úterý 30. dubna, 21:57 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

Datum: 01.08.2017 08:46
 

Já jsem dnes zastínila letos přesazené a zasazené kytí starými slunečníky a i netkankou, téměř stejně, jako před mrazíky, protože to, čím nás pro dnešek straší, je děsivé pro naše běžné klimatické podmínky. Když má být ve stínu kole osmatřiceti, na slunci bude přes padesát. Závěsy jsou ve stínu meruňky, hosty u terasy jsou buď pod slunečníkem s ostatními hrnkovkami a co se nevešlo, tam je netkanka (bílá). Zahrada je nepěkná, ale kvůli jednomu dni nechci o vše přijít. Až začne stínit dům, přehodím netkanku do předzahrádky, na hortenzie

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 3 z 8
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 09:40
     

    dneska poslal Starkl katalog .- má tam dvě nové růže ,taky zajímavé hortenzie, už i cibuloviny . ale nijak po nich netoužím . STOP stav spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (07.08.2017 10:04)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 09:48
     

    Já už netoužím po jediné kytce, růže letos totálně propadly, ty které odejdou už nahrazovat nebudu, keře šíleně rychle stárnou, zřejmě je třeba je rok co dva vzít dohola. Potěšily mě denivky a keře, ale nic nového pořizovat nebudu. Trsy trvalek co mám mohutní a slabší jedinci budou brzo vytlačeni. Jediné co si pořídím, nějaké další narcisy, to jaro je nejpěknější, pak už je zahrada suchá.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 10:08
     

    abych pravdu řekla, nedělám nic a čekám na to ochlazení. Pak zas začnu trochu fungovat.

    jajo, to máš pravdu, pohled na skomírající zahradu je smutnej sad smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 10:27
     

    je to tak - taky nemám do ničeho náladu . sucho , hlína jak beton , část růží flekatá a něco i bez listí . stříkat se mi nechce, ale budu muset , abych je příští rok měla trochu slušné . napadené jabloně - padá z nich žluté flekaté listí . ještě že mají letos pauzu a neplodí . ty by taky chtěly Dithane. .

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 12:56
     
    dsc08189.jpg
    Další fotografie:

    tak já jsem byl teď pofotit tu naší zahrádku - všechno je skvěle narostlé a už ted si říkám to zas bude stříháního

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LukasK (07.08.2017 12:57)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 12:58
     

    nooooo....máš to tam krásný thumbs down Tam musí být krásný klid thumbs down

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:15
     



    kaaj napsal(a):

    dneska poslal Starkl katalog .- má tam dvě nové růže ,taky zajímavé hortenzie, už i cibuloviny . ale nijak po nich netoužím . STOP stav spinning smiley sticking its tongue out

    no já objednal Red Lady Ruffes a Pink Lady Ruffles

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:16
     

    irisko děkuji , máme tu naprostý klid a za to jsem vděčný

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:25
     

    právě ty Ruflesky jsem myslela.. jsou zajímavé , ale já už rozhodně nic.. nono smiley winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:29
     

    Irisko, Lukášovu zahradu jsem viděla na vlastní oči, když měl den otevřených dveří. Je to růžová oáza. Málokdy jsem něco podobného viděla. Jednak má podmínky a hlavně růže jsou jeho koníčkem. spíš koněm ,má zahradnické oko a spustu znalostí, které využívá hlavně praktickým způsobem.. Je vybudováno stylem cestiček, které člověka táhnou dál a dál. Trvalky a letničky tam bují jako v Anglii.

    Už v červnu to vypadalo na fůru stříhání. Zdá se, že ještě přibylo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:38
     
    img_7524.jpg

    Dnes lenoším, i když je skvělé počasí na práci. Prostě se mi nechce. Ale rybičky na jaře nelenošily a mám v rybníčku milión potěru. grinning smiley Jestli ho na podzim odlovíme, jsem zvědavá, kde je všechny ubytujeme eye popping smiley confused smiley V rybníčku zůstat nemůžou, není dost hluboký

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 13:55
     

    Tupě čumím a nic se mi nechce. Už dva měsíce mně zlobí pata. Bolí to jako čert, takže na nějaké velké šmajdání po zahradě to moc není.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 14:23
     

    Vlad´ko, fakt se nemá cenu s tímhle trápit . nepřejde to samo . zajdi na ortopedii - ozářka rengenem pomohla . mám klid už asi deset roků . bylo to párkrát po 5 minutách -

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 14:24
     

    Lukáši, to je provokace smoking smiley .

    Taky mám trávník zelený winking smiley , tráva během toho sucha vychcípala, po deštích se splašila mochna a pampelišky - hezky zeleno thumbs up . Budu to muset opravdu celé zrušit a zasít znovu ( ona se tam stejně propadla zemasi o 10cm, jsou tam ďolíky ( zdá se, že to dělají mravenci angry smiley ), musím to stejně dorovnat, tak to půjde komplet eye rolling smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Zahradní nadšenci co děláte v srpnu?

    Datum: 07.08.2017 14:55
     

    Lukasi, jednu mám, dokonce dřív než ty, a to je co říct. grinning smiley Náhodou koupená ve slevě na podzim. I kvetla. Vypadají docela zajímavě, máš místo, rozšiř sbírku. Stále je ještě v kontejnerku, všechny, co mám připravené jsem odstěhovala do polostínu, jak začala vedra. Včera jsem kontrolovala. Na některých je skvrnitost. Tahle ji zrovna nemá. Výborně vypadá i soused Gusta.Taky zasazené Erfurťanky neboli Lovely Meilland docela jedou.

    A snad nejvíc mě překvapily růže dodané od Maďarů. Fotila jsem a dávala, dorazily chudinky, divný substrát, celé šedé od postřiku, tenoučké. Je pravda, že skoro všechny měly květ. Žádná záměna. Byla mezi nimi i Gruss an Teplitz. Teď bych je nepoznala. Rostou jak divé.

    Vladko, jak píše Kaaj. Zajdi s tím. Mnohdy není odstranění bolestí obtížné.

    LukasK napsal(a):



    kaaj napsal(a):

    dneska poslal Starkl katalog .- má tam dvě nové růže ,taky zajímavé hortenzie, už i cibuloviny . ale nijak po nich netoužím . STOP stav spinning smiley sticking its tongue out

    no já objednal Red Lady Ruffes a Pink Lady Ruffles

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (07.08.2017 15:00)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.