pondělí 29. dubna, 08:46 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Keria
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jak se stát zahradníkem

Datum: 20.11.2007 19:37
 

Zajtra na TV Deko o 21hod. ide serial GB - 10. část Jak se stát zahradníkem( opakuju pozajtra - vo stvrtok - o 13hod.)

Alan Titchmarsh je jméno, které znají zahrádkáři v mnoha zemích světa. Jeho seriál Jak se stát zahradníkem seznamuje diváky s podstatou a základy zahradnického řemesla. Odpoví nám na nejdůležitější otázky: co potřebují rostlinky, aby se vyvíjely a jaké mají dostávat živiny, aby uspokojivě vzkvétaly a prospívaly. Alan probírá zahradničení pěkně krok za krokem, od setí až po vysazování záhonů sloužících jako obruba. Pečlivě nám vysvětlí, jaká onemocnění a jací škůdci mohou zahradu napadnout, a jak proti nim účinně bojovat. Alan Titchmark nám nejen předvádí, co a jak je třeba v zahradě dělat, ale připojí i vysvětlení, k čemu jednotlivé úkony slouží a proč jsou nezbytné. Svou prostou a praktickou instruktážní metodou napomáhá jak začátečníkům, tak pokročilým k tomu, aby se z nich stali co nejlepší a nejúspěšnější zahradníci ..

Vcera som nasla aj video - sice nie je to moc kvalitny obraz, ale ked si date mensie okno, tak sa to da aj ako tak pozerat...

[video.google.com]

Pripadne je zaujimava aj jeho stranka

[www.bbc.co.uk]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (20.01.2010 10:48)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 10.01.2009 20:13
     

    škoda sad smiley, tenhle program nenaladím thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak se stat zahradnikem

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 10.01.2009 20:19
     
    Evano,smiling smiley
    Poslednu dobu som zvykla pri rannej kave pozriet server Paraboly.cz, kvoli tomu, ze programy maju aj s mensim komentarom..

    [www.parabola.cz]
    ..ale podobne programy sa daju najst aj na dalsich servroch...
    -----------------------------------
    Ten Titchmarshov program je fakt fantasticky urobeny - k tomu moc prijema hudba a Pavlatov komentarthumbs down..

    A co este ocenujem je to, ze ho natacali v dlhsom casovom horizonte a tak napr. pri budovani zahrad neukazuju len cerstvo vysadene zahony, ale aj po urcitom casovom odstupe..
    Aj ked som to videla uz niekolkorat, vzdy si k nemu rada sadnem.. smoking smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 10.01.2009 21:09
     

    Keri děkuju. Od zítřka snídám taky s Parabolougrinning smiley

     
  • Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 06:08
     

    Keria : souhlasím s Tebou. Neznám nic krásnějšího než vytvářet zahradu vlstníma rukama. Jezdíme na realizace, děláme malé zahrady. Já chápu že někteří lidé tomu nerozumí tak si objednají firmu, třeba na založení sklaky to pochopím, to není vůbec jedoduché. Ale aby neměli představu co vlastně chtějí, nebo se nepídili po informacíxh jaké květiny jsou k dostání a vrchol je, když je jim to jedno, že neví co se jim líbí. To pak nastává takový ten kvíz , chcete modré květy nebo bílé nebo růžové, velké listy nebo malé, vysoké rosltiny nebo plazivé - uf confused smiley. Zase na druhou stranu člověk má volné pole působnosti.

    Jednou za mou přišla paní a chtěla 30 růstlin, každou jinou a aby to nemělo to barevné - květy eye rolling smiley eye popping smiley . Tak to jsem tedy zírala. Ona nechtěla keře ani stromky, ale kytky bez květů. Ozdobných listem je sice spousta, ale aby někomu vadily květy mě dost uzemnilo.

    Ovšem nejkrásnější je, když se lidé vrací, někteří chodí i každý týden, protože míváme hodně specialitky, tak pátrají co všechno nemají a to pak potěší, když přijde sklaničkář, dlouholetý a najde co mu ve sklace chybí a za měsíc přijde a nahlásí že se mu to krásně chytlo a roste. To potěší nejvíc. jednou jsem poradila jdené paní co s lewisiemi, která má už pět let na zahradě s tále ji nekvetou. To bylo v dubnu a v létě mi přišla poděkovat že přesně to udělala a nádherně ji kvetly. A vůbec mi nevadilo že neutratila ani korun, prostě přišla pro radu a byla spokojená. Ona udělala radost mě a já jí, a tak by to mělo být.

    Občas přemýšlím o tom, jaký vztah mají lidé k zahradníkovi. Do zahrdnictví se nechodí nakupovat jako nové boty, nebo chleba, ale lidi si chodí popovídat, pochlubit se, o radu. A když pak chidí častěji, tak vím co jejich babička, a jaký mají dům a jakou zahradu a co je trápí. To je to co mě baví. Být mezi lidmi , mezi rosltinami to se pak zapomíná na tu dřinu a zůstává jen to hezké a příjemné. thumbs down flower smiley Letos už se moc těším, až otevřeme, jak budou pátrat co máme zase nového spinning smiley sticking its tongue out.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 10:13
     
    Evano, este dalsi - dost prehladny program smoking smiley
    [www.televize.cz]
    Dnes to ide o 18,30...Od zajtra to davaju kazdy druhy den o 15 a 18,30 hod.
    Je to serial, ani neviem presne ci to ma 10 - ale mozno aj viac casti...ja som to totiz za tie roky nikdy nedokazala zhliadnut komplet cele za sebou eye rolling smiley
    ------------------
    Dasi..viem o com pises flower - zahrada a kvetinky nam dokazu kazdy den prinasat fantasticke zazitky a potesenie... a zaroven aj klud na dusi - napriek roznym neuspechom a problemov, ktore to zahradnicenie sprevadza ...
    ..pred rokmi, ked som po "celodennej sichte" sa vratila domov, moje prve kroky vzdy viedli do zahrady...Prechadzala som sa ...a objavovala co narastlo, co zase vykvitlo, co treba ostrihat, priviazat...atd... po stvrdhodinke som sa takto zbavila "pracovneho stresu" a dokazala zase dalej fungovat...
    Noooo...a radost z novych ulovkoch, to ani nekomentujem..uz som tu viackrat spominala, ze chodim nakupovat na nas trh hlavne skalnicky ...a fakt to nie je len o dalsich kuskoch a novinkach co tam ziskam ...ale zazitkom je aj ked sa clovek moze bavit s ludmi, s ktorymi ta spaja nieco tak krasne...kusok ozajstenej prirody flower..
    ------------
    Ale na druhej strane dokazem prijimat aj to, ze ludia k tomu vztah nemaju ( i ked ich vlastne lutujem, lebo ani nevedia o co prichadzajugrinning smiley)....A takisto nemam problem s tym, ze kazdy pod krasou si predstavuje nieco ine..., takze kazdemu vyhovuje ina zahrada...
    smoking smiley...a vies, ze s tou pani co nechcela nic kvitnuce mam toho dost spolocne..Po rokoch sa v predzahradke pomaly dopracovavam k podobnemu stylu...davam prednost stalozelenym rastlinkam, pri ktorych kvety nie su vobec podstatne..Pretoze tak ako odkvitaju, tak ti nazorne ukazuju ako je vsetko pominutelne...aj krasa, aj zivot....a ked si to prilis uvedomujes, moze to aj "boliet". smoking smiley
    (..takouto filozofiou sa riadili aj niektori stari japonski zahradnici, ktorych zopar zahrad prekonali stovky rokov a zachovali sa dodnes..)
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (11.01.2009 10:17)
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 11:37
     

    Keri, tak tohle je přesně "TO", co jsem potřebovala. Je to přehledně uspořádaný a stejné programy se opakujou ve stejnou dobu, takže si celkem dobře zapamatuju čas jejich vysílání.

    Včera jsem, díky tvému upozornění, podrobněji prohlédla nabídku TV DEKO a jsem nadšená, protože je to program plnej zajímavých nápadů. Já si budu vybírat zahradu,ale k zahození nejsou ani nápady v zařizování bytu atd. Satelit máme krátkou dobu,....(nevím, kdy jsme o tom mluvily a navíc ti dlužím odpověď, jaké mám připojení, což dodnes nevím, ale je to ASTRA?grinning smiley opravdu tomu nerozumím)...... takže zatím nemám všechny programy prověřený a nevím, co který nabízí. Koukám na TV výjimečně a vybírám si jen to, co mě opravdu zajímá.

    Takže ještě jednou díkyflower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 12:08
     

    petrli, naše sousedka taky nemá skoro nic kvetoucího - protože květy pak opadají a podle jejího názoru dělají "bordel"... tak to jen abys nahlédla do duše těch, co vyžadují "bezkvěté" keříky winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (11.01.2009 13:11)
     
  • Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 12:53
     

    jo to beru, taky se mi líbí záhony ze stálezelených rosltin a mám takové zákoutí, ale ona to říkala, jako kdyby květy byly nějaká nemoc, div neměla husí kůži. To by jste museli vidět co to bylo za typ. winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 11.01.2009 13:38
     
    Evano, na tom Deku bezi vela zaujimavych serialov - nieco preberaju z napr. anglickej produkcie BBC( vela toho som poznala uz predtym ked UPC Direct malo v svojej ponuke BBC Prime, alebo u dcery), francuzskej, USA.... sice davaju vacsinou starsie a nie vsetko zrovna sa mi paci...ale pre zaujimavost obcas aj na to kuknem jednym ockom...,smoking smiley, aby som vedela aj ... ze nie tak..
    Z tych madarskych je poslednu dobu obstojny aj Zelenac- vcera sa mi napr. pacil zahon, ktory tvorili zo stalozelenych rastlin a hlavne to, ako rozoberali rastlinky, ktore ano a ktore nie...... grinning smiley..alebo ked isiel serial o tradicnych remeslach....
    Ja tiez nie som zrovna "TV typ"...ale toto je vlastne so Spektrom jedina TV stanica, ktoru zapinam pravidelne...i ked aj tu obcas zabudnem pozriet to, co som si povodne naplanovala...Ono stale sa ma clovek co ucit a fakt sa tam ponuka aj vela inspiracie.....thumbs down thumbs down (tu
    ----------------
    Anavi - keby som mohla, tak by som ti ten serial nahrala....lebo aj ja by som pristala zeby som ho mala nahraty , aby som si to mohla niekedy v klude pozriet tak, aby mi do toho...nevliezli mladi s vnucatmi ako vcera smoking smiley..alebo zabudla to zapnut ako predvcerom .. smoking smiley..
    Video uz nemam funkcne a DVD napalovacku mam len v PC a to nemam napojene s TV...
    -----------------
    Anavi a Petrli...noooooo, to viete - ludia su vselijaki, aj taki co maju mooooooc divne spravanie a....predstavy ako maju veci vyzerat a fungovat grinning smiley.. )
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 13.01.2009 23:35
     

    Keri, tak ti musím říct, že se ze mě stává televizní divákgrinning smiley díky tvému tipu na zajímavé pořady jsem se konečně začala zajímat o to, jak se zachází s ovladačem a co všechno se na něm dá namačkat. Včera jsem to měla v ruce poprvé a dneska už jsem suveréně vyhledávala programy. Zatím se mi to všechno zdálo tak komplikovaný, že jsem se vzávala vlastního výběru a pokud jsem na TV koukala, tak na to, co právě běželo. Ale to už není pravdagrinning smiley

    Dneska jsem měla volný den a tak jsem teoreticky zahradničila. Pěkně v teplíčku a s čistýma rukamagrinning smiley Něco se dá jen tak poslouchat při práci, ale když je návštěva do zahradnictví, to si nenechám ujít.

    Zelenáč je prima. Zvládla jsem i ten trávník, o kterým píšeš a taky pokojové květiny. Průběžně kontroluju, co kde dávají zajímavého, ale ještě to nemám tak dobře zmapované, takže budu ráda, když mě upozorníš na cokoliv zajímavéhowinking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 13.01.2009 23:53
     

    smiling smiley ..len sa zase tak z Deka moc netes...neboj, prides na to, ze moc casto opakuju niektore programy..ale zase aspon clovek nemusi mat obavy, ze mu nieco ujde..a obcas aj dobre padne nieco si zopakovat, hlavne v tom zahradniceni...

    A...chodieva tam kopec este dalsich velmi dobrych serialov aj z inych oblasti...Ked ma obcas nieco napadne, neboj.... dam ti vediet...

    --------------------------------------------

    ( toto ale sem ani nahodou nepatri, ale predstav si, ze po dlhej dobe som minuly tyzden prebehla jednotlive stanice...a narazila som na uputavky na novu TV Barrandoveye rolling smiley - ktoru spustili teraz 11.1.....hm, bola to celkom nahoda...

    Ale inak zvyknem sledovat jedne nas server [medialne.etrend.sk] , kde sa taketo zmeny a novinky tykajuce sa vsetkych druhov medii vzdy objavia...Je to celkom dobre pre vseobecny prehlad, inak by som o mnohych veciach ani nevedela..)

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 18.01.2009 16:33
     

    Kdo máte zájem, pusťte si TV DEKO, právě běží ZELENÁČthumbs down

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 18.01.2009 16:37
    Hodnocení fotografie "Jak se stát zahradníkem": 5
     

    Krásná ještěrka! thumbs down

     
  • Autor: Kashika
    Status:

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 18.01.2009 16:37
     

    Jééžiš, to bylo jinam, omlouvám se! stydlin smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Jak se stat zahradnikem

    Datum: 20.01.2009 22:05
     
    pitko.jpg
    Dnes som kupila Zahradkara č.2 ( vasa Flora na zahrade)...Celkom fajn citanie ..su tam napr. truhliky a kbeliky s jarnymi kvetinkami na balkonovu vyzdobu, nieco o narcisoch, co robit vo februari na zahrade...atd...
    Co ma vsak skutocne najviac zaujalo, je napajadlo pre vtaciky v detskom kutiku..Genialny napad...a zaroven celkom jednoduchy, ze sa da urobit s detmi ....
    Hm...este stale neviem preco mi blbne skener, takze len mizerny vysledny obrazok...
    Popis...urobite z vlhkeho piesku kopecek, nan naukladate kelove (cesky kapustove winking smiley) listy, tym hrubsim vzorom nahor...a na to naplacate vrstvu modelarskej sadry, alebo betonovej zmesi- cim vytvorite misku..Ked to uschne - na druhy den listy opatrene odstranite a namalujete farbou, ktora nie je skodliva pre zivotne prostredie..
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (20.01.2009 22:08)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.