pondělí 29. dubna, 05:45 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kvete vám něco v říjnu?

Datum: 07.10.2009 16:44
 

Tak na požádání zakládám winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 19
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 30.10.2009 14:02
     

    to potěší thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 30.10.2009 16:19
     
    Anavi napsal(a):

    gabco, co millionky ? winking smiley Kvetou, kvetou? smiling smiley


    Co myslíš?smoking smiley

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 30.10.2009 18:14
     

    tu kvetoucí parádu

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 31.10.2009 11:22
     
    chr.jpg
    Další fotografie:

    Listopadky od Aniny teprve rozkvétají... winking smiley A ostrožka se nějak opozdila.

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 00:01
     

    Moni a mně je zničil sníh sad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 08:37
     

    Daso...co...listopadky? eye popping smiley To jde?

    Začínají se mi líbit. Vím, že se o nich říká hřbitovní kytka...ale ty trsy různých barev teď v zahradách.... thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 08:59
     

    mě se nedaří je pěstovat....asi jsem vždy měla blbý odrůdy. Vytahnou a pak se mi nelíbí ty suchý spodky. A i když jsem je zastřihla brzo, nic pořádnýho z nich nebylo. Ale zkouším znova....jsem nezmargrinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 09:38
     
    Irisko - na tie vyholene spodky chryzantem je jednoduchy sposob winking smiley - zamaskovat - zasadit pred ne nieco ine - nizsie...a nechat vyniknut to kvitnuce.
    Tento problem co mavaju chryzantemy, maju aj astry a vysoke floxy eye rolling smiley...Hm, casto je pricinou nejake hubove ochorenie ( napr. u astier a floxoch mavam padli zapricinene zvycajne prilisnym letnym suchom - dost malo polievam eye rolling smiley)...Preto uz par rokov praktikujem u tychto trsoch od jari pravidelne postreky fungicidmi - prvy asi ked maju cca 15cm...a potom cca v 3 tyzdnovych intervaloch az do augusta - potom uz zvycajne na to zabudnem....HM - pokial fakt pravidelne striekam a trsy (chryzantem a astier aj zastipujem, winking smileyalebo obcas zastrihavam) vydrzia byt velmi dlho pekne a zdrave a teda aj pekne a bohate kvitnu...
    Este k chryzantemam - dost casto tu opakujem, ze je dobre na jar trs rozobrat a znovu zasadit ( naucila ma to suseda, ktorej babicka vraj bola siroko-daleko vyhlasena pestovatelka chryzantem), v opacnom pripade po nejakej dobe zvykne casto postupne chradnut, az celkom zahynie...
    A pekny kompaktny kopulovity tvar sa da dosiahnut za podmienok, ze rastlina ma okolo seba dostatocne velky volny priestor a pravidelne sa vyhonky zastipuju - v opacnom pripade sa vytahuju automaticky do vysky....
    -----------------------
    ( hm...a mne dokvitli georginie sad smiley - tuto noc ich uz aj u mna spalil mraz - tak ich dnes uz vyberiem..)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 15:02
     
    004.jpg
    Další fotografie:

    Keria......astry nepěstuju vůbec, jelikož mi skoro všechny zčernají...už se s nima nenervuju. Ty kateřinky zkusím znova, ale nevěřím, že se mi to povede. Nevím jak zaštipovat správně, abych nezlikvidovala kvetení. Ale zkusím toflower smiley winking smiley A jinak jsem právě vyfotila co mi tam ještě kvete. A to už je 1.11.winking smiley

    poblázněný petrklíče

    tařička

    rudbekie

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 16:09
     

    Juch!...smiling smiley ...objavila som na zahone dalsiu chryzantemu - puciky zatial vyzeraju celkom ako moja vytuzena bordova farbasmoking smiley !!!...

    Nedivte sa, ze ani neviem co mam v zahrade, ale bezne sa mi stava, ze obcas niekde nieco pichnem...a potom zabudnem co to tam mam - v horsom pripade, ze tam aj vobec nieco mam...a tak obcas trsy putuju po zahrade - v horsom pripade na kompost ..A obcas sa aj stane, ze v tom roku rastlinka ani nema sancu zakvitnut...a duplom stratim prehlad!

    Tato chryzantema - to si pamatam - sa stala hned z jara obetou slimakov( spolu s niekolkymi strackami) a ostal len taky maly kusok s jednym listockom, preto mala co dobiehat a zatial nerozkvitla (pri tych sucasnych mrazikoch aki ani moc nestihne).

    Prepodkladam, ze toto je jeden z tych pokusov, ked obcas pri "dusickovych" chryzantmach pichnem nejaku odlomenu vetvicku do kvetinaca napr. k oleandrom...a ked prezije prezimovanie v garazi - na jar potom vysadim.....takto sa mi podarilo namnozit uz niekolko trsikov....kludne to moze byt aj predvlanajsi pokus..

    ----------------------

    Irisko...ja viem, ze je to ostara to sriekanie....ale ked si jesen úrave ani bez tychto druhov v zahrade neviem predstavit!....lebo su to krasne bohate kvitnuce trsy - a hlavne dlho - niekedy som mala kvety este aj na vianoce, ked neboli prilis silne mrazy.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 17:41
     

    ... no tak u nás už dokvetlo, včera sluníčko ale kosa - stačila jsem zasázet ty Basíkovy cibule a dneska jinovatka celý den. je po parádě...sad smiley

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 17:46
     
    img_7744.jpg

    .. ale v podstatě jakoby "kvetlo"winking smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.11.2009 23:35
     

    Moni ano, měla jsem krásný keře a ten sníh to slehl k zemi . thumbs up sad smiley

     
  • Status:

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.10.2010 06:24
     
    p1050688.jpg
    Další fotografie:

    Hup s tím nahoru. Pro začátek tohle, kveteního valem ubývá, jak se ochlazuje.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Kvete vám něco v říjnu?

    Datum: 01.10.2010 06:39
     

    Pospíšku - super. Na 3. fotce je kuklík? Mě taky kvete - včera jsem ho nafotila a taky kvete ještě kakost.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.