sobota 27. dubna, 09:56 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status:

Dieta při onemocnění jater

Datum: 24.07.2008 20:38
 

Nastala situace, kdy se mé vaření musí "omezit" na dietní jídla, vhodná při onemocnění jater.

 

Máte někdo podobné zkušenosti? A hlavně "vyhovující" recepty? Koupila jsem si sice knížku - je tam i dost receptů, ale obávám se, že na dlouhou dobu s nimi nevystačím...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 27.02.2009 09:39
     

    Hlavně ten okurek. nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta při onemocnění jater

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 08:57
     

    No okurek se teda u nás říká běžně.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 09:38
     

    Laduš, u vás doma nebo u vás v kraji? U nás doma taky občas zazní, přítelka mladšího kluka je rodilá Brňanda, a já mám okurek prostě spojený s Moravou. smiling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 11:07
     

    Doma v rodině...právě to pochází od toho Brna.. winking smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 11:34
     

    Já si pamatuju, že když jsem měla asi před 45 lety žloutenku, že mi mamča pořád vařila králíka a jedla jsem spoustu meruňkových kompotů - ty já teda už teď vůbec nemusím.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 11:44
     

    Andoro, taky? já taky a byla to pěkně hnusná dieta a hlavně hodně dlouhá. Tenkrát jsem směla i šunku (později) a debreccínku, ale oni to tolik nesolili, jako dnes. Bylo to vyloženě dietní, dnes už určitě ne. Směla jsem lipo energit, protože to byl hroznový cukr a jinak 5dkg másla denně (na všechno) jiný tuk ne, takže vše na vodě. Blee

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 11:47
     

    Lado, že jsem si to nemyslela. winking smiley

     

    Tahle dieta má pět N - netučné, nekořeněné, nenadýmavé, nedráždivé, nealkoholické.... Mám s ní bohaté zkušenosti. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 28.02.2009 13:06
     

    Otajdo, tak u nás asi taky frčí víc "okurek".eye rolling smiley winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Granvin

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 24.03.2010 23:58
     

    Článek o jarní jaterní očistě

    [salvare.cz]

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 05.04.2010 10:44
     

    S nějakou dietou nemám zatím( bohudíky) žádné zkušenosti. Jenom vím, že tchyně kdysi dávno dělala pro děcka se žloutenkou i řízky. Udělala klasicky v trojobale a na suché teflonové pánvi je opekla. Potom zabalila do alobalu, přidala máslo a dala tyto řízky dopíct do trouby. Říkala, že to tak jde, protože se nesmaží. thumbs down

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 05.04.2010 11:46
     
    Arturko - ja uz roky trochu podobne pripravujem rozne rezne ( z bravcoveho i hydinoveho masa) - sice nie az tak dietne...ale relativne fakt nie su pripravne na prepalenom tuku...hihi a hlavne sa pri tom mnozstve, co zvycajne robievam, tolko nenastojim pri sporaku...
    Obalene rezne necham na oleji vyprazat len dokial neziskaju svetlu korku (par minut z oboch stran) a potom rezne postupne kladiem sikmo postojacky do velkeho liatinoveho pekaca vylozeneho papierom...a potom ked uz su tam vsetky,priklopim poklickou a strcim do truby a pomaly necham "dusit" az su uplne makke...
    Sice nemaju tu chrumkavu vypecenu korcicku ( ktora sa na moj zlcnik aj tak nehodi), ale chutove je to to iste...a hlavnme maso je ovela lepsie - lebo je stavnate a makke..
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 05.04.2010 12:06
     

    Keria taky tak podobně dělám šnícle. Usmažím jen do růžova a pak vložím do kastrolka na napařovač a dopeču v troubě. Jsou růžovoučké a my máme rádi, když jsou takové vlhkémls smiley . Nelíbí se mě tmavé, mastné, škrabavé a tvrdé. Moje matka usmažila( teda připálila) řízky pak je nechávala stát v tom oleji. Děs!thumbs up thumbs up angry smiley Kdoví, kde k tomu přišla.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 05.04.2010 12:17
     
    Este som zabudla uviest, ze takto robievam rezne castejsie v cesticku..
    ----------------------------------
    Arturko, skus to niekedy s tym papierom na pecenie...davam tam tiez malinko vody- ale len fak len tak stamprlik....a korka sa postupne dopece pekne do zlatova a nie je zase az tak makka ako ked sa to robi na pare( aj to som kedysi skusala)..,
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 05.04.2010 12:26
     

    Příště zkusímthumbs down . Pokud nezapomenu. U nás se klasický řízky moc často nedělajísmoking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta při onemocnění jater

    Datum: 01.05.2010 08:16
     

    [www.celostnimedicina.cz]

     

    Tak jsem se dneska dočetla, že každý, komu se na rukou začnou objevovat stařecké skvrny, by měl začít s pitím čaje z ostropestřece. To abych se brzo vydala na nákupy winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.