středa 15. května, 20:28 Svátek má Žofie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 4.5
Klikni pro filtrování

Vistárie

Datum: 29.04.2009 13:50
 
_mg_3957.jpg
Další fotografie:

Já vím, že jsem asi jediná nebo jedna z mála, kdo ji mají již do květu, ale stále doufám, že nás bude časem víc.

Ta na baráku je v plném květu. Bohužel je jí půlka, protože, jak jsem už někde psala, podařilo se jí vytrhat šrouby, na kterých byla přidělaná karisíť na zeď a tak jsme jí museli upicnout a zhotovit nový, víc odolný upínací systěm....

Vistárie na pergole je rozvitá tak napůl, ale protože budu že nebudu, neuvidím jí v plném květu



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 03.05.2014 11:31
     

    Kaaj, krásná. Je to jiná odrůda. Na domě mám také jinou sortu. Má krátké laty a hustě nasazené větší kvítka a trošku jinou barvu. Tím, že je na domě, kvete trochu dřív.

    Na pergole jsou laty dlouhé někdy až metr a půl. Běžně 3/4 - 1 metr ale řidší winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vistárie

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 03.05.2014 11:36
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley metr a půl .. no tak to musí být nádhera thumbs down flower smiley mám ji takovou zježenou . tím že je na oblouku. jsem ji letos nepřivazovala a je to vidět .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (03.05.2014 11:37)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 03.05.2014 12:00
     

    My jí zase musíme umravňovat od sousedů. Leze k nim stále, jak Adéla grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 03.05.2014 12:24
     

    u dcery kdysi než přestavili chalupu - vlezla ve štítu mezi deskama škvírou na půdu .. tam rostla vesele dále / asi 7 m/ . jelikož tam bylo málo světla , byla skoro bílá .. grinning smiley spinning smiley sticking its tongue out Adéla

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 07.05.2014 10:52
     
    dsc_0489.jpg
    Další fotografie:

    Moje vistárie má poprvé víc květů než bych spočítala na prstech jedné ruky, ale stejně si jich moc neužiju. Jsou hodně světlé a rostou pomaleji než listy, takže ještě před rozkvětem se ztrácejí v zeleni.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 07.05.2014 10:56
     

    Spike, měla bys po odkvětu ten vršek probrat. Je to moc husté, proto květy nejsou vidět a pozdě ti kvete - nejde tam světlo, slunce. Vistárie miluje slunce na květy.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 07.05.2014 11:04
     

    To se ti řekne, já tam nahoru nedosáhnu ani z vysokých schůdků, které mám. Už jsem tím zaúkolovala syna, ale na takové blbosti on nemá čas. Vedle mám rdesno, to bych taky potřebovala hodně ořezat, ale nejsou lidi sad smiley Ta poupata na vistárce byla narašená dřív než listy a vypadalo to, že i rychle vykvetou, ale najednou se zbláznily ty listy a je to opět víc zelené. Já mám asi nějakou podivnou odrůdu. Vždyť květy vídám i na vistárkách, o které se evidentně nikdo nestará a rostou dost divoce. Počkám si holt na vůni, ta je hodně výrazná, ikdyž mívám opravdu jen pár květů. Tu mám asi za odměnu za ty zmijovce a užovníky, co mi teď průběžně kvetou ve skleníku grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.05.2014 11:05)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 14:13
     
    img_0381.jpg
    Další fotografie:

    Letos naposledy moje krásná vistárie love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 14:55
     

    Drahusko,uz nechci slyset zadne pochybnosti o vzhledu tve zahrady. To je zahrada primo pohadkova!!! Pokochala jsem se. Posledni fotka je primo snova. Proste voda v zahrade ma nenahraditelne kouzlo.

     
  • Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 15:11
     

    Chtěla jsem napsat, že vistárie je snová a ona fakt je, jen mě Anavi předběhla

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 16:06
     

    Vistárka je opravdu po letech nádherná a ostatní vypadá dobře, protože svítí sluníčko a mám široký objektiv smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 16:20
     

    nádhera.... thumbs down

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 20:08
     

    Drahuško thumbs down love smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Vistárie

    Datum: 08.05.2014 23:49
     

    Drahuško, proč naposledy? Na takovou krásu se tu dády budeme koukat i vícekrát thumbs down thumbs down thumbs down. Super záclonky máte na pergole smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vistárie

    Datum: 09.05.2014 07:41
     

    Janinko, protože teď už půjde pomalu a jistě do opadu a už budu jenom nadávat, jaký je z ní binec grinning smiley

    Takové závěsy každý rok neudělá. Záleží na zimě, ale hlavně na průběhu jara, aby příliž neomrzla při jarních mrazících. Letos, kdyby jí nešlehlo, by kvetla ještě podstatně víc, ale děkuju jí i za tuto nádheru love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.