pondělí 20. května, 15:58 Svátek má Zbyšek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keře a keříky

Datum: 27.01.2007 12:42
 
Právě jsem pročetla nového Zahrádkáře a je tam článek o zahradě brzy zjara. Takže mám zas co shánět, protože já ještě nemám kalinu (trestuhodné) a vilín. Také mne v tom článku zaujal keř Lískovníček. Prý ještě není v zahradách moc rozšířený. Máte ho někdo? Moc se mi líbí a určitě ho budu shánět.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 09:15
     

    Kaaj, jsi moci hodná.Dík. Po úmrtí svíd uvažuju co tam. Jaks teď napsala, neváhala jsem a koukla na internet. Objevila jsem v docela větším provedení a ne za úplně hříšný peníze v zahradnictví Aronie. Od myšlenky nemám daleko k činům grinning smiley, co se týče kytek, je objednano i potvrzeno. Tak snad dojde správný kultivar.Na Aronii je celkem spolehnutí nebo aspoň bylo.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Keře a keříky

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 10:09
     

    co si vzpomínám - ,měl ten jasmín i Pepíček -- nevím příjmení .. ale kdoví jestli ještě má ??

    edit - tak jsem ráda, že j. mají v Aronii thumbs downopravdu je úžasný thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (06.06.2023 10:28)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 06.06.2023 17:50
     

    Zimní ztráty na zahradě budou asi způsobeny tím, že bylo pořád teplo, rostliny nebyly ve vegetačním klidu a náhlý příchod normálního zimního počasí je zahubil. Úvaha na předchozí stránce, že už je to dlouho, se mi nezdá, to bude poslední zima.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.06.2023 08:09
     

    Poslední zima nebyla určitě příznivá. Dobře je to vidět na hortenziích.Myslím macrophylly. Tak zdevastovaný dlouho nebyly.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 07.06.2023 14:43
     

    Regi,makropyly mám taky nic moc.A rododendrony mě taky míň kvetou.Některý ty šištičky,co z nich jsou květy mají takový jakoby zakrnělý.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 08:05
     

    Hlásím, že téměř obratem dorazil objednaný pustoryl. Má dokonce několik poupátek, tak snad budu moct hned zkontrolovat, že to není záměna.

    Bosk, některé rhododendrony ty jakoby přischlé šišky měly taky.Teď už se srovnaly a listy dorůstají normálně.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 15:45
     

    Aby ses neradovala předčasně, my si tenhle pustoryl jednou objednaly hromadně a všem došla pláňata za slušný peníz. Byly to takové chudinky, že mi ani nepřežil zimu. Kdopak je tu ještě z napálených?

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 17:15
     

    Jajo, to nikdy nemůže člověk vyloučit. Rostlina přišla docela velká ve třílitrovém květníku. Výborně zakořeněná. Tam nebezpečí nevidím. A potěšila mě ta poupata. Ty vykvetou a budu vědět hned. Případně budu okamžitě reklamovat.

    Budu informovat, samozřejmě.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 19:13
     

    Regi to je jen povzdech už je to asi 10 let možná víc dozadu, co jsme se napálili. Viděli jsme tu krásu u Kaji a chtěly se opičit:-)

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 21:40
     

    Jajo, mě tak taky uchvátil. Já už tu jeden po původních majitelích mám. Obří keř.Nacpaný v rohu, kde by snad ani nic jinýho nerostlo. Za poslední roky jsme ho řezali jak žito. Stále krásně kvete ale ta vůně to není. Je to ještě jeden z mála keřů, který nemá nějaké specifické škůdce a dost vydrží.

    A takových záměn jsem už zažila, asi jako většina milovnic tady.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 22:20
     

    Měla jsem ho taky. Už není. Moc mi nešel, záměna nebyla. Chlřadnul, až po zimě neobrazil, nevím proč, jestli chce víc vody.. . Viděla jsem kvetoucí pěkný u Lukáše, paráda. Ať se mu u tebe daří.

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 08.06.2023 23:20
     

    Aleno, grinning smiley tos mi zasadila ránu. Brala jsem ho jako celkem jistotu. Ve srovnání se svídami je cena nepatrná, i když jsem volila radši větší rostlinu, tak uvidíme. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2023 10:58
     

    Mám pustoryl krásný, se žlutými listy, takže na jaře úplně svítí v záhoně, ale musím ho hodně krotit, tak skoro nikdy nemá šanci vykvést... confused smiley, to je to riziko malého prostoru.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2023 17:06
     
    img_20230608_145121.jpg

    Trojpuk.....letos kvete nádherně

     
  • Status: expert

    Re: Keře a keříky

    Datum: 09.06.2023 20:58
     
    img_20230609_160155.jpg
    Další fotografie:

    Moje kaliny, rodghersie a ostatní keře

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.