pátek 3. května, 14:26 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: cbob
Status: začátečník
Výsledné hodnocení: 5

Dort pro Elišku

Datum: 24.10.2008 13:36
 

Ahoj,

měl bych takové přání. Můžete mi dát tip, na nějaký dort k oslavě druhých narozenin Elišky?

Do výroby se pustím sám, takže by to nemělo být nic moc složitého. Ale zase hezky vypadajícího smiling smiley

 

Předem moc díky

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: cbob
    Status: začátečník

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 17.11.2008 20:47
     

    Ahoj,

    tak zatím to vypadá bledě smiling smiley

    udělal jsem si dneska takové testovací vzorek, a moc se nepovedl. Konzistenci atp. to mělo dobrou, ale chuť ne sad smiley Jak jsem nechtěl, aby to bylo moc sladké, tak jsem tam asi dal moc škrobu.. (a taky asi moc kys citronové). No prostě, nebylo to ono sad smiley

    Tak já nevím. Ale co řeším nejvíce, je, že se mi nedaří sehnat černá barva. Mám snad všechny ostatní, ale černou ne smiling smiley A to je jasný, že krtek, nemůže být modrý smiling smiley)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dort pro Elišku

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 17.11.2008 22:36
     

    No Bohuš psal o nějakých barvách z Lidlu...černou na jeho dortech má....zeptej se přímo jeho, určitě tě nasměruje...No ono zase to podmázneš krémem plus korpus...tak to bude zase jiné..té hmoty je tam vrstvička......už ti teda moc času nezbejvá.. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 17.11.2008 22:39
     

    Bohoušek psal, že černou barví živočišným uhlím smiling smiley

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 18.11.2008 08:05
     

    A co udělat klasický krtkův dort a posadit na něj nějakého toho krtka z marcipánu?

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 18.11.2008 09:29
     

    galad to je supre napad!!! thumbs down hlavne krtkuv dort je fakt hracka, takze ho cbob urcite zvladne! staci doplnit krteckem a bude to originalni krtinec grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 18.11.2008 09:59
     

    A navíc je ten krtečkovej dort moooc dobrej mls smiley, pro děti ideální - banán uvnitř a celkově je to lehce stravitelné winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Bohus_L
    Status: začátečník

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 19.11.2008 13:20
     

    Ahojte

    po dlhej dobe som sa dostal na Net. tak ak môžem poradiť niekoľko rád.

    Keď robíte hmotu MMF na figurky je dobré zamiešať do nej aj za vlašský orech bieleho tuku- Cera, Iva.

    Hmota je vláčnejšia a lepšia na modelovanie. Použite jemný práškový cukor a žiaľ nepoteším vás ale nahrádzať sa škrobom nedá, škrob sa dáva len na to aby sa to nepriliepalo na dosku. Kyseliny citrónovej dávam 1/2 max 1 kávovú lyžičku.

    A ešte úprava receptu uvádzam 750g práškového cukru ale treba dať najviac 600g.

    A nakoniec k čiernej farbe, Najlepšie je vymodelovať figurku bielu a potom ofarbiť štetcom.

    A keď nemôžete zohnať originál čiernu gelovú farbu (predajňa Gostol Brno- [www.svetpeceni.cz] alebo Fiala Praha- [www.fialapraha.cz] alebo Malátkovi [www.sweb.cz]) tak stačí zmiešať 3 farby a to červenú, modrú a zelenú a dostanete čiernu.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 20.11.2008 17:08
     

    chob,nevím,co tobě je jasné,ale když může být kráva fialová,tak modrý krtek je brnkačkagrinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 24.11.2008 08:47
     

    Tak jak dopadl dortik? tesim se na fotecku!!!! smiling smiley

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 24.11.2008 21:31
     
    imgp2415.jpg
    Další fotografie:

    Ahoj,

     

    dort byl, i s krtkem. Akorat nakonec kupovaný sad smiley

    Trochu jsem se zalekl mého pokusu, že by to nemuselo dobře chutnat, a nechtěl jsem tím kazit narozeniny.. Tak snad příště..

    (ona stejně Eliška ani tak neocenila vzhled, jako že byl mooooc dobrý smiling smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 24.11.2008 21:58
     

    To už nám kočička zase vyrostla thumbs downTo nevadí, že byl dort kupovaný, tvoje snaha se fakt cení flower smiley A jednou to Elišce budeš vyprávět, jak ses jí patlal s dortem. grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 24.11.2008 22:08
     

    Krtek je k sežrání a Eliška též. Škoda, žes to vzdal, moh si mít co vyprávět vnoučatům. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 24.11.2008 23:08
     

    Díky za fotky! Oslavenkyně krásná, dort taky.thumbs down A taky se mi moc líbí ten malý stoleček a židlička smiling smiley - kdepa ste na tom byli?winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 25.11.2008 01:10
     

    Koukám na tu dvouletou princeznu. To je krásná holčička. To, to letí.

    Anavi, myslím,že stoleček se židličkou jsou Ikea, ale můžu se ti zeptat, Naši to taky kupovali k Šimonovým narozeninám.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Dort pro Elišku

    Datum: 25.11.2008 06:23
     

    Eliška je kouzelná, jen to strašně rychle utíká.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.