čtvrtek 2. května, 10:01 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník

dreviny na kmienku

Datum: 17.02.2009 14:09
 

Dievčatá máte nejaké dreviny na kmienku? dobre sa pestujú? treba ich aj stále tvarovať?ukážte prosím fotky. Ďakujem úplne som podľahla kmienkovým formám drevín.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 4 z 5
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 09:07
     
    p5120006.jpg
    Další fotografie:

    Tenhle ibišek roste docela rychle. Už tedy nevím, jak ho mám dlouho, ale každý rok ho musím dost ostříhat, jak je zas zahuštěný. Musím ho přesadit, protože na původním místě překáží, ale nebude to snadné. Jeden jsem už stěhovala a pežil, tak snad to dopadne dobře.Jeden byl původně plnokvětý červený, ale neprospíval. Nakonce to dopadlo tak, že se rozrostla původní podnož s květem bílý a jednoduchým. Roub jsem odstranila. Koupila jsme ho na výstavě v Lysé nad Labem (tuším, že příští týden tam je opět výstava, tak to můžeš zkusit, pokud to máš někde blíž). Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: dreviny na kmienku

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 09:08
     

    Jo, jo, myslím ten ibišek. Před chvílí jsem volala do zahradnictví a říkali, že očekávají závoz ibišků začátkem dubna, tak tam potom vyrazím a na všechno se vyptám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 09:14
     

    hanelo, ty se nepočítáš nono smiley winking smiley

     

    U mě se právě tomuto ibišku moc nedařilo. Už je potřetí přesazený, zkoušela jsem různá stanoviště, různou hlínu, přitom mi každý říkal, jak je to nenáročný keř. Loni konečně poprvé vykvetl!!

     

    555: Začni jezdit na naše weekovské srazy, my tě něčím do zahrady obdarujeme smiling smiley.

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (13.03.2009 09:15)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 09:32
     

    Ivy,já ho mám tiež a dokonca v niekolkých exemplároch. A možem potvrdiť,je to nenáročný ker. Neviem,či je to tým,že u nás je teplejšie a tak sa mu lepšie darí,ale u nás ho majú skoro v každej záhrade. Ako som už písala,videla som ho aj jako normálný vysoký strom (pravda trošku nižší,asi ako šlachtené jablone),ale aj ako živý plot.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (13.03.2009 09:32)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 10:26
     

    Navnadily jste mě děvčata, já do toho ibišku snad opravdu půjdu.

    Děkuji za pozvání na sraz, ale já jsem trubka a neumím z toho odkazu od Anavi najít, kde se konává. Pro mě ale bude sraz bohužel zřejmě nedostupný. Při mé smůle jste nejspíš z druhého konce republiky. Já jsem západočeška (kousek od Plzně).

    Jsem řidič na baterky a tak bych si moc daleko netroufla. To se týká i té výstavy v Lysé nad Labem na kterou mě upozornila SPIKE.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 10:29
     

    555: srazy se konávají na různých místech po celé republice, většinou u někoho z Weeku.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 13.03.2009 11:34
     

    Hi, hi, hi, jestlipak víš, co se mi honí v hlavě...........drinking smiley kolaudace jedné zahrádky a chatičky v Rokycanech........kterou byste se mnou provedly.......

    Já ví, je to ještě daleko,....

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 14.03.2009 01:09
     

    K ibiškům, ceny.

    u nás v zahr. mívají ibichy za 85,- jde o loňské řízkovance. Větší pak za 150.

    Hobbymarkety, dost narostlé 200 - 250. Několikrát jsem se setkala s tím, že měli poletené cedulky.

     

    Pak jsou ibichy dražší, patentové -Chiffony

    [fficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=cs&tab=wi">images.google.cz]

    cena ve školce kolem 500,-, stromkové

     

    Hanelo, jukla by ses, prosím,sem ?

    [www.week.cz]

     

    nějak jsem se rozplizla ohledně buku.... mám pravdu ? co ty na to ?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 07:34
     

    Květo díky za informace o ibišcích. S blížícím se jarem budu oblejzat zahradnictví a očumovat, tak si určitě vyberu. Mám ráda teplé barvy, ale u ibišků se asi moc nevyskytují. Převažují bílá, růžová, modrá.

    Snad narazím na nějaký červený, žlutý nebo nejlépe oranžový.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 09:06
     

    Jsem taky na žluté a oranžové barvy kytek, ale obávám se, že u ibišku opravdu neuspěješ - zatím jsem viděla jen ibichy v paletě od čistě bílé po fialovou (přes bílorůžové, růžové a fialové - jednoduché nebo plnokvěté).

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 09:25
     

    Někde jsem četla o červených, tak budu doufat, že to nebyly pokojové, ale venkovní......grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 09:49
     
    ibisek syrsky.jpg

    Z článku:

    Většina z nás zná ibišek jako pokojovou květinu, ale ibišek syrský (Hibiscus syriacus) je opadavý keř, který u nás za příznivých podmínek přezimuje venku. Roste vzpřímeně do výšky dvouapůl metru; řídké větvení nese typické olistění, ale nejvýznamnější dekorací keře jsou květy. Právě v průběhu srpna nakvétají ibišky bohatou paletou barev, od sněhobílé přes růžovou, rudou, fialovou, různými odstíny modré, ale i s okem či s panašovanými listy. Výrazné jednoduché, poloplné i plné květy jsou nápadné svou velikostí. V zahradách se ibišky uplatní v solitérní výsadbě, v malých sesazených skupinách s barevně ladícími ibišky nebo jako volný živý plot.

    P.S.: Tak možná se ti podaří nějaký červený sehnat, já ještě takový neviděla.


     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 10:01
     

    Já jsem měla právě tmavě červený plnokvětý a modrý, taky plný. Ale dopadly, jak jsem psala v minulém příspěvku - nechala jsem růst podnož a roub jsme zlikvidovala. Je pravda, že se mi moc nelíbily a taky nijak zvlášť neprospívaly. Přiznávám, že to bude hlavně mojí minimální péčí o ně. Tak hodně úspěchů při jejich pěstování všem, kdo se o to pokusí. U nás (střední Čechy) na ně není zrovna ideální poloha, ale viděla jsem při projíždění jižní Moravou, jaké tam měli obrovské keře obalené květy. To jsem tedy záviděla. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 10:02
     
    Další fotografie:

    flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.03.2009 10:04)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: dreviny na kmienku

    Datum: 16.03.2009 10:03
     
    hibiscus_colliemullens.jpg

    tento je nabízený jako červený, což se mi ovšem nezdá...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.