťoučká kachnička! Ta musí být pečená v jedné ze dvou troub zabudovaných v jistých kachlových kamnech, ležících v nadmořské výšce cca 600 m nad mořem, které mistrně obsluhuje jedna osoba, kterou máme všichni rádi a která vám při vaření stihne ještě přinést kafíčko pod smrk a mile s vámi promluvit. Nemusím ke kachně bramborový knedlíky, ale bramborový špalíčky se zelíčkem od tý osůbky, to je o něčem jiným!

    Jájíčku, děkuju!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 09.06.2007 08:03
     
    jajo, tomu říkám ocenění!!!! winking smiley grinning smiley
     
  • Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 10.06.2007 22:15
     
    Honzo díky grinning smileyje mi ctí vařit milým hostům winking smiley
     
  • Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 04.07.2007 22:30
     

    Tak u nás doma taky vedou hlavně česká jídla. Svíčková na smetaně, vepřo knedlo zelo, králík na česneku s teplým zelným salátem apod. Ale co moje rodinka miluje a po čem se jen zapráší jsou Plněné bramboráky a Chalupářský šmytec s malými bramboráčky.

    Náplň do bramborových placek dělám takto :

    na omastek dám úplně jemně nakrájené maso (plecko, kýta, krůtí), osmahnu a zapráším paprikou a vyklopím na to zcezenou a pokrájenou Moravanku. Pak se jen dusí a podlívá a nakonec vydusí všechna šťáva a klade se na bramboráky, přehne se to a ozdobí "čerstvou" Moravankou.

     

    A ten Chalupářský šmytec se dělá takto.

    Nakrájíme nejlépe plecko a osolíme, opepříme, opaprikujeme a přídáme cca 2 prolisované stroužky česneku a zakapeme olejem. Promícháme a necháme uležet. Hoďku, dvě, celou noc .... to je celkem fuk.

    Pak opečeme na pánvi na oleji a přidáme 2 nakrájené cibule a žampiony na plátky. Osmahneme a podlijeme vývarem nebo vodou. Přidáme kečup (ostrý). Nakonec na kolečka uzeninu a dodusíme a zakápneme Worčestrem.

    Pokud chceme více šťávy, můžeme zahustit solamylem. Jíme to s malými bramboráčky a manžel si to ještě pokape ostrou Chilli omáčkou. the finger smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 05.07.2007 23:27
     
    U nás vede řízeček s bramborovou kaší, smažený květák s bramborem a okurkovým salátem. Jinak klasická česká kuchyně , ale sníme téměř vše. Prostě docela rádi jíme.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 06.07.2007 00:02
     

    Tie rezne u nas tiez patria do TopTen...Aj dnes boli - kuracie prsicka v cestickutongue sticking out smiley drinking smiley ..a navsteva k tomu...

    .. kedze som tvor dost pohodlny a pri vacsom pocte reznov sa mi pri sporaku dlho postat nechce - tak robim rezne zo zasady tak, ze ich vyprazam len par minut - cesticko - trojobal len zlahka do zlatova a potom vsetky porcie ukladam sikmo vedla seba do pekaca vylozeneho papierom a pod poklickou v rure pomaly necham dopiect (nepridavam uz ziaden tuk a ani nepodlievam)..Takto pripravene rezne su jemne, makkucke aj napr. z chudeho bravcoveho, morcacieho masa .... a dalsia vec, urcite aj zdravsie...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 06.07.2007 08:01
     
    Kromě koprovky mám oblíbené vše. grinning smiley Ráda vařím, manžel je kuchař amatér a vaří rád a velmi dobře, thumbs down hlavně italskou kuchyni (nejen s těstovinami, ale i jejich úžasná masa) a mexické fazole, syn je profesionální kuchař a je pověstný steaky a také italskou kuchyní a umí uvařit ze sekery grinning smiley (vaří v Praze vedle Kotvy v Ambiente) a já jsem na vaření "obyčejných" jídel (omáčky a polévky) a mimo to minutky, asijskou kuchyni a peční sladkého......
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.07.2007 09:28
     
    Tady je to samá exotika a nějaký tipy a zajímavosti stran svíčkový se tady jeden nedočte. Tak ji jdu udělat podle svýho. Zase bude stejná. I když ne, ona mi vyjde vždycky tak nějak trošku jinak. grinning smiley smiling smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.07.2007 09:43
     

    Drahuš,koprovka a houbovka je u nás nade vše.Milujeme velice černou omáčku,ale ta je tabu a dělá se pouze na vánoce,aby nezevšedněla

    JABRAKA

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.07.2007 12:29
     

    JABRAKO, já zase koprovku a ani houby nee. uvařím, ale nejím....houby ráda sbírám, ale to je vše.....

    Můžu se utlouct po smažených nudlích s masem na asijský způsob, no ale knedlíček s křupavě upečenou husičkou a hlávkové zelí čko .... tongue sticking out smiley ..... to nemá chybu, ale pak je mi zle ...... smoking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.07.2007 22:50
     
    Jé Jabrakogrinning smiley černou omáčku taky miluju. thumbs down Maminka ji dělávala na vánoce vždycky velký hrnec. Jedli jsme ji i studenou. Já si jí na vánoce dělám dodnes i když děti nikdy neuchvátila. Mně to ovšem nevadí, zbyde mi vždacky tak 1 - 2 porce, ty si zamrazím a nedávno jsem zrovna měla "vánoce" tongue sticking out smiley mnˇamtongue sticking out smiley
     
  • Autor: sm30
    Status: začátečník

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 12.10.2008 16:49
     

    Jabrako, co je to černá polévka? To vůbec neznám.

    U nás byly nejoblíbenější klasické omáčky: svíčková, koprová, houbová, rajská. A pak kachnička a kuře na všechny možné způsoby (zaujal mi tady ten recept s olomouckými tvarůžky, ten určitě vyzkouším).

    A mám dotaz, jako malé mi babička dělala rozpeky. K čočce nebo mrkvi. Byly vynikající, ale bohužel zemřela už před dvaceti lety, recept nezanechala a já od té doby marně sháním něco, co by se tomu podobalo. Neděláte je někdo?

    A recept na švestkovou omáčku? Tu také dělala, a já ji neumím.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.