čtvrtek 9. května, 13:38 Svátek má Ctibor
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Elelka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Dieta???

Datum: 10.02.2010 12:12
 

Mnoho zde na weeku založených vláken je na téma dělené stravy, občas z dlouhé chvíle nakukuji a vstávají mi vlasy hrůzou, co se tam vždy dočtu eye rolling smiley . Nechci se jim do těch debat míchat, tak zakládám nové vlákno o dietách všeobecně:

Jakákoliv dieta funguje vždy jen na principu snížení kalorického příjmu. To platí i pro dělenou stravu, která je založena na teorii údajně lepšího trávení a následného spalování oddělených složek potravy. Ať již rozdělujeme dny v týdnu na „kytičkové" a „zvířátkové", nebo dělíme v rámci jednoho dne a pokrmu, tělo při příjmu potravy vylučuje všechny enzymy - ty, co tráví bílkoviny, i ty, které tráví cukry. Tělo neodlišuje sacharidy a bílkoviny ve stravě. Také neexistují čistě sacharidové a bílkovinné potraviny. Přísně vzato, dělená strava vlastně neexistuje. Pečivo, těstoviny, rýže... obsahují i určité množství bílkovin. Zatím neexistuje jediný vědecky ověřený důkaz, že takto upravená strava se lépe tráví a vstřebává.

Přesto správně upravená a dodržovaná "dělená" dieta funguje a má výrazný vliv na úbytek hmotnosti a nedostavují se u ní žádné zažívací potíže.

Přínos této diety spíš spočívá v tom, že musíme přemýšlet o tom, co jíme (tím pádem se sní menší množství potravin, než bychom snědli normálně) a svůj jídelníček tak postupně výrazně „ozdravíme". Do jídelníčku se zařazuje hodně zeleniny, která kromě vlákniny neobsahuje prakticky téměř žádnou energii a přitom nás na poměrně dlouhou dobu zasytí. A právě tento efekt pak vede ke zhubnutí. Sníme tedy na objem stejně, ale do těla dodáme výrazně méně energie. Tělo hladoví bez pocitu hladu, a musí sáhnout do energetických rezerv.

Negativem této diety je to, že laiky vytvořené jídelníčky nedodávají organismu všechny potřebné živiny a minerály a bývají energeticky poměrně chudé, zato mají často vysokou kalorickou hodnotou.

Recepty na „dělenkách" a jejich jídelníčky - to jsou přímo kalorické bomby!!! eye popping smiley thumbs up

Negativem je také jako u většiny diet jo-jo efekt. Pokud od zavedeného jídelníčku upustíme, kilům se nevyhneme.

A malá kousavá poznámka nakonec - pokud bych někdy potřebovala hubnout, zvolím jinou dietu, pokud bych chtěla držet dělenou stravu, určitě ne podle paní L.K. (opět bez urážky, ale její způsob „stravování" mne nepřesvědčuje o tom, že ona je ta pravá, která by mi v tomto mohla udílet rady).

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 15
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 10:25
     

    Věro to zas až v příštím životě. Až se narodíš budeš hubená a budou tě nacpávat, abys nebyla. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Dieta???

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 11:30
     

    Takže všechno špatně a jsem v kolotoči. Ach jo, to jsem si nepomohla. Věragrinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 13:06
     

    To nejspíš ne. Jsme na tom podobně, mně se také v mládí smáli, že se mi dají přepočítat všechna žebra a dnes by to bylo obtížnější.

    A co dělají tvoje natlučené konce? Už je to lepší?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 14:04
     

    No já se na to.... zabte mě, ten rybí tuk mi jako jediné chutnal a těšila jsem se na něj. Nikdo mi neřek, že to bude mít za pár desítek let takové následky. Koho mám žalovat?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (24.02.2010 14:36)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 14:25
     

    Majko....grinning smiley thumbs down žalujgrinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 15:34
     

    Já když ho pozřela tak jsem dostala kousek čokolády a je teď mi jasné proč vypadám tak jak vypadám......

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 18:48
     
    winking smiley...pokusy mojej mamky dostat do mna rybi tuk koncili vzdy zvracanim...nas oboch, prva ja a potom nasledovala mamka!!!! winking smiley....
    Hihi...a tiez som sa aj bez neho dopracovala od toho vyhubnuteho vecne choreho drobca... az tam ....kde dnes som eye rolling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 18:53
     

    Mně rybí tuk taky nevadil. No já byla neduživé dítě a zatím jsem taková trochu neduživá pořád grinning smiley. Ale myslím, že v klimakteriu se to srovná a kilečka přibudou winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 18:56
     

    Když byly dceři dva roky, přišla k nám těhotná kamarádka, která měla těhotenskou neodolatelnou chuť na rybí tuk. Nosila ho v kabelce se lžičkou a když to na ní přišlo, ňamala si. grinning smiley Naše malá viděla, jak si teta pomlaskává a chtěla ochutnat. Dostala a hned jsem jí ho musela koupit. Celý rok ho vydržela konzumovat. grinning smiley Já byla šťastná, protože byla po těžkém zápalu plic s následky na srdíčku a byla hubeňoučká thumbs up Nevím, jsetli rybím tukem, ale vyhrabala se ze všeho velmi dobře, vrcholově sportovala a vše je O.K. love smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 18:57
     

    tak u mne se snažili o přesný opak... a taky neúspěšně... winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:05
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Asi na tom něco bude..rybí tuk mi nikdo nenutil..a tak teď můžu k obědu několik zákusků, čokolád atd.. Žádný kilo navíc..už dobrejch 30 let.. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:11
     

    lado, ale nebudeme je tím štvát, že ne??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Minule jsem v práci spráskla pizzu a pak kolega přitáhl z hospody borůvkové kynuté knedlíky, že prý si na mě vzpomněl, že je mám ráda. Tak já popadla umělohmotnou misku s těma knedlíkama a moje kolegyně, co pořád drží diety mi říká: Ty to jako jdeš jíst? Po tý pizze?

    A já: No tak pizza byla oběd, TOHLE je zákusek, já s tím nemám problém!

    Málem mě zabila! Ona je sice jako lunt, ale jen díky tomu, že obědvá třeba jen polívku... no to bych nevydr!!!! eye rolling smiley

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:12
     

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:17
     

    teeeeda Lado a Anavi... spousta vám určitě závidí... taky znám jednoho s příšernými stravovacími návyky (no možná spíš zlozvyky) grinning smiley grinning smiley grinning smiley co mě občas vytáčí, když vyrazí do sekáče a objeví spoustu fajnových věciček... páč v tý velikosti, co potřebuje, jsou věci odkládány nepoužité proto, že se do nich původní majitel nezhubnul tak, jak si myslel, že se mu to povede, když si je kupovat...winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Dieta???

    Datum: 24.02.2010 19:27
     


    Vladana napsal(a):

    Tak já se také přidám stou reklamou při hubnutí pomáhá Emulips více na [www.okg-fit.cz] ale ja to jen taková berlička samozřejmě nejlepší dieta je nežrat a ...smiling smiley smiling smiley

    .... hodně souložit smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.