úterý 7. května, 21:25 Svátek má Stanislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Hebe

Datum: 05.04.2007 12:57
 
Nakoupila jsem si letos několik odrůd Hebe. Hrozně se mi v zahradnictví líbili a chtěla jsem, abych měla na terase kromě konifer ještě něco stálezeleného. Nenašla jsem však o nich skoro žádné info, jen to že většinou by se jim mělo podařit přezimovat. Máte nějaké praktické rady? Teď o víkendu by měl být už hotový dřevěný truhlík, kam bych je ráda nějak zajímavě sesadila. Představovala jsem si i mezi nimi sem tam položený kámen. Máte někdo inspiraci, jak by to mohlo vypadat - nějaký odkaz či foto? Děkuji.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Hebe

    Datum: 10.04.2007 10:16
     
    hebe.2.jpg
    Další fotografie:
    Kerrie,mám také jeden kousek,který teď na jaře krásně na sluníčku červená,myslíš,že by to mohl být ten tvůj.U nás v zahradnictví to totiž není rozlišené,prodává se pouze pod názvem hebe.Jinak mám ráda i pierisy,i když teď mě zamrazilo,myslela jsem,že se jedná o malý keřík,ale při návštěvě arboreta jsem zjistila,že může časem narůst do velkých rozměrů,to tedy budu mít na zahradě jednou velký problém.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Hebe

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Hebe

    Datum: 10.04.2007 12:57
     
    06_04_1.jpg

    Lenko, sice si netrufam identifikovat uz ziadne hebe...a radsej aj mnoho dalsich rastlin, ktore nemam skutocne "omakane", ale pravdepodobne je to tvoje hebe ine..

    Podobne totiz ma dcerin sused v predzahradke, i ked sa mi zda to jeho je trochu viac vyfarbene - zial nenapadlo ma nikdy to poriadne odfotit, ale je to fantasticky trs... mal vysku mozno 60-70cm a priemer skoro 1,5m...hihi, vlani som si od neho zabudla vypytat vetvicku ...ale najblizsie to napravimwinking smiley

    Ty mas to tvoje uz ako dlho?...pytam sa len preto, aby som bola ista, ze nema problemy s nasimi teplotami a oplati sa ho zaobstarat..

    Pridam jednu fotku dcerinej predzahradky, kde ten spominaney krik hebe je za tym plotikom

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Hebe

    Datum: 10.04.2007 15:12
     
    Mám ho přezimované první zimu,vzhledem k tomu,že letos nebylo tolik sněhu a nevymrzl,už se o něho neobávám.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hebe

    Datum: 12.05.2007 13:57
     
    hebe.jpg
    Další fotografie:
    Tak jsem už hebe zasadila si před měsícem do nového dřevěného truhlíku (na kterém mám velký podíl práce, bylo mi přítelem řečeno, že když něco chci, tak se mám na tom podílet, tak se postuně učím pracovat s truhlářskými nástroji a mašinami, při mém štěstí, budu mít za chvíli o nějaký ten prst méně grinning smiley ). I za pouhý měsíc udělali pěkné kopečky, doplnila jsem je ještě např. poléhavým jalovcem (z boku pěkně kopíruje truhlík). Mám je na terase, tak doufám, že přes zimu nezmrznou (vloni jsem měla na truhlíkách chvojí a přítel mi udělal ještě takové dřevěné stříšky, kterými jsme to přiklopili). Když jsem šmejdila mamce po zahrádce, tak jsem tam objevila také dva keříky, které nemám (mamka si názvy nepamatuje, prostě se jí to líbilo,tak si to koupila, prý je má už dva roky a ani je prý na zimu nepřikrývala a jaké jsou thumbs down
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Hebe

    Datum: 17.06.2007 10:29
     
    hebe.jpg
    tak už jsem o dva podobné kousky přišla, zničehonic zčernaly a trvalo asi jeden den, než byly černé celé angry smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Hebe

    Datum: 18.06.2007 09:46
     
    Vy, kdo máte zkušenosti - mám kvetoucí hebe - po odkvětu ostříhat???
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Hebe

    Datum: 18.06.2007 19:13
     
    hebe.jpg

    Ja skoro vsetko po odkvitnuti striham, urcite aj toto moje hebe ostriham...U mna hebe velmi casto nekvitnu, lebo ja ich na jar skracujem, aby boli hustejsie trsy...

    Libi, aj mne sa parkrat stalo, ze mi takto chytlo konariky - ja to pripisujem nejakemu hubovitemu ochoreniu, co napada pletiva rastliny ( tato "rychla smrt" sa mi obcas stava aj u inych rastlin - naozaj je razdva po nich - napr. vyhonky clematisov)...

    Zvycajne ak sa to niekde objavi , hned striham konariky, ktore vyzeraju co len trochu nezdravo, striham az do zdraveho "dreva"...

     
  • Autor: mabellka
    Status: nováček
    Klikni pro filtrování
    Tagy: hebe

    HEBE

    Datum: 05.04.2008 21:47
     
    Kupila som si Hebe mix, vie mi niekto poradit jak s touto rastlinou narabat? umiestnenie, poda, zaliavanie, znasanlivost teplot, hnojenie, prezimovanie. Za radu vopred moc dakujem.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2008 21:58
     
    Myslím že je to vhodná rostlinka do vřesoviště - na podzim jsem si ji koupila a nasadila do hrabanky z jehličí a trošky rašeliny - naaranžovala jsem na starý pařez a obložila mechem. Teď vypadá docela zdravě .
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2008 22:08
     
    Ale většinou jsou háklivé na mráz. Na zimu se musí zakrývat.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2008 22:11
     
    Vlaďko to mi neříkej, já ji neměla přikrytou eye rolling smiley tak doufám že to přežila když ten mráz nebyl skoro žádný.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2008 22:13
     
    Dášo, to nemám ze sebe. To mi říkala zahradnice, když jsem si je loni kupovala.
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: HEBE

    Datum: 05.04.2008 22:17
     
    Hebe je háklivé na mráz. Na zimu ho přikreju, ale ne vždy se podaří ho zachránit. Má rádo lehkou rašelinovou zem. Nehnojím, jen zalévám. Na podzim jsem jedno hebe vysadila a letošní mírnou zimu přežilo.
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: HEBE

    Datum: 06.04.2008 00:10
     

    Novo kupene hebe by som predovsetkym co najskor presadila..Vybrat z crepnika a opatrne co najviac uvolnit korenovy bal a zasadit rastlinku do lahkej - raselinovej pody.

    Ja mam niekolko druhov ..na plnom slnku i v polotieni, hlavne na zaciatku je potrebne ich pravidelne zalievat, starsie rastlinky uz taku velku starostlivost nepotrebuju..

    Ja osobne nehnojim, len obcas prisypavam raselinu, lebo mam ilovitu podu...Na zimu zvyknem hlavne tie na slnku priclonit par konarikmi caciny - ale skor preto aby som ich chranila pred zimnym slnkom...tie v tieni - starsie rastlinky - uz ani nezvyknem zakryvat..

    Co sa tyka mrazuvzdornosti - su rozne druhy, niektore naozaj u nas zimu nepreckaju, ale mnohe bezne predavane nie su az take citlivky..

    Na jar ich zvyknem zastrihava, lebo mnohe maju tendeniciu sa od stredu vyholovat ..strihane trsy byvaju kompaktnejsie a krajsie..Z odstrihnutych koncov vzdy niekolko - po 2-3 ks vopcham do do tiena do hliny a takto si roky mnozim stale nove a nove rastlinky - mnozia sa naozaj lahko....

    Predsa by som na nieco upozornila - aj mne sa mnohokrat stalo, ze mi z nicoho nic zacali usychat konariky, resp. odisla cela rastlinka - predpokladam, ze ide o nejake ochorenie..Ak sa zbada, ze nejaky konarik zacina cerniet, treba ho ihned odstranit..potom sa ochorenie tak nerozsiri..

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: HEBE

    Datum: 06.04.2008 07:44
     

    jedna diskuze o hebe už tady je [www.week.cz]

     

    mě teda nezůstalo od loňska žádné, všechny mi postupně zčernaly (nebyly kupované na jednom místě), ptala jsem se i v zahradnictví, čím to je, tak mi řekli, že buď mám něco v hlíně nebo a to je prý pravděpodobnější, že už jsem je koupila s nějakou chorobou ve tkáních, která prý postupuje hodně rychle angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.