sobota 27. dubna, 21:04 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Ibišek 2

Datum: 09.07.2010 22:28
 

Zakládám novou diskuzi..první je už totálně plná a nic už se do ní nevejde..Bude uzamknuta, aby to nemátlo.. winking smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (26.06.2011 14:39)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 14
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 11:30
     

    Niele v Čechách, aj tu by sa našli takí diviaci smiling smiley

    Moorey sú ibišková kapitola sama o sebe thumbs down thumbs down

    Tých neskutočných druhov čo vypestovali, podľa mňa nemajú konkurenciu, ani do variability kvetov, farby, no nemajú ...možno ich jediná nevýhoda je, že sa len veľmi ťažko dá k nim dostať a druhá, že mávajú malé kvety... smiling smiley ale tá farebnosť to určite napraví thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ibišek 2

     
     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 11:42
     

    To máš pravdu Rado! Snad taky brzy ulovím nějaké to semínko :-).

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 11:56
     

    Kluci, už jsem to hlásila, trochu jsem se na ostrově Moorea skamarádila a pochopila jsem, že oni do byť o stopu větší komerce nikdy nepůjdou, jejich názory podle mě tak trochu inklinují k Budhismu, dělají to, co je baví (ibišky), bydlí v podstatě v ráji (co nemají rádi je období monzumů, kdy prší a když pak vyleze slunce, nastane venkovní sauna), peněz mají tak akorát (sporadické prodeje slouží většinou pro důchodové spoření a na občasné přilepšení Stephenovi), jsou to fajn lidi, tak trochu ibiškové víly. Mám je ráda, nehledě na to, že jsem naprosto zamilovaná do jejich ibišků smiling smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 12:10
     

    Tak semienka sa ešte zohnať ako tak dajú thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 12:16
     

    Jojo, semínek díky jejich produkci mají výrazné přebytky, co by s tím dělali smiling smiley Naštěstísmiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 12:44
     

    PS: Radko, použila si oblíbenou větu mojí dobré máti - o tom blbém sedlákovi s největší řepou smiling smiley

    ...a myslím, že ve výsledku se to zcela kryje s mými vědeckými bádáními, které ve finiši spějí k tomu, že problém nelze empiricky obsáhnout, tudíž většina je prostý pokus a omyl a nejúčinější metodou, jak pěstovat ibišky je slavná metoda ŽAVES (pro neznalé Žádné velké sr.ní) smiling smiley

     
  • Autor: Radkaa
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 12:53
     

    ha ha tak tou poslední větou jsi přesně obsáhla moje přesvědčení o pěstování ibišků, žádné rozmazlování, taky mám ještě babiččino přísloví kterého se držím a dá se použít jak u ibichů tak v téměř v každé životní situaci a je to : čím víc se s h.....nem mažeš tím víc smrdí. No nebyli ti naši předkové geniální grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 13:47
     

    Držet se moudrosti předků - tedy alespoň principielně, přístupem, nikoliv faktický obsahem - je myslím zváno "zdravým selským", což je, myslím, prokazatelně velmi užitečný životní přístup smiling smiley

    ...a pak přichází na řadu tajemství nás šprtů, my nejsme jako "číslo pět", protože bádání by mělo přinést nějaký pokrok a uplatnění, my bádáme, protože nás bádání baví smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 15:56
     

    Joo Verčo, tak už vím kam se ostěhovat... Moorea to jistí :-D

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 19:44
     

    Vladi, já bych se tam tak nehnala, představ si přes 30C, vzdušná vlhkost přes 90%, já bych se tam musela schovávat do nějakých hlubokých jeskyní smiling smiley

    Má to ale své výhody, mají nulové náklady na vytápění a podnože většinou posbírané náleťáky - semenáče z divokých ibichů, co jim tam po ostrově rostou smiling smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 20:21
     

    Tiež som si už čo to naštudoval o Moorei a mrkol aj ceny leteniek, zaujímavé grinning smiley

    Možno sa im tam dobre pestuje, ale mňa by tam nedostali ani za boha...to teplo by ma odrovnalo, ledva sa vyrovnávam s našimi teplotami tu u nás, keď vystúpia na 30 a viac stupňov a tam ešte aj to vlhko, uff eye rolling smiley

    Priemerná ročná teplota 30stupňov, čo som pozeral podľa mesiacov, tak je tam po celý rok približne 28 až 32 stupňov, fuj!! Pre našinca peklo!! grinning smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 20:21
     

    To já mám rád. Takový teploty a vlhkost. Miluju skleníky a skleníkový prostředí. Jsem schopnej ve skleníku i spát :-). Ale je jasný, že to je něco jinýho v tom být pořád :-D. Ale člověk si zvykne na všechno . Za ty ibišky by mi to stálo :-). O nákladech na topení ani nemluvím :-D

     
  • Autor: Radkaa
    Status: začátečník

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 20:22
     
    13-1 ana lynn.jpg
    Další fotografie:

    tak ta teplota a vlhkost by mě asi zabily, ale ty podnožáky bych brala

    posílám pozdrav ze zimní, kvete toho po málu Ana Lynn a Lemon Rays bez červeno - fialového žilkování, jen nepatný náznak, ale už se sem tam nějaké poupě objevuje. Dnes jsem vyšpionovala dvě pidi poupata na ibi z poslední zásilky od G a to na Tahitian Moody Blue a Tah. Lavedner Frolic tak doufám, že se udrží smiling smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 20:38
     

    Radko, já jsem si myslela, že toho budeš mít víc než Buchlovice smiling smiley Schválně zkus odhad - kolik ibikultivarů doma máš? smiling smiley

     
  • Autor: Rory
    Status:

    Re: Ibišek 2

    Datum: 13.01.2012 20:38
     

    Ja keď mám ísť do skleníka, tak to predýchavam pol dňa, neznášam to a sauny taky tak thumbs up smiling smiley

    Raduš paráda, aspoň niečo kvete a dobré správy o tých Gommerovcoch, sú to krasavci thumbs down flower smiley

     
Upozornění
Téma bylo uzavřeno. Další odpovědi a reakce nejsou možné.
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.