sobota 27. dubna, 22:25 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Angrešt

Datum: 28.06.2007 09:10
 

Dva dotazy v jednom:

1. mám na angreštu asi to padlí. Na plodech (tedy ne na všech) mám hnědé skvrny. Je to ono? Co proti tomu dělat?

2. Z druhého (zdravého) stromku jsem obrala dost plodů...co s nimi? Kompot? Džem? Poraďte.

Děkuji.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 01:06
     
    Koupila jsem si na podzim Invictu a je taky chlupatá grinning smiley, ale i tak je dobrá thumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Angrešt

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 08:14
     

    drahus...a nepoprská to tu mikrovlnku, když to není přikryté??eye popping smiley

    Květo...díky. Budu se snažit zachránit ten starý keř, přesto jsem si ty názvy od tebe připsala na seznam toho, co chi (je už podezřele dlouhý).grinning smiley

    vimrová...Invictu jsem si podtrhla...není nad osobní zkušenost.winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 08:36
     
    V hluboké míse není problém. Hodně to páří, jak se odpařuje voda, takže když je hotovo, stejně musím mikrovlnku vytřít od sražené vody, tak se vytře vše. není to naschlé ani napálené, ptorože tomu zabrání ta vysrážená voda. Takže jen hadřík a vytřít. Žádné drbání. Je to v podstatě stejné, jako když v ní vařím rýži (už jí jinak nevařím). Odpařená voda se vysráží do kapiček a ty se musí zpětně vytřít. Toť vše winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 09:52
     
    drahus...jo a tu hmotu tedy potom rovnou do skleniček a ještě zavařit?
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 11:53
     

    Mono, z toho, co jsem se dočetla ( fakt nemám ), je dost chválena Prima + ty dva zbývající čeští novošlechtěnci.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 30.06.2007 12:05
     
    Květo...dík. Na podzim asi alespoň dva keříky koupím.winking smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 01.07.2007 18:54
     
    Mono, my všechno ovoce dáváme po půl kile v mikrotenových sáčcích do mražáku (máme vleký pulťák) a potom, když je chuť, udělá Jenda marmeládu z "pytlíku" a máme jí v lednici. Jinak tvrdí, že stačí naplnit sklenky a otočit dnem vzhůru do vychladnutí. ale asi bych tomu moc nevěřila. Tak to je blbý, vid? Podle mě, by to chtělo alepoň patnáct minut při osmdesáti stupních zavařit. Ale jestli máš mrazák, můžeš třebba na nějakou dobu angrešt uskladnit a až nebude taková zavařovací mánie a bude víc klidu, tak marmeládu udělat?
     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Angrešt

    Datum: 04.07.2007 09:27
     

    Mono, marmeláda, která se vaří, jako je tento recept v mikrovlnce tak opravdu stačí nalít do propařených skleniček, pod víčko dát igeli a otočit. My tak děláme všechny a nic se nekazí.

     

    Květo zeptám se tě na rybíz, asi nemá cenu zakládat novou diskusi.

    Chtěla bych nakoupit černý, ale někde jsem četla, že není samosprašný. Je nebo není př. jaké odrůdy se společně dobře opylí. Mám maličkej keřík bílého rybízu a ten letos zaplodil dobře.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 04.07.2007 09:42
     

    drahus...všechno je jinak...stačilo se to sníst jen tak. Přijela máma, stoupla ke stromku...a jela!!grinning smiley Ale příští rok to zkusím.

    Helo..díky. Já třeba rybíz už nezavařiju...taky jen otočím vzhůru. Ale tady jsem si nebyla jistá.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 04.07.2007 19:16
     

    HeloF, černého rybízu je dobré mít min. dva keříky ( právě kvůli opylení ).

    Mám na zahr. černý rybíz cca 30letý, proto jsem se o nové odrůdy nikdy nezajímala.

    Dám ti sem alespoň odkaz.

    [www.zahradaweb.cz]

    Vybírala bych odrůdu nenáchylnou k houb. chorobám a americkému padlí. Mně moji staruchu am. padlí nepostihuje, ale sousedka koupila právě agrešt + stromkový černý rybíz, zasadila je vedle sebe. Měla am. padlí na obou. sad smiley

     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Angrešt

    Datum: 06.07.2007 20:38
     

    Kveto, dík za odkaz, prostuduji. Naši mají 4 keře černého rybízu a sezbírají každý rok jednu mističku. Ostatní rybíz červený a bílý rodí dobře.

    Jaké máte kdo zkušenosti s jostou? Stačí jeden keř? Naši ho prý měli a vůbec neplodil, tak ho vykopali.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Angrešt

    Datum: 06.07.2007 23:09
     
    Helof, josty potřebuješ také dva kusy. Plodí mi spolehlivě. Ale to černý rybíz téžeye rolling smiley .
     
  • Autor: suma
    Status: nováček

    Re: Angrešt

    Datum: 07.07.2007 20:53
     

    Asi před dvěma roky byla v Receptáři rada "jak na americké padlí na angreštu". Tady je: provádí se 3 postřiky směsí 0,5 % sulikolu + 0,5% kuprikolu, a to v termínech:

    první lístky, první plody a nakonec asi 3 týdny před sklizní. Padlí prý nezná a angreštu má plno. Asi to bude stát za vyzkoušení.

     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Angrešt

    Datum: 07.07.2007 21:13
     

    Květo, naši měli jen jeden keřík josty, tak proto jim asi neplodila. A jost je také víc odrůd??? A je to chutné? Já jsem to nikdy nejedla.

    Ted odkaz na rybízy je supr a vůbec jsem na tom webu našla víc pro mě zajímavých informací. (višně, meruňky) Plánuju velký nákupy jedlých rostlin a o těch se shání informace snad hůř než o okrasných rostlinách.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Angrešt

    Datum: 08.07.2007 08:40
     

    suma...díky.

    Květo, Helo...dostala jsem dva keříky josty. Nemám ponětí, jak to vypadá a chutná. Nemáte některá foto?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.