čtvrtek 2. května, 19:20 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: kočka

Kočičky

Datum: 03.01.2007 18:56
 
Stejně jako u pejsků....Všechno sem,ať je to pěkně pohromadě. Včetně fotek co jsou v galerii. Tam je totiž omezený počet a za nějakou dobu už by tam nemusely být a to je škoda....Díky

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 00:28
     

    Regino jak dlouho ty pipety maj účinkovat? A jak dlouho se nesmí olizovat?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kočičky

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 00:30
     
    Další fotografie:

    naše šelmy love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 01:03
     
    img_1409.jpg

    Missi, píšou o blechách 12 týdnů. Klíšťata nezmiňují. Jak mi to vykládal doktor, tak tři měsíce by měly stačit k tomu, aby bylo zachyceno i stadium dosud nenarozených blech. Pokud to bude fungovat déle, tablety déle fungují, tak to je už bonus. V letáku píší nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům, aby se olizovala. Dobu nesdělují, doktor říkal, že by mělo do zaschnutí. Samozřejmě jsem je bedlivě sledovala, abych případně zasáhla. Ač tam zmiňují, že bylo testováno i podáním vnitřním. Řekla bych, že jim tenhle preparát tolik nevadí na kožichu. Po aplikaci nemají tendenci se tam nějak škrábat, zkoušet ze sebe dostat. Jsou k tomu dost neteční. To u jiných není. Zkoušejí se mýt nebo nějak k místu aplikace dostat. Tentokrát nasraně odešli ven do zahrady. Lehli si do záhonů a koukali. Nemají asi rádi omezení při aplikaci, že je člověk přimáčkne a dostanou něco mokrého za krk. Skoro to nepáchne. Teď před chvílí už se vrátili na noc ze zahrady domů. Lehli si vedle sebe. Nic na sobě nečistili, neolizovali a spí.Třetí je solo na komodě. Většinou takhle spí. Dva dohromady a třetí zvlášť. Střídají to. Takže doufám, že komplikace žádné nenastanou a jsem zvědavá, jak bude fungovat.

    Jen by to nemuselo být tak drahé. Zatím jsme nevymysleli, jak zlevnit. Jsou tři druhy. Dostali prostřední do váhy 6kg. Pak je ještě do váhy 12 kg. Tam by možná šlo podělit, pokud je balení větší obsahem a není koncentrovanější. To jsme ještě s doktorem nezkoumali.

    Teď jsem ještě prostudovala víc leták. To pro kočky od šesti do 12 kg je dvojité množství. Tudíž by teoreticky šlo podělit při aplikaci. Cenu za velké balení neznám. Ale pokud mají stejnou strategii jako u psích tablet, tak cena nebude dvojnásobná ale dalo by se něco ušetřit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (25.04.2017 01:15)
     
  • Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 08:33
     



    kordula napsal(a):

    mám pro souseda něco na klíšťata , namíchané od vetky, byla to alchymie , důležitá je i váha zvířete.....zítra mu to dám a potom podám hlašení o účinku eye popping smiley

    Kordulko, to je zajímavá informace. S tím jsem se ještě nesetkala. A je to jen na klíšťata nebo i blechy.A na jak dlouho by to mělo být? Aplikuje se kam? Za krk?

    A ještě info o kocourech. Reakce žádná. Ráno se hrnuli ke snídani. Kožní reakci taky žádnou nevidím. To uvádějí, že místo může zčervenat. Tak teď už snad jen jak dlouho to vydrží.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (25.04.2017 08:37)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 08:40
     

    Missi, krásné kočky. Dobře sis vybrala smiling smiley thumbs down

    Co měly naše kočky včera pipetu (i na odčervení, což jsem potřebovala), tak po ní také nejdou ani Hollie, která mi kolikrát přijde, že je úzkostně čistotná (stále myje sebe, Dennyho, po Dennym zahrabávala hovínka... Teď už na jeho hovínka kašle, prý když je prase, ať si najde jinou krávu, co po něm bude uklízet grinning smiley )

    Navíc na kocourovi není nic vidět, jen Hollie má mastná záda, ale také to oba nechávají napokoji. Také jsem měla obavu, aby si navzájem po tom nešli.

    Teď jsem koukla na spot on Bravecto na velké kočky a je tam snad jen desetikoruna rozdíl (záleží, jak je hamižnej vet, podle mne) a když dávku rozdělíš, vyjde to nakonec na tříměsíční ochranu levněji, vezmeš-li v úvahu, že mědíční kůra jiným spotem vyjde cca 250 korun. Mělo by se ti to Missi vyplatit.

    Když si vzpomenu na Leonka, jak bez vyvádění spolkl odčervovací tabletku a nedělal z toho žádnou vědu love smiley love smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 08:49
     

    Drahus, taky už budem s doktorem příště chytřejší. Jen mám lichý počet. grinning smiley Ale i tak.

     

    S kocoury jsem měla vždycky problém s tabletami. Ale jak mi říkal doktor, je i spousta koček, které žvýkací tabletu samy snědí. To u nás nehrozí. Jsou tyhle zásahy na zvířatech vždycky nervy. eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 25.04.2017 16:22
     

    Já k ní jdeu 2. 5. s Terezou, tak se ji zeptám, je to nějaká namíchaná kombinace, doufám , že kocour nechcípne. Dělá s tím dost tajnosti, ale budu to dávat i našim kočkám, tak to bude v průkazu. Soused prospal 6 hodin v chatě , v teplíčku, tak to by mohlo stačit, uvidíme.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 16:26
     

    Máte někdo zkušenost s gelem EnteroZoo?

    Kocour má stále průjem. On na ně trpí, ale teď ho má už hodně dlouho. Je bohudík stále žravý a při chuti, ale doslova to z něj stříká sad smiley

    My z toho prostě nevyjdeme ani omylem angry smiley Koupila jsem dnes tento gel, píšou, že se používá při infekčních průjmech, otravách aj. Že na sebe naváže všechno špatné. Doufám, že bude účinější, než živočišné uhlí (za ty prachy) eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 16:58
     

    Vypadá to zajímavě. My uregulovali na jedné straně průjem a na druhé zácpu granulema RC Fibre response. Dáváme půl na půl s běžnými.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 17:03
     

    Drahuš, možná by stálo za to vyloučit megakolon. Kupodivu se u této diagnózy může objevit právě průjem. Blbý je, že se to dá léčit jen operativně, ale prognóza není zrovna příznivá.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 17:12
     

    Majko a jaké to vyšetření je?

    Mám dojem, že zase něco sežral, co nemá. Vykrádá mi kabelku, jak nedovřu do konce zip, umí otevřít angry smiley A taky dostali gourmet konzervičku a po ní to myslím začalo thumbs up

    Vím, že má to dráždivé střevo a hodně citlivou slinivku. Možná v tom gourmetu je víc tuku? Když dávám maso, tak jen libové, jinak raději ne a ty lidlovské kapsičky a obyčejné, kde fakt maso není grinning smiley

    Obě kočky o granule moc nestojí. Mistička jim vydrží týden, i víc sad smiley a to dostávají 3x denně každý ½ kapsičky, abych je donutila dlabat i granule, ale nějak jim pořád zbývají grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 18:27
     

    No u nás se to poznalo na rtg. Ale víme podle vyšetření trusu, že netráví tuky, proto je taková hubená. Ona je důkaz, že někdo i když žere jak mlejn, tak nepřibere ani deko.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 26.04.2017 18:37
     

    Jemu minule zjistili právě tu slinivku a ve stolici měl pár kocidií, ale prý nic závažného. Žere dobře, záda má hubená, ale žebra obalená, hůř hmatatelná, tak je asi taková figura, že mu jsou stále vidět kyčle. Má přes šest kilo, což je dost. Dobře čůrá, ale třeba dnes je ten průjem děsný sad smiley Normálně, když běžel na záchůdek, ukapával cestou sad smiley

    Už dostal druhou dávku toho nového gelu, ale zatím bez efektu sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 27.04.2017 08:40
     

    Večer dostal třetí dávku a ráno zase a zatím kadit nebyl. To jsem zvědavá, co z něj vypadne

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kočičky

    Datum: 27.04.2017 09:00
     
    p4271030.jpg
    Další fotografie:

    Tereze se vrací lesk do srsti, jinak nevidím žádné změny, mimo toho že přijde za mnou do postele, to je taková " stezka odvahy " do PO máme ATB a bereme nějakou hnědou meducíuu na posílení imunity, Kevin dozoruje

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.