sobota 27. dubna, 18:48 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Yucca filamentosa

Datum: 26.06.2007 10:30
 

Moc se mi líbí juky a zajímalo by mě, za jak dlouho třeba začnou po vysázení kvést - za rok, za dva, za deset???

Přečetla jsem si i to, že po vykvetení vlastně původní rostlina odumírá a tvoří se nové trsy... jak to je?

[www.zahrada.cz]=

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 4 z 6
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 02.07.2008 12:54
     

    Agave (Agáve)

    Agáve je americká polopouštní rostlina s domovem v Mexiku a má tedy velice ráda přímé intenzivní světlo a pouze nepatrnou zálivku, kterou v zimně zcela vypusťte. Dle konkrétního druhu dorůstá rozměrů od 0,5m - 8m. Kvete jednou za život na vysoké stopce (3 - 8m) zvonovým bílým květem. Listy dosahují délky 90 - 120 cm. Existují ale i menší druhy s cca 15 cm listy (Agave Victoriae-Reginae s trojbokými listy). Nejčastějším druhem je Agave Americana. Agave Americana Marginata má zelené listy se žlutým okrajem a Agave Americana Mediopicta má krémové listy se zeleným okrajem. U mnoha druhý platí pravidlo, že po odkvětu odumírají.

    Množí se odnožemi vyrůstajícími po straně mateřské rostliny. Přesazujte do zeminy obsahující 2 díly písku a 1 díl rašeliny.

    Z Agáve se také vyrábí známá kořalka Tequila. Často ji vidíme u vchodových dveří.

     

     

     

    Tak už vím, do jaké zeminy přesadit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Yucca filamentosa

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 02.07.2008 16:37
     

    Mona,myslíš tu kořalku?já viděla u vchodových dveří vždycky jen rohožku.grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 02.07.2008 16:42
     

    lostris...ještě pár dužnatých listů...a u našich dveří bude ta kořka. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 02.07.2008 18:05
     
    p6260029.jpg

    Juku som dostala uz velmi davno od kamosky - dost sa chudinka natrpila, kym som jej nasla dobre miesto - teraz sa jej dari - az moc ..a prave tam sa mi nehodi, aby to bol velmi velky trs, preto som ju na jar pracne o 2/3 zredukovala..ale uz je dookola zase plno malych vyhonkovsad smiley ..

    S tym odumieranim trsu po odkvitnuti je to pravda, da sa tomu predist ak odrezete hned po odkvitnuti ten vyhon s kvetmi, ale aj tak ten stary trs nie je uz potom moc vzhladny - vo velkej skupine sa to este strati..)..krajsie su mladsie trsy, ktore maju zdravsie listy.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 06.07.2008 16:23
     

    Se omlouvám, že ji cpu mezi yuccy... grinning smiley Včera jsme ji přesazovali. eye rolling smiley

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 06.07.2008 18:43
     

    Mono, ty máš krásný clematis, jůůůů. A agave to v novém květníku sluší.thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 06.07.2008 19:03
     

    janinko...no jo...ten clematis je nádherný. Zůstal tu po předchozích majitelích. Muž mu udělal takovou podporu...ale on ji hravě přelezl. Takže asi bude zvětšovat a já případně dodám z druhé strany bráchu. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 06.07.2008 20:07
     

    agave thumbs down Nemělas v tom místě kany?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 06.07.2008 20:10
     

    Anavi...ta agáve je přesně mezi nimi. winking smiley Máš teda pamatováka... thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 24.08.2008 14:29
     
    p1000651.jpg

    Děvčata, mně se zbláznila yucca nebo je to normální teď na konci léta?

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 24.08.2008 14:30
     

    janinko...no yucca se ti nějak opozdila, ale koukám na tu krásně rozrostlou vajgélii. thumbs down

     
  • Autor: janinka
    Status: začátečník

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 24.08.2008 14:40
     
    p1000635.jpg

    Moni, já vajgelii po prvním kvetení ostříhala, no skoro na ježka, teď vyhnala nové větvě, už jsou vyšší než plot a znovu začala na těch nových výhonech kvést.thumbs down

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 24.08.2008 14:43
     

    janinko...ale to já taky. Jenže já kolem ní nasadila až moc letniček, které ji (tedy je...je jich víc) totálně zastínily a obrostly, takže teď sice kvetou podruhé, ale jsou to takový mrňata. eye rolling smiley Chybama se člověk učí, no. grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 24.08.2008 15:34
     

    není to sice juka,ale snad to neva.maličká,ale rosteflower smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca filamentosa

    Datum: 01.09.2008 16:31
     
    juka.jpg.jpg

    tak jsem si mákla,ale je přesazená.thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.