pondělí 29. dubna, 00:41 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: zuziberka
Status:
zuzibercinystra..
Klikni pro filtrování
Tagy: fialky

Africké fialky a jejich příbuzní 6

Datum: 17.10.2010 19:46
 

ZAKLÁDÁM NOVOU DISKUSI číslo 6 PRO MILOVNÍKY AFRICKÝCH FIALEK A JINÝCH PODPĚTOVITÝCH. TJ, CHIRITÁCH, STREPTOCARPECH, AESCHYNANTECH, NEMATANTHECH, EPISCIÍCH, KOHLÉRIÍCH...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 14
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 21.04.2011 17:24
     

    Leontýnko, je hezká thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

     
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 21.04.2011 17:26
     

    pěkná thumbs down thumbs down

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 21.04.2011 20:51
     
    cimg1326.jpg

    nekytičkově všem přeji hezké Velikonoce flower smiley

     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 23.04.2011 19:59
     
    fialka_22apr2011.jpg

    Přeji všem krásné velikonoční svátky!!!!

    Prosím ještě o radu. Přikládám foto mimi fialky z podzimního množení. Většinou mi rostou krásně, ale několik z nich takto podivně nahuštěně. Mají drobné lístky, ale příliš mnoho. Co dělám špatně????

    Mají stejnou péči a jsou stejného druhu jako ostatní, jsou umístěné i přímo vedle nich, takže nevím, v čem je chyba???

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 23.04.2011 20:53
     

    Leontýnko, ony mají i různé fialky různé nároky na světlo. Zkus ji dát někam dál od světla a zkontroluj, jestli náhodou nemá víc vrcholů, jestli se nesnaží odnožovat. Ale určitě dál od světla, aby trochu protáhla řapíky

     
  • Autor: monika
    Status:

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 08:08
     

    DOBRÉ RÁNO flower smiley 

    ŘEKLA BYCH TOTÉŽ. JINAK VYPADÁ NPROSTO ZDRAVĚ.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 08:53
     

    Anicka: máš nádherné kousky thumbs down, ale ta čistě bílá mě vzala za srdce love smileynejvíc!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2011 08:58)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 08:55
     

    Když už se tu radí... Jak jste mě tady nakazily smiling smiley, tak jsem oškubala kolegyni několik fialek a namnožila si z lístků. Jedna je s takovými kudrnatými listy, rozrůstá se nádherně, ale oproti ostatním fialkám nejsou ty listy přisedlé k sobě, ale mají dlouhé stonky! Přitom jsou vedle ostatních, které rostou v tom "houfu", jen tato (která je paradoxně světlu vlastně nejblíž) se táhne do výšky. Může to být druhem? Nemůžu poskytnout foto, vždycky do práce zapomenu foťák...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 08:58
     
    monika napsal(a):

    já zmadila filaky, že jim zbylo pár listů a už se mi zase nevejdou na police

    Holky, jak často "provozujete" to zmlazování? Mám nové, ještě nekvetly, ale listů mají na rozdávání. Tak mám být nemilosrdná?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2011 08:58)
     
  • Autor: Leontynka
    Status: začátečník

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 08:59
     

    Děkuji, už jsem miminko přestěhovala mimo okno.

    Prohlížela jsem jí, a opravdu nemá žádné další odnože ani dva vrcholy, ale byla přímo na světlém okně. Jen mi bylo divné, že další rostlinky ze stejného listu které stojí vedle, rostou úplně normálně. Ale je fakt, že mají kupodivu i jinak zbarvené listy, takže nejspíš i světlo absorbují jinak.

    Jinak, první lístečky které jsem dostala, konečně začaly pouštět kořínky, do týdne je začnu zasazovat.

    Kde prosím kupujete ten vermikulit? Ptala jsem se v OBI, ale slečna na mne koukala jak z jara, že prý to nikdy ani neslyšela...

    Jen Jani, Ramblin´ Lassie nemá zatím žádný kořínek, ale začaly jí růst lístečky na úponu lístku. Co s tím? Počkat jestli nepustí kořínky, nebo se bude množit jinak???

    Já se omlouvám, asi tu působím jako hodně velký neznalec, ale to také ve skutečnosti jsem ... stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 09:03
     

    Ivčo,některé tak fakt rostou.Není to Acient Lace??Ta mi tohle taky děláeye rolling smiley

     

    Leontýnko,buď přes internet a nebo mi pro něj chodí chlap do zverimexu,našla jsem v Praze jeden obchod,kde ho mají.Rostlinky bych nechala vyrůst tam,kde rostou,pak bych je opatrně oddělila a dala zakořenit do perlitu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 09:04
     


    Evca napsal(a):

    Ivčo,některé tak fakt rostou.Není to Acient Lace??Ta mi tohle taky děláeye rolling smiley

     

    Leontýnko,buď přes internet a nebo mi pro něj chodí chlap do zverimexu,našla jsem v Praze jeden obchod,kde ho mají.Rostlinky bych nechala vyrůst tam,kde rostou,pak bych je opatrně oddělila a dala zakořenit do perlitu

    No kolegyně ji tak vytáhlou nemá... název nevím, mám pocit, že je světle růžová se zeleným okrajem? MOhlo by to být?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 09:08
     

    Evčo, mrkla jsem na google a zjistila, že jsi (skoro) geniální smiling smiley (píšu skoro winking smiley , protože někde je označená jako Acient, někde jako Ancient). To bude ona love smiley Jen bych řekla, že mám ty listy zkadeřené daleko víc, než je k vidění na fotkách.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2011 09:12)
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 09:38
     

    Leontýnko, jak píše Evča, nech rostlinky růst na lístku a až budou dost velké, skalpelem odřízni. Já, na rozdíl od Evči, dávám tyhle rostlinky kořenit rovnou do zeminy winking smiley

    A ta tvoje fialka by mohla být nějaký sportík, když je jiná než ostatní z téhož listu. Budeš mít překvápkowinking smiley

     

    Anavi, s pojmenováváním fialek prosím opatrně, mohla bych ti sem dát 50 fotek fialek, co jsou Ancient lace tak podobné, že by se daly těžko rozeznat nono smiley smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Africké fialky a jejich příbuzní 6

    Datum: 24.04.2011 09:39
     

    Janino, aha... no to víš, já neznalec - já věřím všemu smiling smiley winking smiley a Evče grinning smiley.

    Tak kdybys měla po ruce nějakou, která je též růžová se zeleným okrajem a listy má úplně kudrnaté, tak nahoď please smiley winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.04.2011 09:43)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.